سازمان کمک به گرسنگان جهان: کرونا عامل افزایش هولناک گرسنگی | DW | 12.10.2020

21/07/1399 10:03 ب.ظ

بحران، جنگ و تغییرات آب و هوایی باعث افزایش شمار گرسنگان جهان در پنج سال اخیر شده‌اند. اکنون مشکل دیگری هم به این عوامل اضافه شده؛ بیماری کرونا که به شکلی هولناک این فاجعه انسانی را تشدید کرده است.

بحران، جنگ و تغییرات آب و هوایی باعث افزایش شمار گرسنگان جهان در پنج سال اخیر شده‌اند. اکنون مشکل دیگری هم به این عوامل اضافه شده؛ بیماری کرونا که به شکلی هولناک این فاجعه انسانی را تشدید کرده است. به گزارش این سازمان بر تعداد گرسنگان در جهان در پنج سال اخیر به شکل چشمگیری اضافه شده است. علت آن نیز تنش، بحران، جنگ وتغییرات زیست محیطی است که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا از حداقل امکانات زنده ماندن محروم کرده است.

اما با شیوع کرونا وضع در برخی نقاط جهان بسیار وخامت‌بار شده است.

به گفته مارله تیمه، رئیس این سازمان گرسنگی بویژه در ، بویژه در آفریقا و در جنوب صحرا و در جنوب آسیا به شرایطی هشدارآمیز رسیده است. او روز دوشنبه ۱۲ اکتبر فهرستی از وضع گرسنگی را در جهان ارائه کرد.در پایان سال ۲۰۱۹ عده گرسنگان در دنیا تقریبا ۶۹۰ میلیون نفر از ۵۰ کشور بوده است. از سال ۲۰۱۲ به بعد وضع در ۱۴ کشور جهان وخیم‌تر شده است. به گفته مارله تیمه علاوه بر تغییرات آب و هوایی، مهمتر از همه منازعاتی که در سوریه و یمن وجود داشته عامل وخامت اوضاع شده و حالا بیماری کرونا آتش گرسنگی را بیش از پیش شعله‌ور ساخته است.

از اهداف هزاره سازمان ملل متحد پایان دادن به گرسنگی در جهان تا پایان سال ۲۰۳۰ بوده است. اما سازمان کمک به گرسنگان می‌گوید این هدف در شرایط موجود دست نیافتنی است. مارله تیمه گفته است: «اگر به روال فعلی به مبارزه به گرسنگی ادامه دهیم ۳۷ کشور قادر نخواهند بود تا سال ۲۰۳۰ به سطحی برسند که گرسنگی در آن در سطح پایینی قرار گیرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل همچنان رو به افزایش است

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 37 میلیون و 475 هزار نفر گذشت

خبرهای خوش از واکسن ایرانی کرونا / تزریق نیروهای جدید به بیمارستانها از هفته آیندهوزیر بهداشت با اشاره به شرایط بسیار سخت کرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل ها از سوی مردم، در عین حال درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند. مثل مستعان؟؟؟ بسه شامورتی بازی 🤣🤣

علی‌اکبر صالحی به کرونا مبتلا شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimرئیس سازمان انرژی اتمی به کرونا مبتلا شد روابط عمومی سازمان انرژی اتمی: علی اکبر صالحی بنا به توصیه پزشک در قرنطینه خانگی و در استراحت بسر می‌برند حال عمومی ایشان مساعد است و موضوعات سازمان را بصورت مستمر رصد و پیگیری می‌نمایند

شمار قربانیان کرونا در ایران به 28 هزار و 544 نفر رسیدایران: شمار قربانیان کرونا با فوت 251 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 28 هزار و 544 نفر رسید

پزشک کاخ سفید: خطر انتقال ویروس کرونا توسط دونالد ترامپ به دیگران وجود نداردبیانیه کاخ سفید در حالی منتشر شده که برخی پزشکان متخصص تاکید دارند تنها ۱۰ روز پس از تشخیص اولیۀ این عفونت است که می‌توان اطمینان یافت هیچ راهی برای سرایت کرونا از فرد آلوده به دیگران وجود ندارد. چقدر ساده اید کرونا فیلمشه کرونا کجا بود ... کرونا با تروریستها کاری نداره اینم مثل داروی وایتکس ترامپ میمونه😁😁😁😁😁😁😁😂😂😂😂 اگه راست بگه شوت میشه بیرون

«سازمان کمک به گرسنگان جهان» که یک سازمان آلمانی است از افزایش عده گرسنگان در جهان خبر داده و اعلام کرده که با پاندمی کرونا این معضل ابعاد به مراتب فاجعه‌بارتری به خود گرفته است.

به گزارش این سازمان بر تعداد گرسنگان در جهان در پنج سال اخیر به شکل چشمگیری اضافه شده است. علت آن نیز تنش، بحران، جنگ وتغییرات زیست محیطی است که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا از حداقل امکانات زنده ماندن محروم کرده است. اما با شیوع کرونا وضع در برخی نقاط جهان بسیار وخامت‌بار شده است.

به گفته مارله تیمه، رئیس این سازمان گرسنگی بویژه در ، بویژه در آفریقا و در جنوب صحرا و در جنوب آسیا به شرایطی هشدارآمیز رسیده است. او روز دوشنبه ۱۲ اکتبر فهرستی از وضع گرسنگی را در جهان ارائه کرد.در پایان سال ۲۰۱۹ عده گرسنگان در دنیا تقریبا ۶۹۰ میلیون نفر از ۵۰ کشور بوده است. از سال ۲۰۱۲ به بعد وضع در ۱۴ کشور جهان وخیم‌تر شده است. به گفته مارله تیمه علاوه بر تغییرات آب و هوایی، مهمتر از همه منازعاتی که در سوریه و یمن وجود داشته عامل وخامت اوضاع شده و حالا بیماری کرونا آتش گرسنگی را بیش از پیش شعله‌ور ساخته است.

از اهداف هزاره سازمان ملل متحد پایان دادن به گرسنگی در جهان تا پایان سال ۲۰۳۰ بوده است. اما سازمان کمک به گرسنگان می‌گوید این هدف در شرایط موجود دست نیافتنی است. مارله تیمه گفته است: «اگر به روال فعلی به مبارزه به گرسنگی ادامه دهیم ۳۷ کشور قادر نخواهند بود تا سال ۲۰۳۰ به سطحی برسند که گرسنگی در آن در سطح پایینی قرار گیرد.»وزارت توسعه آلمان از خواست سازمان کمک به گرسنگان جهان برای افزایش تلاش‌ها برای مقابله با گرسنگی استقبال کرده است. گرد مولر وزیر توسعه روز دوشنبه خواستار افزایش منابع مالی میلیاردی برای رسیدن به این هدف وشد.

به گفته او «گرسنگی یک فاجعه قابل پیش‌گیری است زیرا در جهان منابع کافی برای تامین غذای ۱۰ میلیارد نفر وجود دارد.» وی به دو مطالعه بین‌المللی جدید اشاره کرد که سالانه انجام می‌شود ‌و بر اساس آن‌ها ۱۴ میلیارد دلار (حدود ۱۲ میلیارد یورو) سرمایه گذاری اضافی و یک"انقلاب ارضی" برای کاهش گرسنگی در جهان لازم است.در این پژوهش‌ها که روز سه‌شنبه ۱۳ اکتبر منتشر خواهند شد دانشگاه کورنول ایالت نیویورک، سازمان تغذیه و کشاورزی وابسته به سازمان ملل و موسسه تحقیقاتی توسعه شهر بن شرکت کرده‌اند. دانشمندان هم‌چنین پیشنهادهایی برای استفاده از بذر بهتر و روش آبیاری پیشرفته‌تر کرده‌اند.

بنابر این تحقیقات برای نجات بشریت از گرسنگی باید تا سال ۲۰۵۰ دستکم ۶۰ درصد بیشتر در امر کشاورزی سرمایه‌گذاری و هزینه شود. به گفته مولر آلمان در حال حاضر سالانه دو میلیارد دلار برای امنیت غذایی و کشاورزی سرمایه‌گذاری می‌کند. این مبلغی دو برابر سال ۲۰۱۳ میلادی است. وزیر توسعه آلمان گفته است که با این سرمایه‌گذاری می‌توان امنیت تغذیه ۲۰ میلیون نفر را تامین کرد و هشت میلیون نفر را از گرسنگی یا سو تغذیه نجات داد.