اتحادیه اروپا حکم ۸ سال زندان برای نرگس محمدی را محکوم کرد | DW | 30.01.2022

10/11/1400 10:42:00 ب.ظ

اتحادیه اروپا محکومیت اخیر فعال سرشناس حقوق بشر نرگس محمدی به ۸ سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق را محکوم کرد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در تماس تلفنی با ابراهیم رئیسی خواستار آزادی فوری فریبا عادل‌خواه شد.

اتحادیه اروپا محکومیت اخیر فعال سرشناس حقوق بشر نرگس محمدی به ۸ سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق را محکوم کرد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز در تماس تلفنی با ابراهیم رئیسی خواستار آزادی فوری فریبا عادل‌خواه شد. سخنگوی اتحادیه اروپا افزود که اجرایی شدن حکم دادگاه ناقض اصول بین‌المللی حقوق بشر و موازین حاکمیت...

سخنگوی اتحادیه اروپا افزود که اجرایی شدن حکم دادگاه ناقض اصول بین‌المللی حقوق بشر و موازین حاکمیت قانون است. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید همسر نرگس محمدی، تقی رحمانی که هم‌اکنون ساکن فرانسه است در ۲۳ ژانویه در توییتر از دادگاهی ۵ دقیقه‌ای و محکومیت ۸ سال حبس، ۷۰ ضربه شلاق و دو سال ممنوعیت ارتباط علیه نرگس محمدی خبر داد.

نرگس محمدی از مسئولان ارشد کانون مدافعان حقوق بشر ایران است. شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل که هم‌اکنون در خارج از کشور به سر می‌برد، مدت‌ها ریاست این کانون حقوق بشر را در ایران برعهده داشت. خانم عبادی گفته است که نرگس محمدی بارها به دلیل دفاع از موازین حقوق بشر در ایران متحمل حبس و بدرفتاری مسئولان زندان شده است. خام محمدی در اکتبر ۲۰۲۰ از زندان آزاد شد، اما در نوامبر ۲۰۲۱ در کرج به اتهام شرکت در مراسم یادبود یکی از کشته‌شدگان موج اعتراضات سراسری سال ۹۸در ایران بار دیگر بازداشت شد.

سازمان عفو بین‌الملل بازداشت مجدد نرگس محمدی را محکوم کرد و آن را"خودسرانه" و او را"زندانی سیاسی" خواند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اتحادیه اروپا حکم هشت سال زندان و شلاق نرگس محمدی را محکوم کردیک سخنگوی اتحادیه اروپا گفت از ایران می‌خواهیم که به تعهدات حقوق بشری خود تحت قوانین بین‌المللی پای‌بند باشد و با توجه به وضعیت سلامتی رو به وخامت خانم محمدی، فورا او را آزاد کند اتحادیه اروپا کیر 50 درصد ملت ایران رو ساک زد کسی که در داخل کشوری برخلاف قوانین آن کشور عمل کند برطبق قوانین آن کشورهم مجازات میشود غلط کرد آمد در داخل کشور غریب تجمع اعتراضی برخلاف قوانین کشور ایجاد کرد شلاق کمه براش سخنگوه گوه خورد با بقراطی 😂🍆 چهلو چهارهزارباربه عدالت خدا وچهارگوش قبر مخمد وچهارده امام کوسکشتون ریــــدم برای افریدن شمامسلمونهای کثافت خونخواردزدقاتل متعفن لاشخورچپاولگرغم گستر شادی کش زن ستیز که44سال عمرمارا سوزوندیدوایران وایرانی نابودکردید و440ملیونبارتوغیرت ملت همیشه خفته ریـدم اگراین حکومت به 45برسه

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

روسیه ورود مقام‌های اتحادیه اروپا را به این کشور ممنوع کرد | DW | 29.01.2022روسیه مقام‌های بلندپایه اتحادیه اروپا را در لیست سیاه این کشور قرار داد. این افراد اجازه ورود به روسیه را ندارند. کرملین اروپا را به 'سیاست غیرقانونی'، 'مخرب' و اعمال 'محدودیت‌های یک‌جانبه بیهوده' علیه روسیه متهم می‌کند. روسیه هیچ غلطی نمیتواند بکند ( امام ) 👏🇷🇺 دیگه صدای همه درومده.از اینکه چند تا کشور پیروز در جنگ جهانی بشینن قانون بنویسن و فقط هم برای خودشون حق وتو بزارن و با قوانین گزینشیشون دنیا رو غارت کنن. این دور باطل یکجا باید به پایان برسه. پنج تا کشور اسمش جهان نیست. وقتشه پاسخگو بشن.

واکنش اتحادیه اروپا به صدور حکم زندان و شلاق برای مدافع حقوق بشر در ایران: نرگس محمدی فورا آزاد شود🔺واکنش اتحادیه اروپا به صدور حکم زندان و شلاق برای مدافع حقوق بشر در ایران: نرگس_محمدی فورا آزاد شود ▪️سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا گفت «اجرای این حکم از جمله مجازات بدنی برخلاف اصول جهانی حقوق بشر و حاکمیت قانون است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

بایدن شمار محدودی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا می‌فرستد | DW | 29.01.2022جو بایدن از اعزام شمار محدودی از سربازان آمریکایی به شرق اروپا هم‌زمان با تقویت حضور ناتو در این منطقه خبر داده است. در عین حال وزیر دفاع آمریکا گفته است درگیری اجتناب ناپذیر نیست و هنوز فرصتی برای دیپلماسی وجود دارد.

بایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد/تلاش‌های دیپلماتیک انگلیس برای مهار 'حمام خون' در اوکراینبایدن به شرق اروپا نیرو می‌فرستد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در بحبوحه تشدید تنش‌ها با مسکو بر سر اوکراین، 'به زودی' تعداد کمی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا اعزام می‌کند.