آمریکا یک کشتی حامل کود‌ شیمیایی برای تولید «مواد منفجره» از ایران را توقیف کرد

03/11/1400 01:51 ب.ظ

آمریکا یک کشتی حامل کود‌ شیمیایی برای تولید «مواد منفجره» از ایران را توقیف کرد العربيه_فارسى

23 ژانویهٔ ,2022: 02:52 شب GSTنیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک قایق حامل کود شیمیایی که برای تولید مواد منفجره استفاده می‌شود را در خلیج عمان متوقف کرده است.

روزنامه «واشینگتن‌پست»، یک‌شنبه 23 ژانویه، در گزارشی نوشت، ناوشکن «یو‌اس‌اس کول» و گشت‌های دریایی متعلق به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا توانستند یک قایق بادبانی بدون پرچم را شناسایی کرده و پس از تفتیش آن، 40 تن کود شیمیایی «اوره» را کشف کنند.به گفتن واشینگتن‌پست، این کود شیمیایی، عنصر اصلی مواد منفجره‌ دست‌ساز است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، این قایق که از ایران حرکت کرده بود، در مسیر دریایی قاچاقچیان اسلحه کشف شده و قصد داشته خود را به یمن برساند. مقامات آمریکایی در این زمینه افزودند، این کشتی پیشتر در سواحل سومالی توقیف شد و هزاران عدد اسلحه جنگی، راکت‌انداز و تسلیحات دیگر در آن کشف شده بود. کارشناسان سازمان ملل می‌گویند این تسلحیات با توجه به مشخصات فنی آن، احتمالاً وابسته به ایران بوده و برای شبه‌نظامیان حوثی ارسال شده است. نیروی دریایی آمریکا، اوایل هفته جاری، این کشتی به همراه محموله و خدمه یمنی آن را به گارد ساحلی یمن تحویل داده بود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

خرهای نفهم آخه کود شیمیایی رو برای بمب استفاده می کنند ، کودن ها . ایران اگه بخواهد بمب درست کند از هسته ای کمک می گیره ، نه کود شیمیایی . خدارا شکر که دشمنان ما از احمقها هستند. کودشیمیایی را توقیف کرد! کجا برد

جولان کرونا در آمریکا؛ طی یک روز 4321 نفر جان باختندشمار قربانیان کرونا در آمریکا‌ با مرگ 4321 بیمار دیگر طی یک روز گذشته به 864 هزار و 569 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا یک شبکه پولشویی همکار حزب‌الله لبنان را تحریم کردوزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که عدنان ایاد و مجموعه‌ای از شرکت‌های وابسته به این دو نفر که یک شبکه مالی حامی حزب‌الله لبنان را تشکیل داده‌ و برای این گروه اقدامات... انحلال_سپاه_پاسداران راه حل ریشه ای برای صلح و ثبات در جهان

ترامپ پیش از حمله هوادارانش به کاپیتول یک 'نشست پنهانی' داشته است | DW | 22.01.2022سخنگوی سابق کاخ سفید به شبکه سی‌ان‌ان گفت، پیش از حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، او یک نشست پنهانی با افراد بسیار نزدیکش داشته است. ظاهرا ترامپ از ترس شنود، بسیاری از ملاقات‌هایش را پنهانی انجام می‌داده است. محتویات کمر پرزیدنت ترامپ با این سن و سال، بر روی میز نوشیدنی و ساندویچ و احیانا مک دونالد بر و بچ دویچه وله فارسی در زمان استراحت پس از حمالی روزانه برای ارباب الکلی آلمانی🍔🌮🍕🌭🌯🌮🥓☕🍵🥤🍴🍪🍼🍦🍳🍲🥐🍿🥣 سعی کردم تمام زائقه هاتون رو در نظر داشته باشم اینم سس ش💦 با💩 🤣🤣

گزارش‌هایی از پیشنهاد روسیه برای یک «توافق هسته‌ای موقت»؛ ایران این پیشنهاد را رد کردشبکه آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز روز شنبه دوم بهمن‌ماه، در گزارشی به نقل از منابعی در دولت آمریکا و برخی از منابع آگاه گزارش داد که روسیه برای احیای توافق هسته ای، پیشنهاد یک «توافق هسته‌ای موقت» را به ایران داده است. این شبکه اعلام کرد که این پیشنهاد از سوی مقامات جمهوری اسلامی رد شده است.

پرونده بوکس زنان ایران، اسیر یک عمر تحجر

۱۰۷۸ماموریت امدادونجات در حوادث جوی یک هفته گذشته/۳۰ استان در حال امدادرسانی هستندرئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از انجام ۱۰۷۸ ماموریت توسط امدادگران برای امدادرسانی به ۹۲ هزار و ۵۴۰ نفر در ۳۰ استان خبر داد.

23 ژانویهٔ ,2022: 02:52 شب GSTنیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک قایق حامل کود شیمیایی که برای تولید مواد منفجره استفاده می‌شود را در خلیج عمان متوقف کرده است.

روزنامه «واشینگتن‌پست»، یک‌شنبه 23 ژانویه، در گزارشی نوشت، ناوشکن «یو‌اس‌اس کول» و گشت‌های دریایی متعلق به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا توانستند یک قایق بادبانی بدون پرچم را شناسایی کرده و پس از تفتیش آن، 40 تن کود شیمیایی «اوره» را کشف کنند.به گفتن واشینگتن‌پست، این کود شیمیایی، عنصر اصلی مواد منفجره‌ دست‌ساز است.

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، این قایق که از ایران حرکت کرده بود، در مسیر دریایی قاچاقچیان اسلحه کشف شده و قصد داشته خود را به یمن برساند.

مقامات آمریکایی در این زمینه افزودند، این کشتی پیشتر در سواحل سومالی توقیف شد و هزاران عدد اسلحه جنگی، راکت‌انداز و تسلیحات دیگر در آن کشف شده بود. کارشناسان سازمان ملل می‌گویند این تسلحیات با توجه به مشخصات فنی آن، احتمالاً وابسته به ایران بوده و برای شبه‌نظامیان حوثی ارسال شده است. نیروی دریایی آمریکا، اوایل هفته جاری، این کشتی به همراه محموله و خدمه یمنی آن را به گارد ساحلی یمن تحویل داده بود.

واشینگتن‌پست به نقل از برخی مقامات نوشت که نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، شنبه 15 ژانویه یک قایق را در خلیج عمان توقیف کرده و مقادیر زیادی از مواد مخدر به‌ارزش 26 میلیون دلار را کشف و ضبط کرده است.

گروه ضربت دریایی مشترک در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این محموله دریایی، 663 کیلوگرم هروئین، 87 کیلوگرم مت‌آمفتامین و 291 کیلوگرم حشیش و ماری‌جوانا کشف کرده است.

این گروه درمورد کشور مبدأ این محموله و یا تولید‌کننده آن اظهارنظر نکرد اما ایران در دهه گذشته شاهد رشد چشمگیر تولید و استفاده از مت‌آمفتامین یا همان «شیشه» بوده که به کشورهای دیگر قاچاق می‌شود.

نیروی دریایی آمریکا و بریتانیا عملیات‌های بازررسی خود را برای توقیف کالاهای قاچاق و یا غیرمجاز در آب‌های خلیج و دریای عمان افزایش داده‌اند.