ایران, صدای آمریکا

ایران, صدای آمریکا

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: میزان اورانیوم ایران از سطح تعیین شده در برجام فراتر رفته است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد مقدار ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران و نیز درصد غنای آن از سطح مشخص شده در توافق اتمی فراتر رفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، در این گزارش که روز جمع

30/08/2019 10:03:00 ب.ظ

🔺آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: میزان اورانیوم ایران از سطح تعیین شده در برجام فراتر رفته است ⚡️ ایران با گذشت دو ماه از زیر پاگذاشتن محدودیت‌های مشخص شده در برجام، بیش از ۲۴۱ کیلوگرم اورانیوم را به میزان چهار و نیم درصد غنی‌سازی کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد مقدار ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران و نیز درصد غنای آن از سطح مشخص شده در توافق اتمی فراتر رفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، در این گزارش که روز جمع

که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.حساب‌های فارسی زبان ارتش اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع به فعالیت خود تاکنون اینفوگرافیک‌هایی از عوامل اجرایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، که به گفته ارتش اسرائیل، برای اجرای حمله پهپادی از سوریه به اسرائیل و استفاده از موشک‌های نقطه‌زن تولید شده در لبنان در حال توطئه‌چینی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بوده‌اند، منتشر کرده است.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

دیگر پست‌های ارتش اسرائیل به زبان فارسی شامل ویدئوها و عکس‌هایی از جوانان ارتش اسرائیل در حال تمرین، سلام نظامی، و کار با کودکان است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد.

برای مثال در یک توئیت که روز چهارشنبه منتشر شد ارتش اسرائیل نقشه‌ای از خاورمیانه را توئیت کرده که در آن دو کشور ایران و سوریه به رنگ قرمز نشان داده شده اند. در این نقشه پیکان‌هایی به سوی ایران اشاره کرده و به زبان فارسی روی آن نوشته شده «این‌جا ایران است»، و پیکان‌های دیگری نیز به نقشه سوریه اشاره کرده و می‌گویند «نه این‌جا.» headtopics.com

ارتش اسرائیل در توئیتر فارسی خود با انتشار این عکس به کنایه نقل کرد «نخود نخود هر کی رود خانه خود.» و خواستار بازگشت نیروهای جمهوری اسلامی به ایران شد.حساب کاربری ارتش اسرائیل به همراه این نقشه یک پیام به زبان فارسی نیز نوشته و در آن از ضرب‌المثل فارسی «نخود نخود، هر که رَوَد خانه خود» استفاده کرده که معنایش می‌شود «به خانه‌ات برگرد» استفاده کرده است. مخاطب این توئیت کاربری به نام محمد ایمانی است که در شبکه‌های اجتماعی از حکومت ایران حمایت می‌کند و مدعی است که خبرنگار است. ایمانی در توئیتی اسرائیل را متهم کرده بود که مشغول نقشه‌چینی برای تسخیر منطقه است. او همچنین حق ابراز نظر کشوری که مردمش مهاجرانی از اروپا، آفریقا، و آمریکا هستند، درباره مسائل غرب آسیا را زیر سوال برده بود.

اسرائیل مدت‌ها است که از حضور نظامی ایران برای حمایت از بشار اسد در جنگ داخلی هشت ساله سوریه علیه مخالفانش انتقاد می‌کند. دولت اسرائیل حضور نظامی ایران در سوریه، که در مرزهای شمالی با اسرائیل همسایه است، را خطری برای موجودیت اسرائیل می‌داند؛ چرا که رهبران ایران بارها خواستار نابودی اسرائیل شده و حضور خود در مناقشه سوریه را به معنای راهی برای دستیابی به آن هدف خوانده‌اند.

پیتر لِرنر، سخنگوی سابق ارتش اسرائیل که طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ برای مدت چهار سال عهده‌دار هدایت تیم شبکه‌های اجتماعی ارتش بود، در پیامی به بخش فارسی صدای آمریکا از آغاز به کار حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی به زبان فارسی استقبال کرد و آن را ایده‌ای عالی خواند؛ ایده‌ای که پیشنهادش را خود او شش سال پیش مطرح کرده بود.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخیره اورانیوم غنی‌‌شده ایران فراتر از حد برجام استجدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که این کشور با افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود از محدودیت‌های درنظرگرفته شده در توافق هسته‌ای برجام تجاوز کرده است.

متن کامل شانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایرانشانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران بر اساس گزارش آژانس، ذخایر اورانیوم ایران به ۲۴۱.۶ کیلوگرم و درصد غنای آن به ۴.۵ درصد رسیده است متن کامل این گزارش را در لینک زیر بخوانید:

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

آغاز جشنواره بین‌المللی رقص‌های بومی در ترکیه

درخواست بریتانیا برای حمایت گسترده بین‌المللی از عملیات امنیت دریایی در خلیج فارس

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد