'خبرنگاران طالبان' با پخش زنده فیسبوکی در مذاکرات صلح دوحه - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

'خبرنگاران طالبان' با پخش زنده فیسبوکی در مذاکرات صلح دوحه

در آسانسور هتل شرایتون، محل مراسم افتتاحیه یک نفر به شکل‌وشمایل اعضای هیأت مذاکره‌کننده طالبان وارد شد، از او پرسیدم: عضو هیأت طالبان هستی؟از فرصت استفاده کرده و نام چند نفر از فعالان رسانه‌ای طالبان را که برای گرفتن اطلاعات با آن‌ها در تماس بودم، پرسیدم. همه را می‌شناخت؛ از جمله طارق غزنیوال، را که یکی از فعالان رسانه‌ای طالبان است.برایم جالب بود.

محمد نعیم، سخنگوی جدید این گروه در کمتر از یک‌ ماه دنبال‌‌کننده‌های حساب کاربری‌اش به بیش از ۱۷هزار نفر رسید. نادر نادری، عضو هیأت مذاکره‌کننده و رئیس کمیسیون اصلاحات اداری افغانستان بعد از مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح در حلقه خبرنگاران قرار داشت که متوجه شدم یک طالب با تلفن همراهش که در آن از طریق فیسبوک نشر زنده جریان داشت، در کنارم ایستاد.اولین‌بار بود که می‌دیدم یک "خبرنگار طالبان" می‌خواهد از یک مقام حکومت سئوالی بپرسد. دو بار، نیمه سئوالش را پرسید؛ سروصدای سالن زیاد بود و نادر نادری متوجه سوالش نشد، اما نهایتا نوبت به همان طالب خبرنگار رسید؛ سوالاتش چالشی و بیشتر به مناظره می‌ماند.

جواب داد که خبرنگار طالبان نیست، و خبرنگار آزاد است، اما تائید کرد که به مواضع طالبان نزدیک است. گفت که پرسیدن سئوال‌های مردم از مقامات حکومت را وظیفه‌اش می‌داند، و چون 'سئوال‌هایش مردمی' هست، تند و سخت هم هست.آقای مشعل با چند عضو هیأت مصاحبه کرد. نظرش این بود که با حوصله پاسخ می‌دادند، اما جواب‌ها 'قناعت‌بخش نبوده و دور از واقعیت‌های افغانستان بود.'

خانم هورخش گفت: در چند مورد متوجه شدم که وقتی یک خبرنگار زن در جمع خبرنگاران از عضو هیأت طالبان سئوالی می‌پرسید، آن طالب بدون این‌که به خبرنگاران زن نگاه کند، با نگاه به سمت خبرنگاران مرد به سئوال خبرنگار زن جواب می‌داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آزار جنسی خبرنگاران در ایران؛ چه‌طور و به کجا شکایت کنیم، حق‌مان چیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازدید تمام‌برهنه با ماسک از نمایشگاه لویی دوفونس در پاریساعضای انجمن طبیعت‌باوران پاریس خواسته با این کار با خاطرهٔ کمدین نامدار فرانسوی شوخی کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مخالفت‌ها در بحرین و اسرائیل با پیمان دوستی - BBC News فارسیپیمان دوستی میان بحرین و امارات متحده عربی با اسرائیل دقایقی پیش امضا شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دیدار پوتین با لوکاشنکو در سوچی؛ روسیه ۱.۵ میلیارد دلار وام به بلاروس می‌دهد«وقتی کاملا اختیارش را از دست داد، جایگزینی وی برای مسکو آسان‌تر خواهد بود. کرملین در حال اتخاذ تصمیمی است تا طبق یک برنامه دقیق لوکاشنکو را برکنار کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امارات و بحرین در کاخ سفید با اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند - BBC News فارسیامروز سه‌شنبه در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آسیا برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته با رکود اقتصادی منطقه‌ای روبروست - BBC News فارسیبه گفته بانک توسعه آسیایی (ای‌دی‌بی)، همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصادهای درحال توسعه کشورهای منطقه آسیا را به سمت رکود سوق داده است. بانک توسعه آسیایی می‌گوید اقتصادهای درحال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۰/۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »