پرونده بوکس زنان ایران، اسیر یک عمر تحجر

01/11/1400 06:30:00 ب.ظ

«مریم کاظمی‌پور»، معاون امور زنان وزارت ورزش و جوانان روز پنج‌شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰، فعالیت زنان در رشته بوکس را به طور کامل در ایران ممنوع اعلام کرد. درباره بوکس زنان در جمهوری اسلامی چه می‌دانیم؟ اطلاع_رسانی گزارش younesipour 👇

کرد. چه‌طور بعد از مرگ روح‌الله خمینی، فدراسیون بوکس دوباره باز شد؟ کرد. او گفته بود: «بوکس ورزش محسوب نمی‌شود و نباید به آن پرداخته شود.

» به جز برخی روایت‌های شفاهی، مدرکی مکتوب از فتوای آیت‌الله خمینی، نخستین رهبر جمهوری اسلامی در مورد حرام بودن این رشته ورزشی وجود ندارد. البته برخی از مراجع تقلید مانند «ناصر مکارم شیرازی» این رشته ورزشی را «حرام»

سه ماه پس از مرگ آیت‌الله خمینی در سال ۱۳۶۸، فدراسیون بوکس ایران بار دیگر حیات خود را پیدا کرد؛ این بار با ریاست «احمد ناطق نوری» که تا سال ۱۳۹۶ بدون رقیب ریاست این فدراسیون را برعهده داشت. گفته بود: «بعد از انقلاب اسلامی، عده‌ای نادانسته رشته بوکس را تعطیل کردند، در حالی که هیچ دستور شرعی و قانونی برای تعطیلی این رشته ورزشی نداشتند.»

ادعا کرده است زنان بوکسور چه‌گونه بازیچه جمهوری اسلامی شدند؟ به کشورهای اسلامی اعلام کرد که از این پس فعالیت و مبارزه زنان مسلمان با پوشش و حجاب اسلامی بلامانع خواهد بود. این تصمیم در نشست هیات اجرایی این اتحادیه در استانبول افتاد. headtopics.com

هم‌چنین «سیامک صالحی»، نایب رییس فدراسیون بوکس از خطر محرومیت فدراسیون خبر داد و گفت: «نه تعلیق که محرومیت کامل بوکس ایران بیخ گوش ما است.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بازداشت فعالان حقوق زنان در کابل به دست طالبان در پی اعتراض به حجاب اجباریطالبان تعدادی از فعالان حقوق زنان در کابل را با یورش به خانه‌های آن‌ها پس از ضرب و شتم بازداشت کرده‌اند. لعنت بر شما. خوب کاری کرده اند این تهمت است به طلبان دروغ است

وزارت ورزش ایران: راه‌اندازی بوکس زنان «مجوزهای خاص‌تری» می‌خواهد🔺وزارت ورزش ایران: راه‌اندازی بوکس_زنان «مجوزهای خاص‌تری» می‌خواهد برخی مقامات جمهوری اسلامی و مراجع تقلید شیعی ساکن پیشتر با برگزاری یا حمایت دولتی از برخی رشته‌های ورزشی زنان مخالفت کرده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شاهد دادگاه حمید نوری از نقش او در شکنجه زنان زندانی سخن گفت

عکس: تساوی تیم فوتبال زنان ایران در مقابل هند - BBC News فارسیتیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین بازی خود در مقابل هند در چارچوب دور اول مرحله گروهی مسابقات جام ملت های آسیا به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت.

روز تاریخی فوتبال زنان ایران؛ تساوی ایران در مقابل هند - BBC News فارسیتیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین بازی خود در مقابل هند در چارچوب رقابت‌های فوتبال قهرمانی زنان آسیا به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت، به این ترتیب ایران توانست اولین امتیاز را در این رقابت‌ها به دست آورد.

آب پاکی وزارت ورزش روی دست زنان بوکسور: به رشته‌های مجوزدار بروید!آب پاکی وزارت ورزش روی دست زنان بوکسور: *به رشته‌های مجوزدار بروید! *راه اندازی بوکس بانوان صرفا مربوط به تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و باید مجوزهای خاص‌تری اخذ شود بهتر