ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟ عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس: هنوز به صورت اثبات شده اطلاعاتی در مورد اینکه ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، منتشر نشده است اما فعالیت‌های ورزشی منظم و طولانی مدت باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شوند.

مهدیه ملانوری شمسی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به اینکه آیا فعالیت های ورزشی منظم، خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را کاهش می دهد یا فرایند درمان آن را تسریع می کند؟ اظهار کرد: هنوز به صورت اثبات شده در این مورد اطلاعاتی منتشر نشده است اما چند واقعیت را در مورد انجام فعالیت های ورزشی منظم و بیماری کووید-۱۹ باید در نظر گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه فعالیت های ورزشی در طول عمر باعث کاهش ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون، دیابت، چاقی مفرط و... می شوند، عنوان کرد: این بیماری ها به عنوان بیماری هایی معرفی شده اند که بیشترین تاثیرپذیری را از بیماری کووید-۱۹ داشته اند، بنابراین انجام فعالیت های ورزشی در طول عمر می تواند در کاهش ابتلا به این بیماری ها در زمینه بیماری های ویروسی مانند کووید موثر باشد.

وی افزود: بنابراین شاید اثرات پیشگیری کننده فعالیت ورزشی منظم در طول عمر در ابتلا به بیماری های ویروسی مانند کووید-۱۹ قابل پیش بینی باشد و در مورد بیماری هایی مانند آنفولانزا، کاهش عوارض بیماری به دنبال انجام فعالیت های ورزشی متوسط در نمونه های انسانی و حیوانی مشاهده شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پژوهش جدید: واکسن‌های آنفولانزا و سینه‌پهلو ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را نیز کاهش دهندپژوهش جدید: واکسن‌های آنفولانزا و سینه‌پهلو ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را نیز کاهش دهند مقامات بهداشت عمومی سال‌ها سعی کرده‌آند این عقیده غیرعلمی را، که واکسن آنفولانزا احتمال ابتلا به آلزایمر را در فرد بالا می‌برد، از میان بردارند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چین بالاترین آمار روزانۀ ابتلا به کرونا از ماه آوریل را ثبت کردبخش عمدۀ موارد جدید ابتلا در استان سین‌کیانگ در شمال‌غرب ‌چین یعنی محل سکونت اقلیت اویغور به ثبت رسیده است. پیش از این نیز در اواسط ماه ژوئیه اورومچی، مرکز استان سین‌کیانگ یکی از مراکز اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هانا جنوب تگزاس را درنوردید؛ شیوع کرونا امدادرسانی را دشوار کردنخستین طوفان فصلی آتلانتیک ۲۰۲۰ (هانا) به مناطق جنوبی ایالت تگزاس رسید و مطابق اعلام فرماندار این ایالت، حداقل ۳۲ این ایالت را با سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت درنوردیده و خساراتی به آنها وارد کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسعودی مقام: مرجان شیخ الاسلامی و علی اشرف ریاحی قضات را تهدید نکنندتذکر دادگاه به مرجان شیخ‌الاسلامی بابت «مزاحمت و تهدید تلفنی» مسعودی مقام: به متهمان بویژه مرجان شیخ الاسلامی و علی‌اشرف ریاحی تذکر می‌دهم که از اقدامات تهدیدآمیز نسبت به قضات محکمه و مزاحمت‌های تلفنی که از خارج و داخل کشور انجام می‌گیرد، خودداری کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا مسافران اسپانیا را قرنطینه می‌‌کند | DW | 26.07.2020شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا افزایش یافته است. بریتانیا اعلام کرده است که تمام مسافرانی که از اسپانیا بازمی‌گردند، قرنطینه می‌‌شوند. این تصمیم ضربه سختی به صنعت گردشگری اسپانیا محسوب می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چین پرچم خود را بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو به اهتزاز درآوردوزارت خارجه چین پس از صدور دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو اعلام کرد که برخی کارکنان این کنسولگری به فعالیت‌‌های خارج از حیطه ماموریت خود مبادرت می‌کنند و بواسطه مداخله در امور داخلی چین امنیت و منافع این کشور را به خطر انداخته‌‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »