مافیای ماسه در سریلانکا به یک روزنامه‌نگار حمله کرد

16/07/1399 05:38:00 ب.ظ

یک روزنامه‌نگار درسریلانکا هنگام تهیه گزارش از استخراج غیرقانونی شن وماسه در این کشور مورد حمله یک گروه مافیایی قرار گرفت. به گزارش «فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران»، «ایندونیل ویجنایاکه»، درپی جراحات این حمله به بیمارستان منتقل شد. خبرنگاری_جرم_نیست

به گزارش «فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران»، «ایندونیل ویجنایاکه»، روزنامه‌نگار تلویزیون...

به گزارش «فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران»، «ایندونیل ویجنایاکه»، روزنامه‌نگار تلویزیون «درانا»، در پی جراحات این حمله به بیمارستان منتقل شده است. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) و «جنبش رسانه‌های آزاد سریلانکا (FMM)» ضمن محکوم کردن این حمله از دولت سریلانکا خواستار تحقیقات بی‌طرفانه‌ای در مورد این پرونده و محاکمه عاملان آن شدند.

همچنین فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران عدم تمایل دولت سریلانکا به محاکمه عاملان این اقدامات را دلیل افزایش حمله‌ها به روزنامه‌نگاران و افشاگران استخراج غیرقانونی شن و ماسه در این کشور دانسته‌ است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» شدنخست‌وزیر فنلاند در حالی برای یک روز جایش را به یک دختر نوجوان داد که این کشور از نظر برابری جنسیتی یکی از بهترین جایگاه‌ها را در میان کشورهای جهان دارد.

شاه‌آبادی، معاون سیمای سازمان صداوسیما شدرئیس سازمان صداوسیما در حکمی حمید شاه‌آبادی را به معاونت سیمای رسانه ملی منصوب کرد.

نزدیک یک سوم بیماران مبتلا به کووید با تغییراتی در کارکرد مغز مواجه شده‌اندبه گزارش نیویورک تایمز، تحقیقات جدید نشان می‌دهد یک سوم بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان بستری شده‌اند با تغییراتی در کارکرد مغز مواجه شد‌ه‌اند و دارای علائم عصبی از گیجی تا عدم واکنش، مشابه وضعیت کما، بوده‌اند دقیقا ترامپ 😂😂😂😂 اون قضیه تحقیقات استرالیا تو چین و اخراج خبرنگاراش و اتهام اهمال دولت چین و... اینا مالید به الک ها؟ قسمت خامنه‌ای شه .

در یک حمله انتحاری در افغانستان ۳۶ نفر کشته و مجروح شدند | DW | 05.10.2020در یک حمله انتحاری به کاروان خودروهای حامل فرماندار لغمان در شرق افغانستان دست‌کم هشت نفر کشته شدند. این دومین حمله خونین در افغانستان طی دو روز گذشته بود. در حمله قبلی ۱۵ نفر از جمله چهار کودک جان خود را از دست دادند. همیشه تو این فکرم که این انتحاری ها به امید چی خودشون رو تیکه پاره میکنند ؟ برای کی ؟ برای سران گردن کلفت طالبان که خوب میخورند خوب میکنند و خوب میخوابند ؟

کودک سوری یتیم به خانواده‌اش در کانادا پیوست - BBC News فارسییک دختربچه پنج‌ساله یتیم سوری که در اردوگاه پناهجویان سوری گیر افتاده بود، پس از ماه‌ها کمپین، به خانواده‌اش در کانادا پیوست.

حکم دادگاه آمریکایی علیه ایران در پرونده رابرت لوینسون- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحکم دادگاه آمریکایی علیه ایران درباره رابرت_لوینسون دادگاهی در آمریکا با این ادعا که لوینسون در خاک ایران گم شده، حکم به پرداخت بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار علیه کشورمان داده است