تظاهرات مردم یمن علیه امارات متحده عربی

08/06/1398 10:00:00 ب.ظ

هزاران یمنی در استان تعز این کشور در اعتراض به اقدامات امارات متحده عربی تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

هزاران یمنی در استان تعز این کشور در اعتراض به اقدامات امارات متحده عربی تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی Said İbicioğlu,Omid Shamizi | Yemen یمن/خبرگزاری آناتولی هزاران نفر از مردم یمن با تظاهرات در استان تعز این کشور خواستار اخراج امارات متحده عربی از ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی شدند.

آنها با تجمع در میدان آزادی تعز به به بمباران مواضع نیروهای دولتی در عدن و ابین توسط جنگنده های اماراتی اعتراض کردند.

وزارت دفاع یمن اعلام کرده که شمار قربانیان و جروحان حمله هوایی دیروز امارات متحده عربی به نیروهای دولتی یمن در عدن و ابیان از 300 تن فراتر رفته است. طی روزهای اخیر ارتش یمن کنترل ابین، شبوه و بخشی از عدن را به دست گرفت، اما نیروهای شورای انتقالی جنوب با پشتیبانی هوایی امارات متحدده عربی مجددا این استان‌ها را اشغال کردند.

گفتنی است شورای مذکور اوایل ماه جاری شهر عدن و استان ابین را تصرف کرد. نیروهای حزام الامنی روز 10 اوت جاری کنترل کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در عدن و نهاد‌های استراتژیک دولت یمن در این شهر را به دست گرفتند. headtopics.com

مقامات و فرماندهان دولت یمن با خودروهای زرهی عربستان سعودی کاخ معاشیق را ترک کردند. بر اثر درگیری‌های 4 روزه میان نیروهای دولتی و حزام الامنی 40 نفر از جمله تعداد زیادی غیرنظامی کشته و 260 نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

یکصد یمنی توسط امارات متحده عربی کشته شدند

درخواست یمن برای اخراج امارات از ائتلاف عربیدولت یمن از رئیس جمهور این کشور خواست که از عربستان سعودی بخواهد امارات متحده عربی را از ائتلاف عربی اخراج کند. - خبرگزاری آناتولی

علی مطهری:رفسنجانی می‌خواست مردم حسرت امارات و ترکیه را نخورندعلی مطهری در مراسم نخستین سالگرد افتتاح موزه اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: «رفسنجانی می‌خواست ایران نمونه و الگوی کشورهای اسلامی شود تا مردم حسرت امارات و ترکیه را نخورند.» مراسم اولین سالگرد افتتاح خانه‌موزه اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه پنج‌شنبه با حضور علی مطهری، حسن خمینی، محمد موسوی بجنوردی، مجید انصاری، محمدرضا باهنر، علی‌اکبر صالحی، علی‌رضا بهشتی، مرتضی الویری، محمود واعظی، ابراهیم امینی، حمید استیلی و حسن روشن پنجشنبه شب در حسینیه جماران برگزار شد.

امارات با تایید حمله به عدن: شبه‌نظامیان تروریست را هدف قرار دادیمامارات در بیانیه خود اشاره‌ای به حمایت از جدایی‌طلبان یمنی نکرده و حمله به فرودگاه عدن را در راستای حمایت از ائتلاف نظامی به رهبری عربستان توصیف کرده است.

دولت یمن: شورای امنیت درباره حمله امارات به نیروهایمان تشکیل جلسه دهددولت یمن از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در مورد حمله متجاوزانه امارات متحده عربی به نیروهای این کشور تشکیل جلسه دهد. - خبرگزاری آناتولی

یک فرمانده سپاه: پایگاه‌های آمریکا در قطر و امارات را هدف‌ گرفته بودیمامیرعلی حاجی زاده می‌گوید سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دوست، به تهران هشدار داده بودند که آمریکا می‌خواهد به ایران حمله کند.