مرگ پربرکت؛ روایت اهالی روستای نیاسته از زندگی و مرگ «حبیب»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حبیب_محبیان سال ۸۸ با وعده‌های رحیم‌مشایی به ایران بازگشت. او از نزدیکان احمدی‌نژاد وعده دریافت مجوز برای انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت در ایران را گرفته بود؛ وعده‌هایی که هیچ‌گاه عملی نشد. گزارش شهین شیرزادی، شهروندخبرنگار👇 اخبار_ایران روستای_نیاسته

«حبیب محبیان»، خواننده صاحب‌نام ایرانی، که در دهه ۱۳۶۰ و در پی ممنوعیت فعالیت خواننده‌های پیش از انقلاب به آمریکا مهاجرت کرده بود، در سال ۱۳۸۸ با وعده و وعیدهای «اسفندیار رحیم‌مشایی»، رییس دفتر رییس‌جمهور وقت، به ایران بازگشت. او از نزدیکان «محمود احمدی‌نژاد» وعده دریافت مجوز برای انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت در ایران را گرفته بود؛ وعده‌هایی که هیچ‌گاه عملی نشد. حبیب در خرداد سال ۱۳۹۵ بر اثر حمله قلبی درگذشت.

آقا نعمت می‌گوید: «مرد خوبی بود. ما توی بچگی با هم هم‌محله‌ای بودیم. وقتی هم که برگشت توی نگاه اول من را شناخت.» وقتی از آقا نعمت راجع به روحیات و اخلاق حبیب می‌پرسم، می‌گوید: «کمتر می‌خندید و همیشه انگار ذهنش درگیر یک موضوعی بود که ازش حرف نمی‌زد. از بین همه آهنگ‌هایش هم خودش عاشق "خرچنگ‌های مردابی" و "مادر" بود. وضع مالی خوبی هم نداشت، اما پولکی نبود و دغدغه پول در آوردن نداشت.

آستان مقدس «آقا سید محمد نیاسته» و گلزار «شهید سید علی نیاستی» دو قبرستان روستای نیاسته‌اند که روبه‌روی هم قرار دارند. نگهبان قبرستان می‌گوید: «تا قبل از دفن حبیب در آستان مقدس آقا سید محمد نیاسته، قبرستان خیلی سوت و کور بود و فقط پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها اهالی روستا برای سر زدن به اهل قبور می‌آمدند. اما بعد از فوت حبیب، مخصوصا در بهار و تابستان هر روز از شهرهای مختلف برای تماشای زادگاه حبیب و محل دفن او، حتما سری به روستای نیاسته و این زیارتگاه می‌زنند.

مزار حبیب با دیگر قبرها در قبرستان متفاوت است و توسط دهیاری روستا، مقبره را با حصار پوشانده‌اند و اطرافش را چراغانی کرده‌اند و روی قبر را با گلدان‌های کوچک قرمز پوشانده‌اند و کوچکی قبرستان و این تفاوت‌ها باعث می‌شود که تمام کسانی که برای بازدید از مقبره حبیب به این روستا می‌روند، به راحتی مزار او را پیدا کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ صدها هزار پرنده در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمریکابدن‌های بی‌جان فنچ‌ها، گنجشک‌ها، پرستوها، چکاوک‌ها و طرقه‌های آبی در سراسر این ایالات دیده می‌شود و زیست شناسان دانشگاه نیومکزیکو تخمین می‌زنند که شمار پرندگان کوچکی که در این مدت جان باخته‌اند به میلیون‌ها پرنده برسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عروسی مرگ در آمریکا؛ ۱۷۷ به کرونا مبتلا شدند و ۷ تن جان باختندهیچکدام از ۷ قربانی این حادثه «حضور فیزیکی» در این مراسم نداشته‌اند. بیش از ۸۰ مورد ابتلا نیز در زندانی به ثبت رسیده که در ۳۷۰ کیلومتری محل برگزاری این مراسم قرار داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خطر ابتلا به کرونا در مدارس؛ «ممکن است مرگ و میر در ایران به روزی ۶۰۰ نفر برسد»رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در تهران گفته که در چند روز گذشته «به کرات» شاهد ابتلای آموزگاران و دانش‌آموزان به ویروس جدید کرونا بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وقوع درگیری بین مبارزان کشمیری‌ و نظامیان هند؛ 4 کشتهدرگیری میان مبارزان کشمیری و نظامیان هندی منجر به مرگ 4 نفر در منطقه جامو و کشمیر شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عروسی مرگ در آمریکا؛ ۱۷۷ به کرونا مبتلا شدند و ۷ تن جان باختندهیچکدام از ۷ قربانی این حادثه «حضور فیزیکی» در این مراسم نداشته‌اند. بیش از ۸۰ مورد ابتلا نیز در زندانی به ثبت رسیده که در ۳۷۰ کیلومتری محل برگزاری این مراسم قرار داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتظار داشتیم مردم بیش از این پروتکل‌ها را رعایت کنند/ بیمارستان جای مقابله با کرونا نیست/ خستگی کادر درمان چند برابر شده استمعاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایلنا: انتظار داشتیم مردم بیش از این پروتکل‌ها را رعایت کنند/ بیمارستان جای مقابله با کرونا نیست/ خستگی کادر درمان چند برابر شده است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »