آغاز بوندس‌لیگا؛ غوغای بایرن مونیخ با پیروزی ۸ بر صفر مقابل شالکه | DW | 19.09.2020

19/09/2020 08:36:00 ق.ظ

فصل جدید بوندس‌لیگا شامگاه جمعه ۱۸ سپتامبر آغاز شد. در نخستین دیدار این فصل، بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در خانه خود رویاروی شالکه قرار گرفت. بایرن مونیخ در این مصاف اقتدار خود را به نمایش گذاشت و ۸ بر صفر پیروز شد.

بوندس لیگا, فوتبال آلمان

فصل جدید بوندس‌لیگا شامگاه جمعه ۱۸ سپتامبر آغاز شد. در نخستین دیدار این فصل، بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در خانه خود رویاروی شالکه قرار گرفت. بایرن مونیخ در این مصاف اقتدار خود را به نمایش گذاشت و ۸ بر صفر پیروز شد.

فصل جدید بوندس‌لیگا شامگاه جمعه ۱۸ سپتامبر آغاز شد. در نخستین دیدار این فصل، بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی در خانه خود رویاروی شالکه قرار گرفت. بایرن مونیخ در این مصاف اقتدار خود را به نمایش گذاشت و ۸ بر صفر پیروز شد.

مونیخی‌ها این مصاف خانگی را طوفانی آغاز کردند و از همان شروع دیدار اقتدار خود را به نمایش گذاشتند. بایرن در نهایت مهمان خود را ۸ بر صفر در هم کوبید. سرژ گناربی (وسط) در دقیقه ۴ بازی‌آغازگر فستیوال گل تیمش در مقابل آبی‌پوش‌های شالکه بود.بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر

بایرن مونیخ نیمه دوم مصاف خود مقابل شالکه را نیز پرجنب‌وجوش آغاز کرد. سرژ گناربی (شماره ۷) دو دقیقه پس از به صدا درآمدن سوت آغاز نیمه دوم چهارمین گل بایرن را به ثمر رساند. گناربی که یکی از چهره‌های درخشان میدان بود، در دقیقه ۵۹ بار دیگر موفق به گلزنی شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

آغاز فصل جدید فوتبال بوندس‌لیگای آلمان | DW | 18.09.2020فصل جدید فوتبال بوندس‌لیگا شامگاه جمعه ۲۸ شهریور با دیدار افتتاحیه میان تیم‌های بایرن مونیخ و شالکه آغاز شد. این در حالی است که بحران ناشی از همه‌گیری کرونا همچنان باعث ایجاد محدودیت‌های فراوان در برگزاری بازی‌هاست.

در دادگاه جهانی حکمیت ورزش بر سر محرومیت جودوی ایران چه گذشت؟ | DW | 17.09.2020دادگاه حکمیت ورزش در شهر لوزان سوئیس برای بررسی شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو به علت محرومیت جودوی ایران برگزار شد. در این دادگاه چه گذشت؟ گفت­وگو با وحید سرلک که به عنوان شاهد در این دادگاه حضور داشت.

کمبود آب در آلمان؛ انسان مقدم بر چمن است | DW | 17.09.2020تغییرات آب و هوایی چند ساله اخیر تأمین آب در آلمان را نیز با خطر مواجه کرده است. گرمای تابستان ۲۰۲۰ و مشکلات همراه آن درسی است که اگر دیر آموخته شود مشکلی به نام بی‌آبی را محرز می‌کند.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه افراد و شرکت‌های مرتبط با ایران | DW | 17.09.2020آمریکا در اقدامی جدید دو شرکت و ۴۵ فرد حقیقی مرتبط با ایران را تحریم کرده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا این افراد و شرکت‌ها را 'عوامل سایبری مرتبط با وزارت اطلاعات ایران' معرفی کرده است.

بلاروس مرزهای خود با لیتوانی و لهستان را می‌بندد | DW | 18.09.2020الکساندر لوکاشنکو ارتش بلاروس را به حالت آماده باش درآورده و از بستن مرزها با لیتوانی و لهستان خبر داده است. اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرد لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی بلاروس به رسمیت نمی‌شناسد.

سلحشوری: با طرح مجلس از ریاست جمهوری تنها کاریکاتوری باقی می‌ماند | DW | 17.09.2020پروانه_سلحشوری، نماینده سابق مجلس با انتقاد از طرح اصلاح قانون انتخابات_ریاست جمهوری، تصویب آن را نفی هر چه بیشتر اختیارات مردم توصیف کرد. او ضعف رئیس جمهور را با فقدان احزاب قوی مرتبط دانست.

بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر سوت آغاز فصل جدید بوندس‌لیگای آلمان شامگاه جمعه ۱۸ سپتامبر به صدا در آمد.لینک کوتاه شده https://p.جلسه دادگاه عالی جهانی حکمیت ورزش (CAS) برای بررسی شکایت ایران از فدراسیون بین‌المللی جودو به علت محرومیت جودوی این کشور از حضور در مسابقات جهانی و بین‌­المللی، روز ۲۶ شهریور در شهر لوزان سوئیس در مقر این دادگاه برگزار شد.گرما منطقه"لاوئنا" را با کم‌آبی مواجه کرد بی‌آبی در آلمان دیگر افسانه نیست.

در نخستین مصاف فصل جدید سرخ‌پوش‌های بایرن مونیخ در خانه خود به مصاف شالکه رفتند. دیدار دو تیم در ورزشگاه آلیانتس با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار شد.com/p/3ihel دیدارهای فصل جدید فوتبال بوندس‌لیگای آلمان این ‌بار چندین هفته پس از زمان معمول برای آغاز، در نیمه دوم ماه سپتامبر با رویارویی قهرمان فصل گذشته بایرن مونیخ با شالکه در ورزشگاه"آلیانتس آرنا" شهر مونیخ شروع ‌شد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر مونیخی‌ها این مصاف خانگی را طوفانی آغاز کردند و از همان شروع دیدار اقتدار خود را به نمایش گذاشتند. اما بحران کرونا این رسیدگی را حدود پنج ماه به تاخیر انداخت. بایرن در نهایت مهمان خود را ۸ بر صفر در هم کوبید. این دیدارها سرانجام در اواخر ماه ژوئن به پایان رسیدند. سرژ گناربی (وسط) در دقیقه ۴ بازی‌آغازگر فستیوال گل تیمش در مقابل آبی‌پوش‌های شالکه بود. سئوال اساسی این است که در صورت کاهش ذخایر آب: باید مصرف آن را از چه کسانی و چه مراکزی دریغ کرد؟ از شهروندان در منازل، نیروگاه‌ها، صنایع یا زمین‌های کشاورزی؟ سونیا شولتسه، وزیر محیط زیست آلمان از حزب سوسیال‌دموکرات پیش از این خواستار پی گرفتن استراتژی آب در سال ۲۰۲۱ و سهمیه‌بندی آن شده بود.

بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر در دقیقه ۱۹ بازی بود که لئون گروتسکا (تصویر)، ملی‌پوش بایرن مونیخ با شوتی زمینی توپ را برای بار دوم درون دروازه حریف جای داد. بازگشت دوباره تماشاگران به استادیوم‌ها در حالی که دیدارهای هفته‌های پایانی فصل گذشته بوندس‌‌لیگا با ملاحظات سخت‌گیرانه بهداشتی و بدون تماشاچی در ورزشگاه‌ها برگزار شدند، چشم‌انداز حضور دوباره تماشاگران در استادیوم‌ها باعث ایجاد امیدواری در بین هواداران فوتبال آلمان شده است. از سوی دیگر سعید ملایی جودوکار سابق تیم ملی ایران، محمد منصوری سرمربی پیشین تیم ملی ایران، وحید سرلک ملی‌­پوش سابق جودو ایران به همراه چندین فرد غیر ایرانی دیگر نیز به عنوان شاهد در این دادگاه حضور داشتند. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر بایرن مونیخ علیرغم این گل‌های زودهنگام به حملات خود ادامه داد و چندی نگذشت که به سومین گل خود دست یافت. روبرت لواندوفسکی (تصویر)، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ در دقیقه ۳۱ توپ را از نقطه پنالتی برای بار سوم درون دروازه شالکه کاشت تا تیمش نیمه نخست را با نتیجه ۳ بر صفر به پایان رساند. در این زمینه نخست‌وزیر ایالت بایرن، مارکوس زودر، اعلام کرد:"این باید نوعی آزمایش و به عبارتی یک شروع آزمایشی باشد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر بایرن مونیخ نیمه دوم مصاف خود مقابل شالکه را نیز پرجنب‌وجوش آغاز کرد. این ملی­پوش پیشین جودوی ایران در مسابقات قهرمانی جودوی ۲۰۱۹ جهان در ژاپن، طبق اظهارات خود، از نزدیک در جریان جزئیات دستور مقامات جمهوری اسلامی به سعید ملایی برای خودداری از ادامه مسابقات به دلیل احتمال رویارویی با حریف اسرائیلی  بود. سرژ گناربی (شماره ۷) دو دقیقه پس از به صدا درآمدن سوت آغاز نیمه دوم چهارمین گل بایرن را به ثمر رساند. الکساندر ورله، مدیرعامل باشگاه اف. آن‌ها در این طومار تأکید کرده‌اند: «آب پاکیزه و آشامیدنی در دسترس، به‌ویژه در دوران تغییرات آب و هوایی و گرم‌تر شدن متوالی هوا مایحتاجی است که باید از آن محافظت کرد.

