آیا شما از فشار خون رنج می‌برید؟ ... شیر بنوشید

05/07/1398 02:47 ب.ظ

آیا شما از فشار خون رنج می‌برید؟ ... شیر بنوشید العربية

تعدادی از پزشکان قلب و عروق برخی خوراکی‌ها را که وارد رژیم غذایی شده‌اند شناسایی کرده‌اند که در حفظ اما پزشکان علاوه بر توصیه انجام ورزش، کاهش مصرف نمک و دنبال کردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات و میوه‌های تازه همچنین تاکید می‌کنند، هر فردی که از فشار خون بالا رنج می‌‌برد، باید رژیم غذایی او شامل شیر و فرآورده‌های شیر باشد، به‌طوری که مصرف روزانه...

اما پزشکان علاوه بر توصیه انجام ورزش، کاهش مصرف نمک و دنبال کردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات و میوه‌های تازه همچنین تاکید می‌کنند، هر فردی که از فشار خون بالا رنج می‌‌برد، باید رژیم غذایی او شامل شیر و فرآورده‌های شیر باشد، به‌طوری که مصرف روزانه 1000 تا 1300 میلی‌گرم کلسیم ضروری است.

به گزارش سایت پزشکی «مدیکال اکسپرس»، رژیم غذایی همچنین باید شامل محصولاتی باشد که حاوی اسیدهای چرب امگا 3، مانند دانه کتان باشد، که می‌توان دو قاشق غذاخوری از آن را به شیر یا پنیر اضافه کرد. به سفارش پزشکان دانه‌های کامل قهوه‌ای یا طلایی کتان را برای تازه ماندن در یخچال نگهداری کنید، هنگامی‌که به آنها احتیاج دارید، آنها را در آسیاب خرد کرده روی ماست و غلات بپاشید، یا در مخلوط‌کن ریخته به جای آرد یا خرده نان استفاده کنید، مصرف یک یا دو قاشق غذاخوری در روز کافی است.

توجه کنید که بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی ضروری را از دانه‌های کامل استخراج کند، بنابراین باید آنها را قبل از خوردن خرد کنید.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

فرستاده آمریکا به سوریه : مطمئن شدیم که رژیم از سلاح شیمایی استفاده کردجیمز جفری فرستاده ویژه آمریکا به سوریه، روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با العربیه گفت، رژیم اسد از گاز

نشست نیویورک؛ از میانجیگری پاکستان تا دعوت آبه از ایران به خرد تاریخیترامپ: «او (عمران خان) مایل است این کار را بکند و ما روابط خیلی خوبی داریم و این احتمال هست که اتفاق بیفتد.» آزادی پروفسور مسعود سلیمانی بعد از گذشت ۱۱ در بازداشت را هم لطفا پیگیر باشید

آمریکا که خود گفت‌وگو و مذاکره را بر هم زد امروز مدافع گفت‌وگو شده استجلسه دیدار اعضای شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی عصر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

آمریکا که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زد امروز مدافع گفتگو شده استجهانگیری: حالا که آمریکایی‌ها از فروپاشی ایران، نظام و اقتصاد کشور ناامید و مأیوس شده‌اند، امروز به دنبال مذاکره و گفتگو هستند و کسانی که خود گفتگو و مذاکره را بر هم زدند امروز مدافع گفتگو شده‌اند آمریکا نتوانست به صفر رساندن فروش نفت را عملی کند گو_ه خوردی. به زباله دان تاریخ خواهید رفت و به دست ایرانیان. BloodLustRegimeMustGo ا... اکبر ببین کار خدا رو ! منم که میرفتم تو کاخ سعد آباد جشن تولد میگرفتم امروز مدعی انقلابی بودن شدم ا... اکبر حسن كليد تو امريكا با وقاحت دروغ ميگه و اسحاقشون تو ايران! به اين ميگن دولت تدبير و اميد

کسانی که یارانه دهک‌های پایین را حذف کرده‌اند، به دنبال «نارضایتی‌آفرینی»هستندیک نماینده مجلس دهم در واکنش به قطع یارانه تعدادی از اقشار ضعیف جامعه گفت: ما این همه افراد نیازمند و پشت نوبتی در کمیته امداد و بهزیستی داریم ولی یارانه سه دهک بالا را حذف نمی‌کنیم این کار بدی است.

جنتی: کسانی که تحمل این نظام را ندارند شناسایی و محکوم شوندرئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه اطاعت از ولی امر موجب نجات از ضلالت ها است، گفت:ما باید مرتب ببینیم که مواضع سیاسی و اجتماعی ایشان چیست و در مقابل دشمن و دوست چه مواضعی دارد و همان مواضع را خودمان داشته باشیم و به دیگران هم بفهمانیم هرچه غیر از این باشد ضلالت است.

در جزئیات گزارشی در این باره آمده که تعدادی از متخصصین قلب و عروق تأیید كردند كه گیاهخواران و وگان‌ها در مقایسه با افرادی كه گوشت می‌خورند کمتر دچار بیماری فشار خون می‌شوند.

اما پزشکان علاوه بر توصیه انجام ورزش، کاهش مصرف نمک و دنبال کردن رژیم غذایی مبتنی بر سبزیجات و میوه‌های تازه همچنین تاکید می‌کنند، هر فردی که از فشار خون بالا رنج می‌‌برد، باید رژیم غذایی او شامل شیر و فرآورده‌های شیر باشد، به‌طوری که مصرف روزانه 1000 تا 1300 میلی‌گرم کلسیم ضروری است.

به گزارش سایت پزشکی «مدیکال اکسپرس»، رژیم غذایی همچنین باید شامل محصولاتی باشد که حاوی اسیدهای چرب امگا 3، مانند دانه کتان باشد، که می‌توان دو قاشق غذاخوری از آن را به شیر یا پنیر اضافه کرد.

به سفارش پزشکان دانه‌های کامل قهوه‌ای یا طلایی کتان را برای تازه ماندن در یخچال نگهداری کنید، هنگامی‌که به آنها احتیاج دارید، آنها را در آسیاب خرد کرده روی ماست و غلات بپاشید، یا در مخلوط‌کن ریخته به جای آرد یا خرده نان استفاده کنید، مصرف یک یا دو قاشق غذاخوری در روز کافی است.

توجه کنید که بدن شما نمی‌تواند مواد مغذی ضروری را از دانه‌های کامل استخراج کند، بنابراین باید آنها را قبل از خوردن خرد کنید.

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند که سیر فواید زیادی برای سلامتی شما دارد، بنابراین در پخت و پز به‌طور معتدل از آن استفاده کنید.

بر اساس پژوهشی که اخیرا در «The Journal of Nutrition» منتشر شده اگر از نوشیدنی‌های گیاهی برای کسب آرامش لذت می‌برید، چای گیاه هیبیسکوس را مصرف کنید، این نوشیدنی برای بزرگسالان مبتلا به فشار خون بالا و خفیف سودبخش است.

پیش از این، پزشکان به مواد غذایی از جمله چای سبز، پنیر و گوجه فرنگی اشاره کردند که می‌تواند روند پیری را کند لذا مصرف این مواد سفارش می‌شود.