آمریکا ۵ نهاد ایرانی، سفیر ایران در عراق و دو مقام حزب‌الله لبنان را تحریم کرد

23/10/2020 10:44:00 ق.ظ

آمریکا ۵ نهاد ایرانی، سفیر ایران در عراق و دو مقام حزب‌الله لبنان را تحریم کرد بیشتر بخوانید🔽

تحریم‌های آمریکا علیه ایران, تحریم

آمریکا ۵ نهاد ایران ی، سفیر ایران در عراق و دو مقام حزب‌الله لبنان را تحریم کرد بیشتر بخوانید🔽

ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه در سه اقدام جداگانه، تحریم ‌های جدیدی را علیه چند نهاد ایران ی همچنین شخصیتهای حقیقی مرتبط با ایران به اجرا گذاشت.

و سعی دارند از این مسیر بر انتخابات ۳ نوامبر تاثیر بگذارند.در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمده است که این نهادها سعی داشته‌اند «با انتشار اطلاعات نادرست در اینترنت و اجرای برنامه‌هایی برای نفوذ بدخواهانه، رای‌دهندگان آمریکایی را گمراه کرده و میان آنها اختلاف بوجود آورند.»

اعلام خبر وضع تحریم‌های جدید با آخرین مناظرۀ دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا همزمان بود..»وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج‌شنبه در تصمیم جداگانه‌ای ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق را نیز تحریم کرد؛ ایالات متحده در عراق نیز در تلاش است تا با نفوذ ایران مقابله کند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

داداش گلم تحریم های شما هم شده حکایت تغییر قیمت بنزین در ایران لطفا یهو تکلیف رو روشن کن همه مردم به اضافه مورچه ها مگس ها ووو ........رو هم کلا تحریم کن بزا خیالمون یدفه راحت بشه😆😆😆😆😆😆 باند بی کفایت ترامپ مگر کار دیگری هم بلد است؟! ای وای حالا چه کنیم در آینده ای نزدیک فهرست تحریمی های امریکا : علی آقا قصاب در محله مولوی مُلوک خانم زن علی آقا قصاب مراد پسر آقابرار از روستای خانم آباد علیا

دیگه رسیدن به اسامی. پس فردا قصابی و نانوایی ها فقط مونده دیگه آمریکا تک تک ایرانی ها رو تحریم کنه!!!!

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد: ایران بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت در خاورمیانه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این همان تهدیدیست که توسط صاحبان کارتلهای نفتی وتسلیحاتی برای چپاول ثروت خاورمیانه با استفاده از دولتمردان ایالات متحده وانگیس در ایران ساخته ومستقر گردید.به امید نابودی استعمار این حرفهای تکراری دیگه خسته‌مون کرده! یا یک کاری بکنید که این رژیم از بین بره یا دیگه حرفش و انقدر نزنید. خودتون اینها را به جون ما انداختید حالا میخواهید که ما جان بدهیم تا این رژیم عادی بشه مثل سایر کشورها؟ RegimeChange4iran پیمان_نوین آمریکا این منشا تعصبات مذهبی‌، خود کامگی ها، اختلافات و جنگ‌ها و خرابی‌‌ها و بد بختی از خاورمیانه گورشو گم کنه همه چیز درست میشه.

«تلاش ایران برای ایجاد اغتشاش و سردرگمی در انتخابات آمریکا» | DW | 22.10.2020​​​​​​​ ایران و روسیه از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات این کشور متهم شده‌اند. دستبرد سایبری به داده‌های انتخاباتی رای‌دهندگان آمریکایی و انتشار اخبار جعلی به منظور ایجاد سردرگمی از اجزای این دخالت عنوان شده است. تبل جنگو بزنیم یا زوده بیخود جمهوری اسلامی رو بزرگ نکنید هر کی مستعان ۱۱۰ رو ببینه میفهمه حدواندازه اینا چقدره هرچی هست زیر سر روسیه وچینه دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا تایید شد.👇

ایران اتهام 'دخالت در انتخابات آمریکا' را رد کرد

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا؛ تهران سفیر سوییس را به وزارت خارجه احضار کردسخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید نتیجه که انتخابات آمریکا هیچ تفاوتی برای تهران ندارد و اتهامات وارد شده از سوی نهادهای امنیتی ایالات متحده در خصوص دخالت ایران در انتخابات بی‌اساس است.

آمریکا: ایران و روسیه به اطلاعات رای‌دهندگان دسترسی پیدا کرده‌اند - BBC News فارسیجان رتکلیف، مدیر امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه گفته است که روسیه و ایران گام هایی در جهت مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا برداشته اند. پیش از این رهبران کمیته اطلاعاتی سنا در بیانیه ای نسبت به 'تهدیدهای برآمده از دشمنان نظام انتخاباتی آمریکا' هشدار دادند. جنگ نشه بی بی سیرابی اینطوری به روسیه وایران بها میدی که میتونن اما نمیتونن دستت رو شده سیرابی اگر برای حکومت جمهوری اسلامی فرقی ندارد که بایدن پیروز انتخابات باشد یا ترامپ، پس چرا ایران و روسیه به اطلاعات رای دهندگان دسترسی پیدا کنند؟! شنیدن حرف درست از زبان مسئولین جمهوری اسلامی غیر ممکن هست چون واقعا برای جمهوری اسلامی مهم است که ترامپ پیروز انتخابات نشود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده استسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایران یک عضو سپاه را زیر پوشش سفیر به یمن فرستاده است نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۴مهر از اعضای شورای امنیت خواست به فراخوان آمریکا برای پایان دادن فوری حمایت ایران از شورشیان حوثی در یمن بپیوندند آمریکا شروع به دوروغ حداکثری را شعار انتخاباتی ترامپ فقط زر زدن در مورد ایرانه تا كنون چند كشور جواب دادند به اين فراخوان ؟ مقامات دولتی ،نمایندگان، مدیران شرکت ها،سفرا،در ج.ا اغلب سپاهی هستند، این مملکت رو انگشت سپاه میچرخه.

در اولین اقدام، وزارت خزانه‌داری این کشور اعلام کرد که به دلیل «تلاش‌های گستاخانه» ایرانی‌های برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحریم‌های جدیدی را علیه پنج نهاد ایرانی وضع کرده است.کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه با برشمردن اقدامات بی‌ثبات‌کننده رژیم جمهوری اسلامی در منطقه تاکید کرد که ایالات متحده، ایران را «بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت در خاورمیانه» می‌داند.جان راتکلیف، هماهنگ‌کننده نهادهای امنیتی آمریکا و کریستوفر ری، مدیر پلیس امنیت داخلی آمریکا (اف‌بی‌آی) سه‌شنبه‌ شب (۳۰ مهر) به طور مشترک در کنفرانس مطبوعاتی زنده حاضر شدند تا با خبرنگاران و مردم آمریکا در باره جزئیات"دخالت ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری" سخن بگویند.ایران ایران اتهام "دخالت در انتخابات آمریکا" را رد کرد سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، اظهارات مقامات آمریکا مبنی بر دخالت تهران در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که جان رتکلیف، مدیر ارشد دستگاه ناظر بر اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد ایران و روسیه به اطلاعات شخصی شماری از رای دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا کرده‌اند و سعی دارند از این مسیر بر انتخابات ۳ نوامبر تاثیر بگذارند. بنا بر اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، تحریم‌های جدید علیه سپاه پاسداران ایران و شاخه نظامی برون مرزی آن یعنی «سپاه قدس» همچنین موسسه بیان رسانه گستر، سازمان صدا و سیما و اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی وضع شده است. ما می‌دانیم که وقتی کشورها در کنار هم بایستند و با ایران مقابله کنند، جهان مکان امن‌تری خواهد بود. این تحریم‌ها آمریکایی‌ها و شرکتهای وابسته به آمریکا را از انجام فعالیتهای تجاری با این نهادهای ایرانی منع می‌کند. این میل‌ها بهخصوص به رأی‌دهندگان در دو ایالت فلوریدا و پنسیلوانیا ارسال شده، یعنی دو ایالتی که در آن‌ها رقابتی سخت میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جریان است. پیش از این نیز واشنگتن سپاه پاسداران ایران و شاخه سپاه قدس ان را تحریم کرده بود.» خانم کرفت با اشاره به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در سوریه، لبنان، یمن، و عراق گفت: «تا زمانی که ایران و دیگران از فعالیت‌های تروریستی حماس و جهاد اسلامی حمایت می‌کنند، تلاش‌های خالصانه ما برای کمک به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها جهت دستیابی به صلح و ساختن آینده‌ا‌ی بهتر به اتفاق هم، توسط تروریسم به خطر می‌افتد می‌شود و در مناقشه‌ها و خشونت‌های مستمر، غرق می‌شود. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمده است که این نهادها سعی داشته‌اند «با انتشار اطلاعات نادرست در اینترنت و اجرای برنامه‌هایی برای نفوذ بدخواهانه، رای‌دهندگان آمریکایی را گمراه کرده و میان آنها اختلاف بوجود آورند. این اتهامات چیزی جز سناریوی دیگری برای تضعیف اعتماد رای دهندگان به امنیت انتخابات ایالات متحده نبوده و واهی است".

