آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشورهای اوراسیا صعودی شد

07/05/1399 02:15 ب.ظ

آمار موارد جدید ابتلا و مرگ بر ثر کرونا در قزاقستان، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و ارمنستان افزایش یافت.

آمار موارد جدید ابتلا و مرگ بر ثر کرونا در قزاقستان، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و ارمنستان افزایش یافت.سطح ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونای جدید «کووید-19» در قزاقستان، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و ارمنستان نسبتا بالا بوده و در وضعیت هشدار این بیماری قرار دارند.

آمار موارد جدید ابتلا و مرگ بر ثر کرونا در قزاقستان، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و ارمنستان افزایش یافت.سطح ابتلا و مرگ ناشی از ویروس کرونای جدید «کووید-19» در قزاقستان، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان، ازبکستان و ارمنستان نسبتا بالا بوده و در وضعیت هشدار این بیماری قرار دارند.براساس آمار وزارت بهداشت قزاقستان تاکنون 84 هزار و 648 نفر در این کشور به ویروس کرونا آلوده شده که 54 هزار و 404 نفر از این افراد بهبود یافته‌اند.وزارت بهداشت اوکراین اعلام کرد: با شناسایی 919 مورد جدید در 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 66 هزار و 575 نفر و با فوت 13 تن دیگر شمار قربانیان به 1629 نفر افزایش افزایش یافته‌است.آینورا آکماتوا، سخنگوی وزارت بهداشت قرقیزستان اعلام کرد: در شبانه روز گذشته 548 مورد جدید ابتلا شناسایی شد و شمار مبتلایان به 33 هزار و 844 نفر افزایش یافت. همچنین با فوت 28 تن دیگر شمار قربانیان به 1329 نفر رسید. در چارچوب ادامه تمهیدات جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نماز عید قربان در مساجد و میادین برگزار نخواهد شد.براساس بیانیه وزارت بهداشت ازبکستان در شبانه روز گذشته 554 موردجدید شناسایی و شمار مبتلایان به 21 هزار و 506 نفر رسیده است. همچنین با فوت 2 بیمار دیگر شمار قربانیان با 121 نفر رسید. شمار بهبودیافتگان نیز 11 هزار و 674 نفر اعلام شد.وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته 239 مورد جدید ابتلا به کرونا شماسایی شد و شمار مبتلایان به 37 هزار 629 نفر افزایش یافت. همچنین 8 بیمار جان خود را از دست داده و تعداد فوتی‌ها به 719 نفر رسید. تاکنون 158 هزار و 527 تست کرونا در ارمنستان انجام گرفته و 27 هزار و 357 کرونایی بهبود یافته‌اند. روند درمان 9 هزار 330 بیمار ادامه دارد.دفتر نخست وزیری گرجستان اعلام کرد: در شبانه روز گذشته 8 مورد جدید شناسایی شد و بدین ترتیب شمار مبتلایان به 1186نفر افزایش یافت. تاکنون 927 بیمار مبتلا به کرونا در گرجستان بهبود یافته‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

چین بالاترین آمار روزانۀ ابتلا به کرونا از ماه آوریل را ثبت کردبخش عمدۀ موارد جدید ابتلا در استان سین‌کیانگ در شمال‌غرب ‌چین یعنی محل سکونت اقلیت اویغور به ثبت رسیده است. پیش از این نیز در اواسط ماه ژوئیه اورومچی، مرکز استان سین‌کیانگ یکی از مراکز اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شد.

پژوهش جدید: واکسن‌های آنفولانزا و سینه‌پهلو ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را نیز کاهش دهندپژوهش جدید: واکسن‌های آنفولانزا و سینه‌پهلو ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را نیز کاهش دهند مقامات بهداشت عمومی سال‌ها سعی کرده‌آند این عقیده غیرعلمی را، که واکسن آنفولانزا احتمال ابتلا به آلزایمر را در فرد بالا می‌برد، از میان بردارند.

یک ایالت استرالیا از ثبت بیشترین موارد ابتلا به «کووید۱۹» طی یک روز خبر می‌دهدیک ایالت استرالیا از ثبت بیشترین موارد ابتلا به «کووید۱۹» طی یک روز خبر می‌دهد فرماندار ویکتوریا مقصر افزایش چشمگیر موارد تازه ابتلا را افرادی می‌داندکه با وجود داشتن علائم بیماری به مراجعه به محل کار خود یا حضور در اماکن عمومی ادامه می‌دهند

ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟ عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس: هنوز به صورت اثبات شده اطلاعاتی در مورد اینکه ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، منتشر نشده است اما فعالیت‌های ورزشی منظم و طولانی مدت باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شوند.

'بیماران پروانه‌ای' از کرونا در امان ماندند/ موارد ابتلا به تعداد انگشتان دست استمدیرعامل خانه‌ی ای بی با اشاره به اینکه خطر ابتلا به کرونا در بین بیماران ای بی چند ده برابر افراد دیگر است گفت: به دلیل مراقبت‌های جدی که این بیماران انجام دادند از 850 بیمار تحت پوشش انجمن شاید اگر بیمار مبتلا به کرونایی هم در بین آنها باشد به تعداد انگشتان دست بوده است.

شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا در چین، هنگ‌کنگ و کره جنوبی