آغاز تولید واکسن کرونا در روسیه

25/05/1399 04:41 ب.ظ

رسانه‌های داخلی در روسیه به نقل از وزیر بهداشت این کشور اعلام کردند: تولید واکسن کروناویروس موسوم به Sputnik V آغاز شده است

رسانه‌های داخلی روسیه از آغاز تولید واکسن کروناویروس در این کشور خبر دادند. این واکسن که در موسسه گامالیا تولید شده، سه شنبه هفته گذشته و پیش از شروع فاز سه آزمایشگاهی مورد تایید دولت روسیه قرار گرفت. به گزارش شبکه خبری سی ان ان، تاکنون اطلاعات علمی و جزئی در مورد Sputnik V منتشر نشده است.

«کِریل دیمیترف» رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه پیش از این اعلام کرد که مرحله سوم بررسی آزمایشگاهی واکسن کروناویروس دوازدهم ماه اوت در این کشور انجام خواهد شد. طبق اعلام مقامات روسیه حدود ۲۰۰۰ نفر تصمیم دارند در این مرحله از تولید واکسن مشارکت داشته باشند.

به گفته دمیتریف که در کارآزمایی‌های اولیه بالینی واکسن شرکت کرده، واکسن کرونای روسیه به این دلیل توانسته پیشروی کند که نسخه ارتقاء یافته از واکسن قبلی علیه ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی ظاهر شد و به کروناویروس جدید عامل کووید-۱۹ بسیار شبیه است. واکسن مرس خود با استفاده از ویروس ابولا ایجاد شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

روسیه تولید واکسن کرونا را آغاز کرد - BBC News فارسیوزارت بهداشت روسیه می‌گوید که تولید واکسن جدید کرونا را آغاز کرده است. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این واکسن تا پایان ماه جاری عرضه می‌شود. یک نظرسنجی مستقل نشان داده که بیش از نیمی از کادر درمانی روسیه گفته‌اند از آن جایی که به این واکسن اطمینان ندارند، برای تزریق آن آماده نیستند.

تظاهرات علیه توافق امارات و اسرائیل در کرانه باختری آغاز شدتظاهرات گسترده علیه توافق امارات و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط در کرانه_باختری اشغالی و نوار غزه آغاز شد

آغاز ثبت نام رانندگان سرویس مدارس از فردا/اعلام نحوه فاصله گذاری اجتماعی در سرویس هامدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه رانندگانی که سال گذشته در سامانه سپند ثبت نام کرده اند و اطلاعات فردی و خودرویی آنها تغییری نکرده است پیامک دریافت می کنند و نیازی به مراجعه حضوری ندارند، گفت: رانندگان جدید متقاضی ثبت نام در سامانه سپند از روز شنبه(۲۵ مردادماه) می توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

ماده اولیه واکسن کرونای ایرانی تولید شد/بخش عمده واکسن‌‌های آنفلوانزای امسال وارداتی است- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimماده اولیه واکسن کرونای ایرانی تولید شد رئیس سازمان غذا و دارو: واکسن کرونای ایرانی فاز حیوانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است بخش عمده واکسن‌‌های آنفلوانزای امسال وارداتی است واكسن_كرونا

کابل آزادی زندانیان «خطرناک» طالبان را آغاز کرد؛ ۸۰ زندانی رها شدندتصمیم برای آزادی آخرین گروه از زندانیان طالبان که بسیاری از آنها متهم به انجام جرائم سنگین هستند و پیش‌تر به اعدام محکوم شده بودند در حالی اجرایی شده که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دوشنبه گذشته ۲۰ مرداد فرمان آزادی آنها را امضا کرده بود.

آغاز رای گیری شورای امنیت درباره پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم های ایرانآغاز رای گیری درباره پیشنویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران جلسه رای گیری شورای امنیت برای اعلام نظر اعضا درباره پیشنویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران آغاز شد. ١۵ عضو سازمان ملل قرار است رای خود را اعلام کنند.