متن کامل شانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران

08/06/1398 09:51:00 ب.ظ

شانزدهمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران بر اساس گزارش آژانس، ذخایر اورانیوم ایران به ۲۴۱.۶ کیلوگرم و درصد غنای آن به ۴.۵ درصد رسیده است متن کامل این گزارش را در لینک زیر بخوانید:

بر اساس گزارش آژانس ذخایر اورانیوم ایران به ۲۴۱.۶ کیلوگرم و درصد غنای آن به ۴.۵ درصد رسیده است. GOV/۲۰۱۹/۳۲ گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی B. سابقه ۴.

در ۸ می ۲۰۱۹، ایران بیانیه ای منتشر کرد که از جمله حاوی این مطلب بود که «...در راستای اعمال حقوق خود، همانطور که در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام مصرح است، شورای عالی امنیت ملی ایران دستوری مبتنی بر توقف برخی اقدامات ایران ذیل برجام از امروز صادر کرد.(۵,۴)

۶. از تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ (روز اجرای برجام) آژانس اجرای تعهدات مرتبط هسته ای ایران ذیل برجام (۷ ) را منطبق با رویه های پادمانی استاندارد آژانس و به شیوه ای بیطرفانه و عینی راستی آزمایی و نظارت کرده است. (۸ ،۹). آژانس از زمان انتشار گزارش فصلی می ۲۰۱۹ مدیرکل (۱۰) که در به روز رسانی های مربوط که در دو گزارش در جولای ۲۰۱۹ آمده است (۱۱)، بشرح ذیل گزارش می دهد.

۸.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

آژانس: ذخایر اورانیوم ایران از حد مجاز برجام عبور کرد | DW | 30.08.2019ایران بخش دیگری از تعهدات مربوط به توافق اتمی را زیر پا گذاشت. تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید می‌کند که ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به ۲۴۱/۶ کیلوگرم رسیده و از سقف تعیین شده ۲۲۰ کیلو فراتر رفته است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخیره اورانیوم غنی‌‌شده ایران فراتر از حد برجام استجدیدترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران نشان می‌دهد که این کشور با افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود از محدودیت‌های درنظرگرفته شده در توافق هسته‌ای برجام تجاوز کرده است.

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف برجام فراتر رفته استگزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف مقرر در برجام فراتر رفته است

گزارش| چرایی سفر خالد بن سلمان به واشنگتن/ آیا عربستان با انصارالله وارد مذاکره می‌شود؟- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimچرایی سفربن سلمان به واشنگتن/ آیا عربستان باانصارالله وارد مذاکره می‌شود؟ سفرخالدبن سلمان معاون وزیردفاع و به آمریکاگمانه‌زنی‌ها درباره احتمال مجبورشدن عربستان سعودی به توقف تجاوزات نظامی ونشستن پای میزمذاکره باجنبش انصارالله یمن را مطرح کرده است

آژانس: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف برجام فراتر رفته استگزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف مقرر در برجام فراتر رفته است