واکنش اتحادیه اروپا به صدور حکم زندان و شلاق برای مدافع حقوق بشر در ایران: نرگس محمدی فورا آزاد شود

10/11/1400 06:00:00 ب.ظ

🔺واکنش اتحادیه اروپا به صدور حکم زندان و شلاق برای مدافع حقوق بشر در ایران: نرگس_محمدی فورا آزاد شود ▪️سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا گفت «اجرای این حکم از جمله مجازات بدنی برخلاف اصول جهانی حقوق بشر و حاکمیت قانون است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

نرگس محمدی، فعال و مدافع حقوق بشر داخل ایران، به تحمل ۸ سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق محکوم شده است. اتحادیه اروپا از ایران خواست او را فورا آزاد کند و گفت مجازات بدنی خلاف اصول حقوق بشر است. چاپ اتحادیه اروپا به محکومیت نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر مقیم در ایران، واکنش نشان داد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران خانم محمدی را اخیرا به هشت سال زندان و ۷۰ ضربه شلاق محکوم کردند. سخنگوی امور خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای که روز یکشنبه صادر شد، گفت «اجرای این حکم از جمله مجازات بدنی برخلاف اصول جهانی حقوق بشر و حاکمیت قانون است.»

این بیانیه می‌گوید که «نرگس محمدی، که پیش از این به دلیل حمایت از حقوق بشر مجبور به تحمل سال‌ها حبس شده بود، زندگی خود را وقف راه حقوق بشر کرده است.» بیانیه اتحادیه اروپا می‌گوید که «حقوق اساسی، از جمله آزادی بیان، همیشه باید رعایت شود.»

در پایان این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا از ایران می‌خواهد که به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی عمل کند و خانم محمدی را با در نظر گرفتن وخامت وضعیت سلامتی‌اش فورا آزاد کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

زلزله ۶.۸ ریشتری مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند

زلزله ای با قدرت ۶.۸ ریشتر مناطق ساحلی اکوادور و شمال پرو را لرزاند که بر اساس گزارش های اولیه دستکم ۴ کشته برجای گذاشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

سخنگوی دولت: برای احقاق حقوق مردم با کسی مماشات نمی‌کنیمسخنگوی دولت گفت: دولت مردمی برای احقاق حقوق مردم با هیچکس مماشات نمی‌کند؛ حتی خود دولت!

ابراهیم رئیسی: ندادن حقوق کارگران به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

جوانان با حقوق ۴میلیون تومانی چگونه ازدواج کنند؟ / دولت به دنبال ایجاد نظام هماهنگ حقوق در کشور باشدیک فعال کارگری گفت: یکی از درخواستهای ما این است که در پرداخت حقوق یک نظام هماهنگ وجود داشته باشد. کف و سقفی برای حقوق تعیین شود و همه آن را بگیرند. اینگونه است که مسئولی که حقوق نجومی می‌گیرد درد حداقل‌بگیرها را متوجه نمی‌شود.

رئیس‌جمهور در رشت: دستگاه‌های حکومتی باید در "رعایت مقررات و حقوق مردم" و "اجرای عدالت" پیشتاز باشند/ احقاق حقوق کارگران یک اولویت است- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimضرورت صدور سند برای اراضی فاقد سند رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان گیلان: مسئله حد نگار موضوع مهمی است و زمین‌های فاقد سند مشکل ایجاد می‌کند و روستائیان و کشاورزان برای ارضی خود باید سند داشته باشند رئیسی:اساس منطقه آزاد تولید و صادرات است و این مناطق باید به اهداف مهمی که در قانون برای آنها در نظر گرفته شده نزدیک شوند ادارات و سازمان‌های دولتی، زمین‌های بلااستفاده خود را در اختیار نهضت ملی ساخت مسکن قرار دهند

منابع ارزی ایران در بانک عراقی برای واردات مواد غذایی و دارویی آزاد شد + سند- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمنابع_ارزی ایران در بانک عراقی برای واردات مواد غذایی و دارویی آزاد شد یعنی حتی عراق حاضر نشد بهتون دلار بده 😂😂😂