گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت | DW | 19.09.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا بر اثر سرطان در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی بالاترین نهاد قضایی آمریکا بود، دومین زنی محسوب می‌شد که به این مقام مهم دست یافته است.

دستگاه قضایی آمریکا یکی از برجسته‌ترین چهره‌های خود را از دست داد. روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی ایالات متحده پس از دست و پنجه نرم کردن چندین ساله با بیماری سرطان، روز جمعه ۲۸ شهریور بر اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.

روث بیدر گینزبرگ در سال ۱۹۹۳ میلادی از سوی بیل کلینتون، رئیس جمهوری وقت ایالات متحده برای عضویت در دیوان عالی آمریکا به سنای آمریکا معروفی شد و از آن سال تا زمان مرگش در این مقام فعالیت داشت.گنیزبرگ توجه خاصی به زنان و حقوق آنان داشت. او زمانی در پاسخ به اینکه حضور چه شمار زن در بین ۹ قاضی دیوان عالی کافی خواهد بود، گفته بود،"وقتی شمار زنان به ۹ نفر برسد".

دیوان عالی ایالات متحده بالاترین نهاد قضایی این کشور است. این دیوان به نوعی قطب‌نمای جامعه آمریکا محسوب می‌شود و در خط مشی و سیاست‌گذاری‌های موضوعاتی بنیادین چون سقط جدید، حق حمل اسلحه، برابری حقوق و همچنین مهاجرت نقشی تعیین‌کننده ایفا کرده و می‌کند.دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اکنون با درگذشت روث گینزبرگ این فرصت را دارد که با معرفی جایگزین او ترکیب دیدان عالی آمریکا را ۶ به سه نفر به سود حزب جمهوری‌خواه و محافظه‌کاران دگرگون سازد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روث گینزبرگ، قاضی ارشد لیبرال دیوان عالی آمریکا درگذشت - BBC News فارسیروث بیدر گینگزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او که یکی از ۹ قاضی دیوان عالی، بالاترین دادگاه و نهاد قضایی آمریکا بود در چند سال گذشته با چند سرطان مختلف دست و پنجه نرم کرده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت🔺روث بیدر گینزبرگ قاضی باسابقه دیوان عالی آمریکا در ۸۷ سالگی درگذشت ⚡️این قاضی زن لیبرال و مدافع سرشناس برابری جنسیتی، به مدت ۲۷ سال یکی از کرسی‌های قضاوت این بالاترین مرجع قضایی ایالات متحده را در اختیار داشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عصبانیت قاضی آمریکایی از تبرئه شدن شهروند ایرانی- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimعصبانیت قاضی آمریکایی از تبرئه شدن شهروند ایرانی قاضی منهتن در ایالت نیویورک از دادستان‌های فدرال به خاطر تبرئه «علی صدر هاشمی نژاد» شهروند ایرانی در پرونده دور زدن تحریم‌های_آمریکا علیه تهران انتقاد کرد شما موضوع رو اشتباده فهمیدی. قاضی از دادستانهای فدرال بخاطر مخفی نگه داشتن مدارکی که دال بر بیگناهی متهم بود عصبانی شده، نه از تبرئه کردن متهم، که توسط خود قاضی انجام میشه و نه دادستانها. دولت مجبور به پس گرفتن شکایتش از متهم شده. موضوع کاملا برعکسه.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشتمسن‌ترین قاضی دیوان عالی آمریکا درگذشت روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی بر اثر عود مجدد سرطان پانکراس در خانه خود در واشنگتن درگذشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروزدر ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قاضی آمریکایی دادستان‌های پرونده علی صدر هاشمی‌نژاد را سرزنش و توبیخ کرد - BBC News فارسییک قاضی فدرال در نیویورک دادستان‌های پرونده علی صدر هاشمی‌نژاد را به علت پنهان نگه‌داشتن اسناد از دادگاه سرزنش و توبیخ کرد. الیسون جی. ناتان، قاضی فدرال حوزه جنوب ایالت نیویورک روز چهارشنبه نظر و حکم خود را در ۴۲ صفحه منتشر کرد و به همه دادستان‌های ناحیه تحت حوزه استحفاظی خود یک هفته وقت داد تا به دقت آن را بخوانند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »