کمبود آب در آلمان؛ انسان مقدم بر چمن است | DW | 17.09.2020

27/06/1399 09:53:00 ب.ظ

تغییرات آب و هوایی چند ساله اخیر تأمین آب در آلمان را نیز با خطر مواجه کرده است. گرمای تابستان ۲۰۲۰ و مشکلات همراه آن درسی است که اگر دیر آموخته شود مشکلی به نام بی‌آبی را محرز می‌کند.

تغییرات آب و هوایی چند ساله اخیر تأمین آب در آلمان را نیز با خطر مواجه کرده است. گرمای تابستان ۲۰۲۰ و مشکلات همراه آن درسی است که اگر دیر آموخته شود مشکلی به نام بی‌آبی را محرز می‌کند. بی‌آبی در آلمان دیگر افسانه نیست.

در منطقه"لاوئنا" در ایالت نیدرزاکسن نیروهای آتش‌نشانی به دلیل کم‌آبی مجبور به تأمین آب شده‌اند. در منطقه"زیمرن ـ راین‌بولن" در ایالت راینلد فالس نیز آبیاری چمن‌ها، شستن خودروها در منازل و پر کردن حوضچه‌های خانگی از آب ممنوع شده است.

در"هایل‌بورن" ممنوعیت برداشت آب از دریاچه‌ها، تالاب‌ها و رودخانه‌ها تا پایان اکتبر تمدید شده است. این تدابیر در تابستان سال جاری (۲۰۲۰) اتخاذ شده تا از کمبود آب جلوگیری شود. سئوال اساسی این است که در صورت کاهش ذخایر آب: باید مصرف آن را از چه کسانی و چه مراکزی دریغ کرد؟ از شهروندان در منازل، نیروگاه‌ها، صنایع یا زمین‌های کشاورزی؟

سونیا شولتسه، وزیر محیط زیست آلمان از حزب سوسیال‌دموکرات پیش از این خواستار پی گرفتن استراتژی آب در سال ۲۰۲۱ و سهمیه‌بندی آن شده بود. بی‌‌آبی مشکلی است که مدت‌هاست شهروندان آلمان را نگران کرده است. در منطقه"لونه‌بورگ" کمپینی برای مبارزه با بی‌آبی به‌راه افتاده است. در این منطقه شرکت کوکاکولا در حال کندن چاهی دیگر است تا با برداشت دوبرابر از آب‌های زیرزمینی مازاد آب را به صورت آب معدنی"ویو" راهی بازار کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

Iranwire.com on Instagram‎: '⚡️ کنترل-زد؛ موضوع این هفته: جنسیت زدگی آموزش و لزوم یادگیری تفکر انتقادی⁠ ⁠ 🔹 لایو اینستاگرام ایران‌وایر⁠ ⁠ 🔺مجری: شادیار عمرانی روزنامه‌نگار و پژوهشگر ⁠ ⁠ جمعه‌ها ساعت ٨ شب به‌وقت تهران⁠ ⁠ 🔸مهمان این هفته: حدکتر سعید پیوندی؛ جامعه شناس و استاد دانشگاه لورن ⁠ ⁠ ضمیمه (https://zamimeh.org/) ⁠ ⁠ @Zamimehorg⁠ ⁠ #اعتصابات_سراسری #مهسا_امینی #کنترل_زد #سکسیسم'‎

344 Likes, 3 Comments - Iranwire.com (@iranwire) on Instagram‎: '⚡️ کنترل-زد؛ موضوع این هفته: جنسیت زدگی آموزش و لزوم �...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تیم ناوالنی بطری آب حاوی سم را در اتاق هتل او یافتند | DW | 17.09.2020براساس خبری که تیم آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین منتشر کرده، عملیات مسموم کردن او قبل از بازگشت از سفر به سیبری و در هتلی در شهر تومسک انجام شده است. آنها بطری آبی حاوی آثار سم اعصاب در این هتل پیدا کرده‌اند.

ایران: انفجار در سایت نطنز نتیجه خرابکاری است، آژانس آن را محکوم کند

مرگ ناگهانی صدها هزار پرنده مهاجر در آمریکا دانشمندان را مبهوت کرده است - BBC News فارسیدانشمندان می‌گویند شمار واقعی پرندگانی که در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا به ویژه نیومکزیکو تلف شده‌اند ممکن است به میلیون‌ها قطعه برسد.

ترامپ: اقتصاد ایران تحلیل رفته است اما توافق با بایدن را ترجیح می‌دهندرئيس‌جمهوری آمریکا می‌گوید: «ایران متاسفانه در رنج است. من نمی‌خواهم شاهد رنج آنها باشم اما اقتصاد آنها کاملا تحلیل رفته است.»

دادگستری استان فارس: خطای فاحش در پرونده نوید افکاری تقریبا محال استدادگستری استان فارس: خطای فاحش در پرونده نوید افکاری تقریبا محال است ادله قضات برای رای در این پرونده متعدد بود؛ از اقرارهای صریح تا بررسی‌های فنی مخابراتی و شواهد شهود حکم صادر شده بدلیل تنوع ادله، زیر سوال نمی‌رود آزار جسمی توسط پزشکی قانونی تایید نشد

لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی جرم است- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim۲ سال حبس، مجازات لایک تصاویر کودک_آزاری رئیس اورژانس اجتماعی کشور: لایک پست‌های کودک‌آزاری در فضای مجازی جرم است و ۶ ماه تا ۲ سال زندان دارد هموطنان می‌‌توانند کودک آزاری‌ را از طریق اورژانس اجتماعی ۱۲۳ اطلاع دهند