'خبرنگاران طالبان' با پخش زنده فیسبوکی در مذاکرات صلح دوحه - BBC News فارسی

26/06/1399 06:25:00 ب.ظ

'خبرنگاران طالبان' با پخش زنده فیسبوکی در مذاکرات صلح دوحه

حضور شماری از خبرنگاران خود را نزدی به طالبان می‌خواندند، در حاشیه مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح افغانستان و مصاحبه‌ آنها با شماری از اعضای هیأت دولت افغانستان در روزهای اخیر خبرساز شد. اکنون سئوال این است که دلیل حضور آنان چیست و چه مقدار توانسته در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برای خود جایگاه باز کنند. پاسخ داد: نه، "خبرنگار امارت اسلامی هستم". برایم جالب بود.

در موارد زیادی، به ویژه پیشاپیش آغاز مذاکرات صلح افغانستان چندبار با آقای غزنیوال از طریق توییتر و برای کسب خبرهای تازه با او حرف زده بودم اما از نزدیک نمی‌شناختم. معمولا در دسترس بود و هر سئوالی را تقریبا در فرصت کوتاهی پاسخ می‌داد.

فرحناز فروتن، خبرنگار افغان با یکی از اعضای هیأت طالبان در نشست مذاکرات صلح افغانستان در دوحه قطر حدود ده نفر از فعالان رسانه‌ای و بخش تبلیغاتی طالبان دیده می‌شدند. شاید طالبان با آوردن این فعالان رسانه‌ای خواسته‌اند که بر جهت‌گیری‌های پوشش خبری مذاکرات صلح تاثیر بگذارند و خلاءهایی که به زعم آن‌ها، دیگر رسانه‌ها به آن نمی‌پردازند، پر شود.

در موارد زیادی خبرهای میدان جنگ، به کشمکش توییتری هم کشیده می‌شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آزار جنسی خبرنگاران در ایران؛ چه‌طور و به کجا شکایت کنیم، حق‌مان چیست؟

بازدید تمام‌برهنه با ماسک از نمایشگاه لویی دوفونس در پاریساعضای انجمن طبیعت‌باوران پاریس خواسته با این کار با خاطرهٔ کمدین نامدار فرانسوی شوخی کنند.

مخالفت‌ها در بحرین و اسرائیل با پیمان دوستی - BBC News فارسیپیمان دوستی میان بحرین و امارات متحده عربی با اسرائیل دقایقی پیش امضا شد.

دیدار پوتین با لوکاشنکو در سوچی؛ روسیه ۱.۵ میلیارد دلار وام به بلاروس می‌دهد«وقتی کاملا اختیارش را از دست داد، جایگزینی وی برای مسکو آسان‌تر خواهد بود. کرملین در حال اتخاذ تصمیمی است تا طبق یک برنامه دقیق لوکاشنکو را برکنار کند.»

امارات و بحرین در کاخ سفید با اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند - BBC News فارسیامروز سه‌شنبه در مراسمی در کاخ سفید، نمایندگان کشورهای امارات متحده عربی و بحرین به شکل رسمی با کشور اسرائیل توافق صلح امضا می‌کنند.

آسیا برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته با رکود اقتصادی منطقه‌ای روبروست - BBC News فارسیبه گفته بانک توسعه آسیایی (ای‌دی‌بی)، همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصادهای درحال توسعه کشورهای منطقه آسیا را به سمت رکود سوق داده است. بانک توسعه آسیایی می‌گوید اقتصادهای درحال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۰/۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.