» بیانیه می‌افزاید موسسه بیان گستر که از موسسات تبلیغاتی وابسته به سپاه قدس است، رهبری این فعالیتها را برعهده داشته است و در آستانه این انتخابات، پرسنل این موسسه قصد داشتند با سوء استفاده از مسائل اجتماعی ایالات متحده از جمله همه‌گیری کووید۱۹ و تحقیر شخصیت‌های سیاسی آمریکا، بر این انتخابات تاثیر بگذارند. Every day, the Iranian regime acts to fuel conflict, terror, and misery in Yemen, Syria, Lebanon, Iraq & elsewhere. دو مقام امنیتی آمریکا اشاره‌ای به این موضوع نکردند که دستبرد به داده‌های فهرست‌های انتخاباتی چه ابعادی داشته است. اگرچه در این بیانیه جزئیات بیشتری از آنچه ایرانی‌ها انجام داده‌اند، نیامده است اما شرکتهای فعال در بخش رسانه‌های اجتماعی در ایالات متحده به‌تازگی شماری از حسابهای کاربری را که گفته می‌شد با هدف نفوذ ایران بر انتخابات آمریکا ایجاد شده، مسدود کردند. اعلام خبر وضع تحریم‌های جدید با آخرین مناظرۀ دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری پیش‌روی آمریکا همزمان بود. اگر نیت ما این است که گفت‌وگویی معنادار و سازنده در مورد ناامنی در منطقه داشته باشیم، ما باید علناً اذعان کنیم که ایران، اصلی‌ترین عامل نا‌امنی [منطقه]‌ است. در جریان این مناظره نیز جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در این هماورد سیاسی، در واکنش به خبر دخالت کشورهایی همچون ایران و روسیه در انتخابات گفت: « هر کشوری که در انتخابات آمریکا دخالت کند هزینه‌اش را خواهد داد ." جان راتکلیف: ایران با انتشار ویدئویی مدعی ریختن آرای جعلی به صندوق‌ها شده است ری، مدیر اف‌بی‌آی، سپس با بیان  این که"هدف اقدامات ایران و روسیه ایجاد سردرگمی، ناآرامی‌های اجتماعی و ضربه‌زدن به وجهه و آرای دونالد ترامپ" است، این اقدامات را"تلاش‌هایی ناشی از سرخوردگی دشمنانی سر خورده" توصیف کرد.» در دومین و آخرین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن چه گذشت؟ تحریم سفیر ایران در عراق وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج‌شنبه در تصمیم جداگانه‌ای ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق را نیز تحریم کرد؛ ایالات متحده در عراق نیز در تلاش است تا با نفوذ ایران مقابله کند.» خبرهای بیشتر.

آمریکا ایرج مسجدی را مشاور نزدیک قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس خوانده است و بر همین اساس در بیانیۀ خود اعلام می‌دارد که سفیر ایران در عراق بر «برنامه آموزش و حمایت از گروههای شبه‌نظامی عراقی نظارت داشته است. او همچنین گروههای مسئول حملاتی را که باعث کشته و زخمی شدن نیروی آمریکایی و ائتلاف در عراق بودند، هدایت و پشتیبانی می‌کرده است. به گزارش ایرنا، علیرضا میریوسفی، سخنگوی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل چهارشنبه شب در پاسخ به اظهارات دو مقام امنیتی آمریکا، هدف اتهامات یادشده را"تضعیف اعتماد رأی‌دهندگان به امنیت انتخاباتی آمریکا" عنوان کرد.» بیانیه همچنین می‌افزاید که مسجدی به عنوان سفیر، فعالیت‌های مربوط به نقل و انتقالات مالی را به نفع سپاه پاسداران انجام می‌داده است. تحریم دو عضو ارشد حزب‌الله لبنان وزارت خزانه‌داری آمریکا در سومین اقدام تحریمی خود، دو تن از اعضای ارشد حزب‌الله لبنان را که تحت حمایت ایران هستند نیز نشانه گرفت. بر این اساس «نبیل فاروق» و «حسن البغدادی» از اعضای ارشد این سازمان در فهرست تحریم‌های بین‌المللی آمریکا قرار گرفتند. » این اولین بار نیست که مقام‌های آمریکایی در باره"خطر دخالت کشورهایی مانند ایران، روسیه و چین در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر" هشدار می‌دهند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره گفت: «رهبران ارشد حزب‌الله مسئول ایجاد و اجرای برنامه‌های خشونت‌آمیز و بی‌ثبات کنندۀ این سازمان تروریستی علیه منافع ایالات متحده و شرکای ما در سراسر جهان هستند.» مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده نیز با انتشار پیامهایی از تصمیم جدید وزارت خزانه‌داری برای تحریم سفیر ایران در عراق و تحریم رهبران حزب‌الله حمایت کرد. او در پیامی توییتری نوشت: «سپاه پاسداران ایران به بهره برداری از عراق ادامه می‌دهد تا منافع خود را با هزینه عراقی‌ها دنبال کند. امروز ایالات متحده ایرج مسجدی را نشانه گرفته است؛ یک مقام ارشد سپاه پاسداران که به عنوان سفیر در عراق کار خدمت می‌کند. او برای سال‌ها فعالیتهای این گروه را هدایت می‌کرد و اکنون ثبات عراق را تهدید می‌کند.

» آقای پمپئو همچنین ساعاتی پس از آنکه رفیق حریری به عنوان مسئول تشکیل کابینه در لبنان انتخاب شد، بار دیگر بر تعهد واشنگتن بر «اقدام به اخلال در عملیات حزب‌الله و پاسخگو کردن این گروه در قبال اقدامات تروریستی‌اش» تاکید کرد و افزود که تحریم‌هایی که در این روز وضع شده، در راستای محافظت از مردم عراق و محدود کردن فعالیتهای حزب‌الله است. هم‌رسانی این مطلب: .