احتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل دستمزد کارگرن

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

احتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل دستمزد کارگران از نگاه یک فعال حوزه کار، احتمال افزایش ۶۰ درصدی حداقل مزد کارگران وجود دارد و نباید با کم و زیاد کردن درصد افزایش حقوق و دستمزد به فاصله طبقاتی در کشور دامن بزنیم.

علی اکبر سیارمه در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در ارزیابی افزایش ۶۰ درصدی حداقل حقوق کارگران اظهار کرد: در حال حاضر حداقل دستمزد کارگران با کارمندان یک میلیون تومان تفاوت دارد و این مساله خود به نوعی تبعیض مزدی به شمار می رود.

این فعال حوزه کار تصریح کرد: در حال حاضر دولت به دلیل مدیریت بر بسیاری از بخشها و مراکز تولیدی، صنعتی و اقتصادی بزرگترین کارفرما محسوب می شود و در جلسات تعیین دستمزد هم با وجود آنکه عنوان می شود کارگر و کارفرما سر دستمزد به توافق می رسند ولی ترکیب شورای عالی کار روشن و مشخص است و نمایندگانی از دولت و وزارتخانه های صمت و اقتصاد حضور دارند و می دانیم که دولت تعیین کننده و تصمیم گیرنده در دستمزد است.

وی به رویکرد برخی کشورها در تعیین حداقل دستمزد و بالا بودن سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید در آنها اشاره کرد و گفت: ما باید این کشورها را بررسی کنیم و ببینیم که حقوق و دستمزد کارگران در این کشورها روی فراورده ها و اقلام تولیدی چقدر است و چند درصد هزینه ها را می پوشاند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش ۶۰ درصدی قیمت شیرینیافزایش ۶۰ درصدی قیمت شیرینی طبق گزارش‌های رسمی افزایش بیش از ۶۰ درصدی قیمت شیرینی‌های خشک برای مصرف کنندگان ثبت شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کنفرانس گذار از استبداد؛ اعدام‌ها و سرکوب کنش‌گران افزایش یافته است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در برخی کالاها هزینه توزیع تا ۱۲۰ درصد افزایش یافته استرئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه متوسط مازاد قیمت هزینه توزیع کالاها ۴۰ درصد است، گفت: این ۴۰ درصد مازاد عدد بزرگی است که با اجرای پروژه درج قیمت تولیدکننده کم می‌شود. البته در برخی از این کالاها حتی تا ۱۲۰ درصد هزینه توزیع افزایش داشته که نوعی اجحاف به حقوق مصرف کننده است. Qasim has seen dreams about the future of mankind, the events that will take place until the end of times, judgement day, apocalypse is upon us. Many of these events have now come true with time. I believe Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه طی 19 سال گذشته بیشترین افزایش حقوق معلمان را در اروپا داشترئیس‌جمهور ترکیه گفت که در 19 سال گذشته بیشترین افزایش حقوق معلمان در بین کشورهای اروپایی در ترکیه انجام گرفته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس اتاق ایران و چین: افزایش درآمدهای کشور به‌دلیل رشد قیمت‌هاست نه رشد صادراتمجیدرضا حریری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت که رشد آمارهای تجاری کشور ناشی از رشد قیمت‌های جهانی از جمله قیمت مواد اولیه، مشتقات نفتی و محصولات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پنتاگون: رزمایش‌های دریایی در خلیج به دلیل افزایش خطر ایران در منطقه استوزارت دفاع ایالات متحده آمریکا «پنتاگون»، با اشاره به رزمایش‌های دریایی در خلیج و تشدید فزاینده خطر ایران در منطقه، اعلام كرد واشینگتن همکاری با شرکای خود خلیج فارس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »