نشست نیویورک؛ از میانجیگری پاکستان تا دعوت آبه از ایران به خرد تاریخی

03/07/1398 04:31 ب.ظ

🎥میانجیگری پاکستان برای دیدار رهبران ایران و آمریکا بیشتر بخوانید:

ترامپ: «او (عمران خان) مایل است این کار را بکند و ما روابط خیلی خوبی داریم و این احتمال هست که اتفاق بیفتد.» عمران خان که در حاشیه نشست مجمع همگانی سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت پس از دیدار با دونالد ترامپ و حسن روحانی در این زمینه گفت: «ترامپ از من پرسید آیا می‌توانیم به رفع تنش کمک کنیم و شاید به توافق دیگری برسیم.

»

رئیس جمهوری ایالات متحده اما روایت دیگری از این گفتگو دارد. آقای ترامپ در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این زمینه گفت: «او (عمران خان) مایل است این کار را بکند و ما روابط خیلی خوبی داریم و این احتمال هست که اتفاق بیفتد.»

وی در مورد این که چه کسی پیشنهاد میانجیگری پاکستان برای ملاقات رهبران ایران و آمریکا را داده گفت: «او بود که از من خواست، چون فکر می‌کرد فکر خوبی است دیدار انجام شود و ما همه در نیویورک هستیم و وقت این کار را داریم، هر چند در دو روز اخیر ملاقات‌های دو جانبه زیادی داشته‌ایم.»بحث امکان دیدار دونالد ترامپ با حسن روحانی در مقر سازمان ملل در نیویورک از مدت‌ها پیش از برگزاری نشست جاری مجمع همگانی این سازمان مطرح شده بود. headtopics.com

آزادی پروفسور مسعود سلیمانی بعد از گذشت ۱۱ در بازداشت را هم لطفا پیگیر باشید

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ماکرون: رهبران ایران و آمریکا فرصت مذاکره در نیویورک را از دست ندهندماکرون پیش از ترک نیویورک: «باید ازاین فرصت که دو طرف اینجا هستند، استفاده کرد زیرا من فکر می کنم بهترین راه برای آغاز مذاکرات انجام یک ملاقات و بحثی صریح بین دو طرف اصلی است.» مکرون خاعن هم استادش 🤔👍 ظریف ماله کش اعظم بوده و حسن کلید دزد فاسد تروریست بی خرد احمق خاعن 👎👎👎👎👎👎 خيلي اشتباه كرده مكرون ايشون وكيل_ملت نيست رهبر ایران نیویورک نیست،تو پاستور پای منقله.

روایت یک ایرانی از تبعیض توسط جمهوری اسلامی در نشست فراخوان جهانی برای آزادی مذهبیروز دوشنبه پرزیدنت دونالد ترامپ در مراسم فراخوان جهانی برای آزادی مذهبی سخنرانی کرد. بعد از سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده، مایک پمپئو در سخنانی به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در دیگر کشورها پرداخت و ا کارکنان سازمان ملل و نیز وزارت خارجه امریکا اقدامات بیشتری در مورد جلوگیری از رفتار های خشونت امیز حکومت جمهوری اسلامی با مردم به ستوه امده از ستم گران در ایران انجام دهند خیلی خوب میشود این سوژه تراشی ها قبل اژورود ریس جمهور ایران به سازمان ملل عین پستی است که افکار جهانیان را علیه ایران کند و گر نه کیست که نداند مذاهب و ادیان مختلف در ایران نماینده در مجلس دارند و آزادانه اعمال خود را انجام می دهند این شخص احتمالا یکی از هزاران جاسوس آمریکایی است. بخاطر دروغگویی بعضی از هموطنان درخارج از کشور است که مردم درایران به آنها وگفته هایشان اعتمادی ندارند. درضمن من یک مسیحی هستم بدون هیچ مشکلی.

دشمن به دنبال این است که مردم را از دولتمردان جدا کندفرمانده سپاه محمد رسول الله گفت: دشمن به دنبال این است مردم ما را از هم دور کند و سپس مردم را از دولتمردان جدا کند و سپس دولتمردان را از هم جدا کند اخیرا هم دیدید برخی نتوانستند خود را نگه دارند و برخی اشتباهاتی داشتند و بعد می‌خواهند همه را از رهبری جدا کنند. چه ربطی به این اندون داره؟ دولتمردان 😵 دولت نامردانه! دولتمردان هم به خیلی چیزها اهمیت نمیدن نمونه اش دادگاه دختر وزیر ، با داروی مورد نیاز مردم ، کاسبی کردن، یا ............... اونقدر هست که از حوصله شنونده خارج باشه

سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کند

اردوغان: سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کنداردوغان: سازمان ملل باید فراتر از وعده‌های خود از مردم فلسطین حمایت کند قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان اجرایی نمی‌شود. سازمان ملل متحد چه می‌کند؟ یه حاکم مسلمون نهایتا پیدا شد که اسرائیل و امریکا رو تو تریبون مجمع عمومی بکوبه به دیوار ... تمام زدن تو سر بشاراسدت بخاطر این غیرتت حلالت👍 این هم گوهخوری اظافه کرد دادا تو چرا کردها رو قتل عام میکنی.چرا ارامنه رو قتل عام کردی

گرانی مسکن اسلامی را به مجلس کشاند/ انصراف ۲ نماینده از سوال از آذری جهرمی

نخست وزیر پاکستان روز سه‌شنبه گفت که رئیس جمهوری آمریکا از او خواسته است تا برای کاستن از تنش با ایران میانجیگری کند.

عمران خان که در حاشیه نشست مجمع همگانی سازمان ملل در نیویورک سخن می‌گفت پس از دیدار با دونالد ترامپ و حسن روحانی در این زمینه گفت: «ترامپ از من پرسید آیا می‌توانیم به رفع تنش کمک کنیم و شاید به توافق دیگری برسیم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده اما روایت دیگری از این گفتگو دارد. آقای ترامپ در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این زمینه گفت: «او (عمران خان) مایل است این کار را بکند و ما روابط خیلی خوبی داریم و این احتمال هست که اتفاق بیفتد.»

وی در مورد این که چه کسی پیشنهاد میانجیگری پاکستان برای ملاقات رهبران ایران و آمریکا را داده گفت: «او بود که از من خواست، چون فکر می‌کرد فکر خوبی است دیدار انجام شود و ما همه در نیویورک هستیم و وقت این کار را داریم، هر چند در دو روز اخیر ملاقات‌های دو جانبه زیادی داشته‌ایم.»بحث امکان دیدار دونالد ترامپ با حسن روحانی در مقر سازمان ملل در نیویورک از مدت‌ها پیش از برگزاری نشست جاری مجمع همگانی این سازمان مطرح شده بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه یکی از کسانی بود که بیش از همه در پی تحقق این دیدار بود. او یک روز پس از دیدار با روحانی روز سه شنبه در حالی که رئیس جمهوری ایران را در راه محل دیدارش با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا همراهی می‌کرد به همتای ایرانی‌اش گفت که وقت تنگ است.

آقای ماکرون گفت: «اگر او بدون ملاقات با آقای ترامپ اینجا را ترک کند، فرصت از دست خواهد رفت چون تا چند ماه دیگر باز نخواهد گشت و رئیس جمهور ترامپ هم به تهران نخواهد رفت. پس باید همین حالا دیدار کنند.»در این میان شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نیز در جریان نطق خود در چهل و پنجمین نشست مجمع همگانی سازمان ملل در نیویورک با ابراز نگرانی نسبت به اوضاع خاور میانه از ایران دعوت کرد تا «بر اساس خرد نهفته در تاریخ غنی» خود گام بردارد.رویترز

نخست وزیر ژاپن در سخنان خود حملات اخیر به تأسیسات نفتی عربستان را «جرمی به غایت قابل سرزنش» نامید که «نظم اقتصادی بین‌امللی را گروگان می‌گیرد».

شینزو آبه که پیش‌ از این سخنان با حسن روحانی دیدار کرده بود، در عین حال نگفت که در حمله عربستان چه کسی را مقصر می‌داند. آمریکا، اسرائیل و قدرت‌های اروپایی ایران را به انجام این عملیات متهم کرده‌اند، اما ایران این اتهام را نمی‌پذیرد.