گناربی که یکی از چهره‌های درخشان میدان بود، در دقیقه ۵۹ بار دیگر موفق به گلزنی شد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر این گل‌ها اما نتوانست عطش گلزنی بایرن مونیخ را خاموش کند. کلن در این باره اشاره کرد:"ما امیدواریم که در هفته‌ها و ماه‌های آینده امکانات بیشتری میسر شوند." شنیدن صوت. سرخ‌پوش‌های بایرن در دقایق ۶۹ توسط توماس مولر، در دقیقه ۷۱ توسط لیروی سانه (چپ در تصویر) و در دقیقه ۸۱ توسط موسیالا به دیگر گل‌های خود دست یافتند و این دیدار را با نتیجه ۸ بر صفر به پایان بردند. دیدارهای باقیمانده دیگر دیدارهای هفته نخست بوندس‌لیگا که در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۹ و ۲۰ سپتامبر) برگزار می‌شوند، از این قرارند: آینتراخت فرانکفورت − آرمینیا بیلفلد / اونیون برلین − آگسبورگ / اف ث کلن − هوفن‌هایم / وردر برمن − هرتا برلین / اشتوتگارت − فرایبورگ / بوروسیا دورتموند − بوروسیا مونشن‌گلادباخ / آر بی لایپزیگ − ماینتس / ولفسبورگ − بایر لورکوزن." مدیرعامل ورزشی باشگاه فا. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر سوت آغاز فصل جدید بوندس‌لیگای آلمان شامگاه جمعه ۱۸ سپتامبر به صدا در آمد. دولت آلمان در سال ۲۰۱۸ در مورد کمبود آب هشدار داد و خشکسالی را یکی از"مخرب‌ترین بلایای طبیعی" خواند.

در نخستین مصاف فصل جدید سرخ‌پوش‌های بایرن مونیخ در خانه خود به مصاف شالکه رفتند.ال. دیدار دو تیم در ورزشگاه آلیانتس با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا بدون حضور تماشاگر برگزار شد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر مونیخی‌ها این مصاف خانگی را طوفانی آغاز کردند و از همان شروع دیدار اقتدار خود را به نمایش گذاشتند." اما شیوه انتخاب تعداد بسیار محدود تماشاگران برای تماشای بازی‌ها در استادیوم به چه صورت است؟ برای حفظ عدالت نسبی در پخش بلیط‌ها برای هواداران، باشگاه‌ها به دارندگان بلیط دائمی برای فصل، امکان شرکت در قرعه‌کشی را در نظر گرفته‌اند. بایرن در نهایت مهمان خود را ۸ بر صفر در هم کوبید. سرژ گناربی (وسط) در دقیقه ۴ بازی‌آغازگر فستیوال گل تیمش در مقابل آبی‌پوش‌های شالکه بود.   گفتنی است در صورتی که در برخی از مناطق آلمان آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا بالا باشد، حضور تماشاگران در استادیوم‌ها در آن منطقه تا بازگشت به وضعیت قابل‌قبول، امکان‌پذیر نخواهد بود.

بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر در دقیقه ۱۹ بازی بود که لئون گروتسکا (تصویر)، ملی‌پوش بایرن مونیخ با شوتی زمینی توپ را برای بار دوم درون دروازه حریف جای داد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر بایرن مونیخ علیرغم این گل‌های زودهنگام به حملات خود ادامه داد و چندی نگذشت که به سومین گل خود دست یافت. وضعیت مالی باشگاه‌های بوندس‌لیگا  فقط بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بودجه باشگاه‌های بوندس‌لیگا از طریق فروش بلیط به تماشاگران تامین می‌شود. روبرت لواندوفسکی (تصویر)، مهاجم لهستانی بایرن مونیخ در دقیقه ۳۱ توپ را از نقطه پنالتی برای بار سوم درون دروازه شالکه کاشت تا تیمش نیمه نخست را با نتیجه ۳ بر صفر به پایان رساند. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر بایرن مونیخ نیمه دوم مصاف خود مقابل شالکه را نیز پرجنب‌وجوش آغاز کرد.      در برنامه پادکست ورزشی دویچه‌وله فارسی در گفت‌و‌گو با مهمان برنامه علیرضا مرزبان، مربی فوتبال در آلمان و ایران، فصل جدید بوندس‌لیگا را به ویژه از جوانب اجتماعی و مالی مورد بررسی قرار داده‌ایم. سرژ گناربی (شماره ۷) دو دقیقه پس از به صدا درآمدن سوت آغاز نیمه دوم چهارمین گل بایرن را به ثمر رساند.

گناربی که یکی از چهره‌های درخشان میدان بود، در دقیقه ۵۹ بار دیگر موفق به گلزنی شد. بایرن مونیخ ۸ − شالکه صفر این گل‌ها اما نتوانست عطش گلزنی بایرن مونیخ را خاموش کند. سرخ‌پوش‌های بایرن در دقایق ۶۹ توسط توماس مولر، در دقیقه ۷۱ توسط لیروی سانه (چپ در تصویر) و در دقیقه ۸۱ توسط موسیالا به دیگر گل‌های خود دست یافتند و این دیدار را با نتیجه ۸ بر صفر به پایان بردند. دیدارهای باقیمانده دیگر دیدارهای هفته نخست بوندس‌لیگا که در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۹ و ۲۰ سپتامبر) برگزار می‌شوند، از این قرارند: آینتراخت فرانکفورت − آرمینیا بیلفلد / اونیون برلین − آگسبورگ / اف ث کلن − هوفن‌هایم / وردر برمن − هرتا برلین / اشتوتگارت − فرایبورگ / بوروسیا دورتموند − بوروسیا مونشن‌گلادباخ / آر بی لایپزیگ − ماینتس / ولفسبورگ − بایر لورکوزن. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .