آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: میزان اورانیوم ایران از سطح تعیین شده در برجام فراتر رفته است

30/08/2019 10:03:00 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد مقدار ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران و نیز درصد غنای آن از سطح مشخص شده در توافق اتمی فراتر رفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، در این گزارش که روز جمع

ایران, صدای آمریکا

🔺آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: میزان اورانیوم ایران از سطح تعیین شده در برجام فراتر رفته است ⚡️ ایران با گذشت دو ماه از زیر پاگذاشتن محدودیت‌های مشخص شده در برجام، بیش از ۲۴۱ کیلوگرم اورانیوم را به میزان چهار و نیم درصد غنی‌سازی کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد مقدار ذخیره اورانیوم غنی‌شده ایران و نیز درصد غنای آن از سطح مشخص شده در توافق اتمی فراتر رفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز، در این گزارش که روز جمع

که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.حساب‌های فارسی زبان ارتش اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع به فعالیت خود تاکنون اینفوگرافیک‌هایی از عوامل اجرایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، که به گفته ارتش اسرائیل، برای اجرای حمله پهپادی از سوریه به اسرائیل و استفاده از موشک‌های نقطه‌زن تولید شده در لبنان در حال توطئه‌چینی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بوده‌اند، منتشر کرده است.

دیگر پست‌های ارتش اسرائیل به زبان فارسی شامل ویدئوها و عکس‌هایی از جوانان ارتش اسرائیل در حال تمرین، سلام نظامی، و کار با کودکان است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخیره اورانیوم غنی‌‌شده ایران فراتر از حد برجام استجدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که این کشور با افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود از محدودیت‌های درنظرگرفته شده در توافق هسته‌ای برجام تجاوز کرده است.

متن کامل شانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایرانشانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران بر اساس گزارش آژانس، ذخایر اورانیوم ایران به ۲۴۱.۶ کیلوگرم و درصد غنای آن به ۴.۵ درصد رسیده است متن کامل این گزارش را در لینک زیر بخوانید:

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

آغاز جشنواره بین‌المللی رقص‌های بومی در ترکیه

درخواست بریتانیا برای حمایت گسترده بین‌المللی از عملیات امنیت دریایی در خلیج فارس

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد

توئیتر که از سال ۲۰۱۵ فعال شده است، ۳۸ هزار دنبال‌کننده دارد.درنظرگرفته شده در توافق هسته‌ای برجام تجاوز کرده است.به گزارش ایسنا، مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر روز جمعه به وقت محلی شانزدهمین گزارش درباره راستی‌آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را منتشر کرد.به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، هم‌زمان با انتشار شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی تهران به تعهدات بینالمللیاش خواند.

حساب‌های فارسی زبان ارتش اسرائیل در شبکه‌های اجتماعی از زمان شروع به فعالیت خود تاکنون اینفوگرافیک‌هایی از عوامل اجرایی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، که به گفته ارتش اسرائیل، برای اجرای حمله پهپادی از سوریه به اسرائیل و استفاده از موشک‌های نقطه‌زن تولید شده در لبنان در حال توطئه‌چینی با شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان بوده‌اند، منتشر کرده است. دیگر پست‌های ارتش اسرائیل به زبان فارسی شامل ویدئوها و عکس‌هایی از جوانان ارتش اسرائیل در حال تمرین، سلام نظامی، و کار با کودکان است. این گزارش می‌گوید ذخیره اورانیوم غنی‌شده با خلوص پایین ایران به ۳۵۷/۳۹ کیلوگرم رسیده که فراتر از حد مجاز ۳۰۰ کیلوگرم مجاز در برجام است. این حساب‌ها همچنین کاری که دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی این نیروها به زبان‌های دیگر می‌کنند - یعنی ارسال نظرات کنایه‌آمیز برای دشمنان یا منتقدان اسرائیل - را انجام می‌دهد. این گزارش مدیرکل موقت به شورای حکام و به موازات آن به شورای امنیت سازمان ملل (شورای امنیت) در خصوص اجرای تعهدات مرتبط هسته ای جمهوری اسلامی ایران (ایران) ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و در خصوص موضوعات مرتبط با راستی آزمایی و نظارت در ایران در پرتو قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) شورای امنیت می باشد. برای مثال در یک توئیت که روز چهارشنبه منتشر شد ارتش اسرائیل نقشه‌ای از خاورمیانه را توئیت کرده که در آن دو کشور ایران و سوریه به رنگ قرمز نشان داده شده اند. ایران تا قبل از امضای برجام در سال ۲۰۱۵، سطح غنی‌سازی اورانیوم را تا ۲۰ درصد بالا برده بود. در این نقشه پیکان‌هایی به سوی ایران اشاره کرده و به زبان فارسی روی آن نوشته شده «این‌جا ایران است»، و پیکان‌های دیگری نیز به نقشه سوریه اشاره کرده و می‌گویند «نه این‌جا.۱ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۴.

» ارتش اسرائیل در توئیتر فارسی خود با انتشار این عکس به کنایه نقل کرد «نخود نخود هر کی رود خانه خود. تهران می‌گوید برنامه‌ هسته‌ای خود را برای مقاصد صلح‌آمیز و خصوصا تولید برق می‌خواهد و قصد ساخت سلاح هسته‌ای ندارد. سابقه ۲.» و خواستار بازگشت نیروهای جمهوری اسلامی به ایران شد. حساب کاربری ارتش اسرائیل به همراه این نقشه یک پیام به زبان فارسی نیز نوشته و در آن از ضرب‌المثل فارسی «نخود نخود، هر که رَوَد خانه خود» استفاده کرده که معنایش می‌شود «به خانه‌ات برگرد» استفاده کرده است. این گزارش همچنین اعلام کرده است که بازرس‌های آژانس به همه تاسیسات هسته‌ای ایران دسترسی داشته‌اند. مخاطب این توئیت کاربری به نام محمد ایمانی است که در شبکه‌های اجتماعی از حکومت ایران حمایت می‌کند و مدعی است که خبرنگار است. (۸. ایمانی در توئیتی اسرائیل را متهم کرده بود که مشغول نقشه‌چینی برای تسخیر منطقه است. او گفت: «همان‌گونه که مکررا اعلام گردید، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است.

او همچنین حق ابراز نظر کشوری که مردمش مهاجرانی از اروپا، آفریقا، و آمریکا هستند، درباره مسائل غرب آسیا را زیر سوال برده بود. اسرائیل مدت‌ها است که از حضور نظامی ایران برای حمایت از بشار اسد در جنگ داخلی هشت ساله سوریه علیه مخالفانش انتقاد می‌کند. ایران به تلافی خروج آمریکا از توافق برجام در سال گذشته، اقدام به کاهش برخی تعهداتش در چارچوب برجام کرده است. در اوت ۲۰۱۵، شورای حکام به مدیرکل اجازه داد تا راستی آزمایی و نظارت لازم بر تعهدات مرتبط هسته ای ایران همانگونه که در برجام پیش بینی شده را انجام داده و بر همین اساس برای کل دوره تعهدات یادشده در پرتو قطعنامه شماره ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) شورای امنیت سازمان ملل، منوط به در اختیار داشتن منابع مالی و منطبق با رویه های پادمانی استاندارد آژانس، گزارش ارائه نماید. دولت اسرائیل حضور نظامی ایران در سوریه، که در مرزهای شمالی با اسرائیل همسایه است، را خطری برای موجودیت اسرائیل می‌داند؛ چرا که رهبران ایران بارها خواستار نابودی اسرائیل شده و حضور خود در مناقشه سوریه را به معنای راهی برای دستیابی به آن هدف خوانده‌اند. پیتر لِرنر، سخنگوی سابق ارتش اسرائیل که طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ برای مدت چهار سال عهده‌دار هدایت تیم شبکه‌های اجتماعی ارتش بود، در پیامی به بخش فارسی صدای آمریکا از آغاز به کار حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی به زبان فارسی استقبال کرد و آن را ایده‌ای عالی خواند؛ ایده‌ای که پیشنهادش را خود او شش سال پیش مطرح کرده بود. فرانسه در ماه‌های اخیر تلاش‌ کرده است تا شرایط را برای گفت‌وگو بین ایران و آمریکا فراهم کند. او گفت: «این کار ارتباط ارتش اسرائیل با مردم گسترده‌تر . در دسامبر ۲۰۱۶ و ژانویه ۲۰۱۷ مدیرکل ۹ سند (۲) ، که از سوی همه اعضای کمیسیون مشترک تهیه و به تایید رسیده و متضمن روشنگری هایی برای اجرای اقدامات مرتبط هسته ای ایران مندرج در برجام برای دوره زمانی آن بود را با کشورهای عضو در میان گذاشت.

.. و عرصه گفت‌وگو را بازتر می‌کند..» پیتر لرنر افزود: «انتظار من این است که (حساب‌های به زبان فارسی مطالبی با) محتوای امید و نیز بازدارندگی را (هم‌رسانی کنند) و برانگیزاننده، متفکرانه، آگاهی‌بخش، و دارای قابلیت شناساندن بیشتر اسرائیل [به مخاطبان] باشد.» .