ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا؛ تهران سفیر سوییس را به وزارت خارجه احضار کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا؛ تهران سفیر سوییس را به وزارت خارجه احضار کرد جزئیات بیشتر🔽

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران روز پنجشنبه ۱ آبان، از احضار سفیر سوئیس به دلیل آنچه او «اتهامات بی‌اساس آمریکا علیه ایران» خوانده بود خبر داد.

آقای خطیب‌زاده در گفتگو با رسانه‌ها ضمن اعلام این خبر گفت: «در پی انتشار برخی ادعاهای بی اساس مقام‌های آمریکایی در خصوص دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش‌رو، سفیر سوئيس و حافظ منافع آمریکا صبح امروز از سوی مدیرکل آمریکای وزارت خارجه احضار شد.» او در ادامه با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات آمریکا برای ایران هیچ فرقی نمی‌کند افزود: «ایالات متحده خود سابقه طولانی در دخالت در امور دیگر کشورها، ایجاد آشوب و ایجاد اختلال در سراسر دنیا دارد. در آستانه انتخابات این کشور، طرح ادعاهای بی‌اساسی چون دخالت ایران، تنها با هدف فرافکنی طرح می‌شود و دور از ذهن نیست که طراحان چنین سناریوهای بچه‌گانه‌ای، به دنبال انحراف توجهات و افکار عمومی و انجام تحریکات مشکوک در آستانه انتخابات باشند.

اشاره آقای خطیب‌زاده به گزارش‌هایی است که در آمریکا از دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا سخن گفته بود.چهارشنبه شب در جریان یک کنفرانس خبری با طرح این ادعا گفت: «ایران و روسیه به اطلاعات شخصی برخی رای‌دهندگان آمریکایی دسترسی پیدا کرده و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در جهت اعمال نفوذ در این انتخابات اقدام کرده‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی کمتر از دو هفته دیگر برگزار می‌شود که بسیاری از شهروندان این کشور تا کنون آرای خود را به صورت پستی ارسال کرده اند. ۳ نوامبر برابر با ۱۳ آبان روز نهایی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا است و بعد از آن مشخص خواهد شد که دونالد ترامپ برای یک دوره ۴ ساله دیگر در قدرت خواهد ماند یا باید کاخ سفید را به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها تحویل دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران اتهام 'دخالت در انتخابات آمریکا' را رد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«تلاش ایران برای ایجاد اغتشاش و سردرگمی در انتخابات آمریکا» | DW | 22.10.2020​​​​​​​ایران و روسیه از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات این کشور متهم شده‌اند. دستبرد سایبری به داده‌های انتخاباتی رای‌دهندگان آمریکایی و انتشار اخبار جعلی به منظور ایجاد سردرگمی از اجزای این دخالت عنوان شده است. تبل جنگو بزنیم یا زوده بیخود جمهوری اسلامی رو بزرگ نکنید هر کی مستعان ۱۱۰ رو ببینه میفهمه حدواندازه اینا چقدره هرچی هست زیر سر روسیه وچینه دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا تایید شد.👇
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود!ادعاهای تکراری ترامپ: *ایران نمی‌خواهد بگذارد که من (در انتخابات) پیروز شوم. چین هم نمی‌خواهد *آن‌ها به شدت خواهان شکست من هستند *پس از پیروزی در انتخابات اولین تماسم از ایران خواهد بود و می‌گویند بیایید یک توافق انجام دهیم بیشرف خدایی ببین چکرده با مردم ایران ایشان خیلی از واژه «تماس» استفاده می‌کند؟! منظور از تماس چیست؟ روسا چی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران: روادید در سفرهای گروهی ایران و روسیه لغو شدوزیر میراث فرهنگی ایران گفت که اخذ روادید در سفرهای گروهی میان ایران و روسیه لغو شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت بیش از ۱۰۰۰ نفر در ۷۲ ساعت اخیر بر اساس آمارهای رسمی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جنگ در قره‌باغ؛ آغاز موج سوم بازداشت شهروندان تُرک در ایرانباز داشت کار بسیار غلطی است که نظام مثل بقیۀ عملکردهاش انجام میده. بازداشت تفکر و عمل این افراد را بسوی تجزیه طلبی هل میدهد. تا گفتگو هست چرا بازداشت؟ تمامی بدبختی و مشکلات را ج.ا مسبب است.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »