آخرین خبرهای چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ | DW | 14.10.2020

23/07/1399 12:41 ب.ظ

موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان اعلام کرده که اقتصاد این کشور بیشتر از آنچه که پیشتر اعلام شده بود از پیامدهای شیوع كرونا آسیب می‌بیند.

جزییات منع رفت و آمد در پنج شهر ایرانپیشتر وزیر بهداشت از موافقت ریاست جمهوری با منع رفت و آمد در پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه خبر داده بود.دو بالگرد نظامی در ولایت هلمند افغانستان با یکدیگر برخورد کرده و سرنگون شدند.با وجود از سرگیری مذاکرات صلح"بین‌الافغانی" از حدود یک ماه پیش، درگیری‌ها در این کشور میان طالبان و نیروهای افغان همچنان ادامه دارد.

پیشتر وزیر بهداشت از موافقت ریاست جمهوری با منع رفت و آمد در پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه خبر داده بود.دو بالگرد نظامی در ولایت هلمند افغانستان با یکدیگر برخورد کرده و سرنگون شدند. با وجود از سرگیری مذاکرات صلح"بین‌الافغانی" از حدود یک ماه پیش، درگیری‌ها در این کشور میان طالبان و نیروهای افغان همچنان ادامه دارد. [۱۳:۰۵]مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای یارانه‌ای (ماهر) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در ساعات گذشته دو سازمان دولتی در ایران هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

ایران تا کنون چندین بار هدف حملات سایبری قرار گرفته است. در آخرین مورد مردادماه امسال اسرائیل مدعی شد که بندررجایی در جنوب ایران را مورد این حملات قرار داده است. بر اساس مطالعات این نهاد، در سال جاری میلادی تولید ناخالص داخلی در آلمان ۵،۴ درصد کاهش می‌یابد و در سال آینده میلادی ۴،۷ درصد افزایش خواهد داشت.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چه عجب در حین این همه دخالت در خاورمیانه و حمایت از جنگ و خونریزی، در مورد مملکت خودش هم حرفی زد Moriyarty1 ..برش گردونید به کشور اسپانیا با خانوادش شبانه کنترل همه چی گوزلر اوسته کربلایی 😎 فکر کنم عکس صورتشا باید میذاشتی.! قابل شناسایی نیست😄 با پای خودش آمده و ماموران در فردگاه وارد هواپیما شده اند. خدا میدونه چی بهش چسبوندن چطوره که هنوز خاوری نیاوردن پسسسسس بدانید که دست محسنی ازه ای در کار بوده

قشنگ معلومه که اردوغان نژادپرست و حامیان آدمکش او این جنگ خانمانسوز را از قبل برنامه ریزی کرده اند. البته از حمایت حکومت پانترک جمهوری اسلامی هم برخوردار بودند که فتوای ائمه جمعه و مراجع تقلید به نفع اردوغان، تائید کننده این ادعاست.

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ | DW | 13.10.2020این روزنامه گزارش داده حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در دیدار با مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده متهم به 'تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ده سال' اعتراف کرده است. اعدام نکنید بندازیدتو قیرداغ به هر دری میزنید که از نشر خبر ایمیلهای حاجیه هیلاری کیلنتون فرار کنید، اروپا کلا سکوت اختیار کرده، تا دیروز راجب جوراب ترامپ خبر میزدید چی شد یکدفعه سرتون را از آمریکا برگرداندید؟

und hat keine weed in jedin coffe shop ببینید ایران چگونه عمل کرد که همه کشورهای اسلامی عرب زبان از ترس ایران به اسرائیل پناه بردند . پس ببینید که ایران در خدمت اسرائیل و آمریکا بوده است تا چنین پروژه ای را محقق سازد و ماموریت دارد تا کشورهای عربی را بترساند تا میلیاردها دلار اسلحه از آمریکا بخرند.خدمت بزرگ به آمریکا.

مگه نباید تو آرامگاه فردوسی دفنش میکردن؟؟ روحش شاد. روحش شاد 🙏🙏 روحشون شاد شانس آورده اونجا قاتل ها و تروریست ها رو اعدام نمیکنن البته اروپا غربی خودش به اینها چراغ سبز میداده همیشه همین رفتار و استاندارد دوگانه سازمانها و نهادهای حقوق بشری در مورد این بنده خدا، بهترین دستاویز ج.ا برای ... چرا ایشون باید این همه در بازداشت موقت باشه؟

بزنید خارشا بگایید کس کشا طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟

آخرین آمار کرونا در کشورهای آمریکای لاتین

هنوز این خبر به روحانی نرسیده🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️تا بگه ما کلا خیلی خوبیم به گفته این این نهاد، در سال جاری میلادی تولید ناخالص داخلی در آلمان ۵،۴ درصد کاهش می‌یابد و در سال آینده میلادی ۴،۷ درصد افزایش خواهد داشت. اقتصاددانان در بهار امسال اعلام کرده بودند تولید ناخالص داخلی آلمان در سال جاری ۴،۲ درصد کاهش و در سال آینده ۵،۸ درصد افزایش داشته باشد.

کجا بیام. بین شما جماعت اصلاح طلب مصدقی که اینجا هم شکنجه می کنید

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ | DW | 13.10.2020این روزنامه گزارش داده حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در دیدار با مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده متهم به 'تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ده سال' اعتراف کرده است. اعدام نکنید بندازیدتو قیرداغ به هر دری میزنید که از نشر خبر ایمیلهای حاجیه هیلاری کیلنتون فرار کنید، اروپا کلا سکوت اختیار کرده، تا دیروز راجب جوراب ترامپ خبر میزدید چی شد یکدفعه سرتون را از آمریکا برگرداندید؟

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 21 مهر 1399به گفته سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند. تازه ترین اخبار ایران و جهان 👇👇

سازمان کمک به گرسنگان جهان: کرونا عامل افزایش هولناک گرسنگی | DW | 12.10.2020بحران، جنگ و تغییرات آب و هوایی باعث افزایش شمار گرسنگان جهان در پنج سال اخیر شده‌اند. اکنون مشکل دیگری هم به این عوامل اضافه شده؛ بیماری کرونا که به شکلی هولناک این فاجعه انسانی را تشدید کرده است.

دايه نويسندگان جهان در ايران | DW | 13.10.2020۲۲ مهر ۱۳۰۵: ۹۴ سال پيش در چنين روزی رضا سيدحسينی در اردبيل زاده شد: 'اگر جمله‌‌‌ای را ترجمه می‌‌كنيد و يک درصد شک داريد بدانيد ۹۹ درصد غلط است'. روزشمار

جزییات منع رفت و آمد در پنج شهر ایران

مشاور مطبوعاتی وزیر بهداشت جزییات منع رفت و آمد در پنج کلانشهر ایران را اعلام کرد.

علیرضا وهاب‌زاده در توییترش نوشت که این محدودیت‌ها شامل وسایل نقلیه می‌شود و برای افراد قرنطینه صورت نخواهد گرفت.

پیشتر وزیر بهداشت از موافقت ریاست جمهوری با منع رفت و آمد در پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه خبر داده بود.دو بالگرد نظامی در ولایت هلمند افغانستان با یکدیگر برخورد کرده و سرنگون شدند.

این سانحه در جنوب غربی لشکرگاه، مرکز ولایت روی داد. وزارت دفاع افغانستان علت این حادثه را مشکل فنی و تعداد کشته‌شدگان را ۹ تن اعلام کرده است. تلویزیون طلوع می‌گوید ۱۵ نفر در این سانحه جان باخته‌اند.

طالبان طی روزهای اخیر حملات متعددی در لشکرگاه انجام داده‌ و وضعیت این منطقه به حالت جنگی درآمده است. ۳۵هزار نفر در جریان درگیری‌های اخیر آواره شده‌اند و ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است.

با وجود از سرگیری مذاکرات صلح"بین‌الافغانی" از حدود یک ماه پیش، درگیری‌ها در این کشور میان طالبان و نیروهای افغان همچنان ادامه دارد. [۱۳:۰۵]مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای یارانه‌ای (ماهر) طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در ساعات گذشته دو سازمان دولتی در ایران هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند.

این مرکز تصریح کرده که"شواهدی از حمله گسترده به دستگاه‌های متعدد دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است".

بر اساس این گزارش برخی دستگاه‌های دولتی پس از دریافت هشدار بر اساس برداشت‌های خود برخی‌خدمات و تست‌های فنی را قطع کرده‌اند. ماهر اما گفته نیازی به این اقدام نبوده است.

ایران تا کنون چندین بار هدف حملات سایبری قرار گرفته است. در آخرین مورد مردادماه امسال اسرائیل مدعی شد که بندررجایی در جنوب ایران را مورد این حملات قرار داده است.

به گفته رسانه‌های اسرائيلی این حمله در تلافی حمله‌ای بوده که ایران به شبکه آب‌رسانی این کشور انجام داده بود.اقتصاد آلمان بیشتر از انتظار از کرونا لطمه می‌بیند

موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان اعلام کرده که اقتصاد این کشور بیشتر از آنچه که پیشتر اعلام شده بود از پیامدهای شیوع کرونا آسیب می‌بیند.

بر اساس مطالعات این نهاد، در سال جاری میلادی تولید ناخالص داخلی در آلمان ۵،۴ درصد کاهش می‌یابد و در سال آینده میلادی ۴،۷ درصد افزایش خواهد داشت.

اقتصاددانان در بهار امسال اعلام کرده بودند که تولید ناخالص داخلی آلمان در سال جاری ۴،۲ درصد کاهش داشته باشد و در سال آینده ۵،۸ درصد افزایش یابد.عبور و مرور در پنج کلان‌شهر ایران ممنوع شد

وزیر بهداشت ایران از منع رفت و آمد در پنج کلان‌شهر در ایام تعطیلات پیش رو خبر داد.

سعید نمکی گفته است: «دیروز خدمت رئیس‌جمهور درخواستی ارائه دادیم تا در پنج شهر مهم که شیوع کرونا بالا است مثل تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه اجازه دهند در ایام تعطیلی پیش ر‌و منع عبور و مرور اعمال کنیم و رئیس‌جمهور با این درخواست موافقت کردند.»

به گفته وزیر بهداشت: «ویروس دچار جهش‌هایی شده و اینکه بیماری‌افزایی آن چقدر افزایش پیدا کرده مشخص نیست اما در گرفتار کردن مردم جهت زیادی داشته و زنگ خطر جدی برای همه مردم ایران است.»

روز شنبه آینده در ایران تعطیل عمومی است و به همین دلیل نسبت به افزایش سفر و رفت و آمد و در نتیجه افزایش مبتلایان به کرونا نگرانی وجود دارد.روحانی: تحریم تسلیحاتی ایران از ۲۷ مهرماه برداشته می‌شود

رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز هیأت دولت اعلام کرد روز ۲۷ مهر (یک‌شنبه آینده) تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود و این کشور می‌تواند"به هرکه خواست اسلحه بفروشد و از هرکه خواست اسلحه بخرد".

روحانی این را یک"خبر خوش" برای مردم ایران عنوان کرد و گفت"تحریم ۱۰ ساله ظالمانه تسلیحاتی" برداشته خواهد شد.

به گفته او، ایران بر سر این موضوع چهار سال"با آمریکا جنگیده است" اما در نهایت پیروز شده و روز ۲۷ مهر این تحریم‌ها برداشته خواهند شد.

روحانی این موضوع را یکی از ثمرات برجام دانست و گفت: «کسانی که می‌گویند برجام برای ما چه کرده این یکی از کارهای برجام است.»

در چارچوب توافق برجام، ایران تا تاریخ ۲۷ مهر مورد تحریم تسلیحاتی بود ولی از این تاریخ تحریم‌ها به طور خودکار لغو می‌شوند.

تلاش‌های آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با مخالفت جامعه جهانی روبرو شد و شکست خورد.

در شبکه‌های مجازی"این خبر خوش" روحانی به چالش کشیده شده و کاربران زیادی"خبر خوش" را بهبود وضعیت اقتصادی مردم و کنترل بحران کرونا دانسته‌اند. بسیاری نیز رفع تحریم تسلیحاتی را"خبری خوش برای جمهوری اسلامی و نه مردم ایران" عنوان کرده‌اند.سرپرست پلیس تهران بزرگ نسبت به اخاذی در پوشش جریمه نزدن ماسک هشدار داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به خبرگزاری ایسنا گفته است: «اگر افراد در پوشش مامور جریمه یا بازرس به آنان مراجعه کرده و قصد داشتند با دستگاه سیار کارتخوان، به شکل نقدی و ... آنان را جریمه کنند، به هیچ عنوان فریب آنان را نخورند و موضوع را به پلیس گزارش دهند.»

ستاد ملی مبارزه با کرونا روز ۱۹ مهر تصویب کرد که در تهران افرادی که بدون ماسک در اماکن عمومی ظاهر شوند ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

رییس پلیس تهران بزرگ اما تاکید کرده که"هیچگونه اخذ جریمه نقدی در محل از صنوف یا شهروندان وجود ندارد".حریرچی: آمار واقعی فوت‌شدگان کرونا تا دوبرابر آمار رسمی است

معاون وزیر بهداشت ایران در گفت‌وگو با صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفته است آمار واقعی فوت‌شدگان کرونا بین یک و نیم تا دوبرابر آماری است که ما رسما اعلام می‌کنیم.

ایرج حریرچی گفته است: «رقمی که ما اعلام می‌کنیم طبق پروتکل سازمان بهداشت جهانی تنها بیمارانی هستند که تست پی‌سی‌آر آنها مثبت بوده است. خیلی‌ها را ما به عنوان بیمار کرونایی در بیمارستان درمان می‌کنیم ولی چون تست پی‌سی‌آر آنها منفی بوده مثل سایر کشورها جزو مرگ کرونایی حساب نمی‌شود اما ما می‌دانیم این کرونایی بوده است.»

حریرچی گفته بسته به هر استان باید رقم رسمی را بین یک و نیم تا دو برابر کرد تا به رقم واقعی فوت‌شدگان برسیم.انتقاد شدید پمپئو از تغییرات شورای حقوق بشر

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در واکنشی انتقادی به عضویت چین، روسیه و کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، در توییتی نوشت: «این تاییدی است بر تصمیم آمریکا برای خروج از این شورا در سال ۲۰۱۸ و توسل به سایر مجاری و فرصت‌ها برای ارتقای حقوق بشر جهانی.»

او در توییت دیگری یادآور شد: «تعهد ایالات متحده به حقوق بشر چیزی فراتر از کلمات است. ما ناقضان حقوق بشر را در سین کیانگ، میانمار، ایران و مناطق دیگر شناسایی و مجازات کرده‌ایم.»فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از تجربه سخت‌ترین روزها در پیک سوم کرونا خبر داد و از تکرار سفرهای مردم ابراز نگرانی کرد.

علیرضا زالی گفت: «تهران کماکان در تب و تاب بیماری کروناست و تا زمانی که مداخلات جدی اعمال نشود، پیک سوم بیماری رو به افول نخواهد گذاشت.»

او افزود که وضع جریمه برای خودروهای غیربومی در شهرهای دیگر و ایجاد محدودیت‌های جدی در سفرها به کمیته‌های مربوطه اعلام شده تا مشکل مسافرت‌ها را کنترل کنند: «مطالعات ما نشان می‌دهد ارتباط معنادار و مستقیمی بین مسافرت‌های ایام تعطیلات تجمیعی با تغییر در موارد بیماری وجود دارد.»منازعه قره‌باغ؛ برخورد خمپاره به ۱۲۰ کیلومتری تبریز

معاون استاندار آذربایجان شرقی اصابت خمپاره به زمین‌های زراعی اطراف روستای آغلی هریس در ۱۲۰ کیلومتری تبریز را تصدیق کرده است. به گفته او، خمپاره عمل نکرده و خساراتی به جا نگذاشته است.

در روزهای گذشته بیش از ۱۰ راکت و خمپاره به مناطق مرزی شهرستان خداآفرین برخورد کرده‌اند.

یک روز قبل نیز معاون استانداری اردبیل از سقوط یک پهپاد در زمین‌های کشاورزی روستای اوزن تپه علیا از توابع شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان خبر داده بود.