احضار محمدتقی فاضل میبدی به دلیل حمایت از دوچرخه‌سواری زنان

16/07/1399 05:47:00 ب.ظ

«محمدتقی فاضل میبدی»،، به خاطر انتشار مصاحبه‌ای پیرامون دوچرخه_سواری_زنان، دو روز پیش توسط پلیس امنیت تهران احضار شد. وی گفته بود دوچرخه‌سواری زنان با ماشین‌سواری آن‌ها تفاوتی ندارد و نباید آ‌ن‌ها را به استفاده نکردن از دوچرخه مجبور کرد. اطلاع_رسانی

در یک مصاحبه تازه با خبرگزاری‌های ایران گفته است،‌ رئیس‌ پلیس تهران به خاطر این اظهار نظر از او شکایت کرده بود.

آقای فاضل‌میبدی در این باره به «خبرگزاری مدآرا» در ایران گفته: «فکر می‌کردم که دلیل احضارم راجع به روزنامه "کیهان" و آیت‌الله "سیستانی" است که مطلبی نگاشته بودم و یا راجع به سخنان ناسنجیده امام جمعه اصفهان است.» با این حال شکایت و احضار او مربوط صحبت‌هایش درباره آزادی دوچرخه‌سواری زنان بوده است.

فاضل میبدی در مصاحبه‌ای که منجر به احضار و شکایت از او شده، گفته است که دوچرخه‌سواری بانوان با ماشین‌سواری آن‌ها تفاوتی ندارد و نباید آ‌ن‌ها را به استفاده نکردن از دوچرخه مجبور کرد. او تاکید کرده است: «از هر جهت این خانم عمل خلاف شرعی را مرتکب نشده است و این که به حجاب این خانم گیر بدهیم، شرعی و عقلی نیست و به نفع کشور و اسلام نیست.»

میبدی در ادامه این گفتگو، گفته است، حتی اگر حجاب زن در زمان دوچرخه‌سواری کامل نباشد، این موضوع نظم عمومی جامعه را به‌هم نمی‌ریزد. او به مسئولانی که دنبال تغییر هستند، توصیه کرده است که کار فرهنگی بکنند. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

ترامپ به کاخ سفید بازگشت؛ بدون ماسکترامپ به کاخ سفید بازگشت *دونالد ترامپ که از روز جمعه به دلیل ابتلا به کرونا در مرکز پزشکی والتر رید بستری شده بود، به کاخ سفید بازگشت *او قرار است روند درمان خود را در کاخ سفید تکمیل کند کونتون پاره است 😂😂😂

مردم نوسانات گذرای بورس را جدی نگیرندبورس | مهمانان میزگرد «راهکارهای حمایت از سرمایه‌های خرد در بورس» معتقدند بازار سرمایه در نیمه دوم امسال روندی مثبت ولی به دور از هیجان را سپری خواهد کرد بیشتر بخوانید:

عفو بین‌الملل استفاده جمهوری آذربایجان از بمب‌های خوشه‌ای را محکوم کرداستفاده از بمب‌های خوشه‌ای از سال ۲۰۱۰ کاملا ممنوع شده است. کاربرد این سلاح می‌تواند به دلیل قربانی شدن غیرنظامیان جنایت جنگی تلقی شود. جمهوری بیناموس عفو بین الملل حمله ارمنستان به مناطق مسکونی خارج از قره باغ را ندید؟ عفو بین الملل فاجعه قتل عام خوجالی را ندید؟ عفوبین_الملل_گوه_خورد DontBeleiveArmenia ما هم محکوم کردیم، بعدش چی؟

اخراج مسافران بدون ماسک از مترو/ کاهش ۵۰ هزار نفری مسافر در پی اعمال محدودیت‌ها/ بیشتر از این کاری از دست ما بر نمی‌آیدمدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: همکاران ما روزانه استفاده از ماسک را ثبت و گزارش می‌کنند و از ورود بدون ماسک افراد به مترو ممانعت به عمل می‌آورند.

نوبل شیمی ۲۰۲۰ به دو محقق زن به‌خاطر تحقیقات در زمینه مهندسی ژنوم رسیدامانوئل شارپنتیه، محقق فرانسوی و جنیفر دودنا، دانشمند آمریکایی به دلیل توسعه روش ویرایش ژنوم (مهندسی ژنوم) معروف به کریسپر برنده نوبل شیمی ۲۰۲۰ شدند.

بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی استرئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه گرانفروشی و گرانی دو مقوله جدا از هم است، تصریح کرد: بازرسی اصناف مسئول نظارت بر گرانفروشی به منظور جلوگیری از اجحاف در حقوق مصرف کنندگان است. خفه شو عوضی نظام_دزدان تنها جواب خودتی ادامه: من هم مشغول کلفت کردن گردنم هستم.