'تماس کوتاه' نوید افکاری با خانواده: شکنجه شده‌ایم - BBC News فارسی

06/09/2020 06:10:00 ب.ظ

'تماس کوتاه' نوید افکاری با خانواده: شکنجه شده‌ایم

'تماس کوتاه' نوید افکاری با خانواده: شکنجه شده‌ایم

بر اساس گزارش‌ها نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی که به همراه دو برادر زندانی خود در شیراز از روز پنج‌شنبه به مکانی نامعلوم منتقل شده بود، 'با خانواده تماس گرفته' و از وضعیت خود خبر داده است. مهدی محمودیان، فعال سیاسی در توییترش نوشته که نوید افکاری در 'تماسی کوتاه' گفته که در زندان کتک خورده‌اند و باید به پزشک قانونی بروند اما مسئولان زندان از تحویل برگه شکایت 'خودداری' کرده‌اند.

۴۲ دقیقه پیشتوضیح تصویر،برادران افکاری از راست حبیب (محکوم به ۲۷ سال زندان) ، نوید (دو بار اعدام) و وحید افکاری (محکوم به ۵۴ سال زندان)؛ هر سه آنها به ۷۴ ضربه شلاق هم محکوم شده‌اندبر اساس گزارش‌ها نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی که به همراه دو برادر زندانی خود در شیراز از روز پنج‌شنبه به مکانی نامعلوم منتقل شده بود، "با خانواده تماس گرفته" و از وضعیت خود خبر داده است.

مهدی محمودیان، فعال سیاسی درتوییترش نوشتهکه نوید افکاری در "تماس کوتاه" خود گفته که به همراه دو برادرش در یک محل نگهداری می‌شوند. بر اساس این گزارش آقای افکاری همچنین توضیح داده که در زندان کتک خورده‌ و باید به پزشک قانونی برودند اما مسئولان زندان از تحویل برگه شکایت "خودداری" کرده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

موج کیهانی که حسگرها را در زمین به لرزه درآورد - BBC News فارسیتصور کنید که انرژی هشت خورشید در یک لحظه رها شود. بزرگترین 'موج ضربه‌ای' گرانشی‌ای که تا به امروز از ادغام دو سیاه‌چاله رصد شده است اینقدر قوی بود.

تعداد مبتلایان به کرونا در اسلواکی به ۲۲۶ نفر افزایش یافتمقام‌های اسلواکی تصمیم گرفته‌اند تا اقدام‌های سخت گیرانه تری را برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری اعمال کنند. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از جمله تصمیم‌های اتخاذ شده است.

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

واکنش ترکیه به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدسوزارت امور خارجه ترکیه نسبت به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.

'تماس کوتاه' نوید افکاری با خانواده: شکنجه شده‌ایم ۴۲ دقیقه پیش توضیح تصویر، برادران افکاری از راست حبیب (محکوم به ۲۷ سال زندان) ، نوید (دو بار اعدام) و وحید افکاری (محکوم به ۵۴ سال زندان)؛ هر سه آنها به ۷۴ ضربه شلاق هم محکوم شده‌اند بر اساس گزارش‌ها نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی که به همراه دو برادر زندانی خود در شیراز از روز پنج‌شنبه به مکانی نامعلوم منتقل شده بود، "با خانواده تماس گرفته" و از وضعیت خود خبر داده است.امکان می‌دهد دنیا را از زوایای کاملا جدیدی بررسی کنیم این سیاه‌چاله‌ با جرمی ۸۵ برابر خورشید، توجه دانشمندان را جلب کرده است، چرا که دانش ما از روند شکل‌گیری سیاه‌چاله پس از مرگ یک ستاره، نمی‌تواند سیاه‌چاله‌ای با این اندازه را توضیح دهد..با شناسایی 1940 مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلستان، بیشترین تعداد موارد روزانه در 97 روز گذشته در این کشور به ثبت رسید.

مهدی محمودیان، فعال سیاسی در توییترش نوشته که نوید افکاری در "تماس کوتاه" خود گفته که به همراه دو برادرش در یک محل نگهداری می‌شوند. بر اساس این گزارش آقای افکاری همچنین توضیح داده که در زندان کتک خورده‌ و باید به پزشک قانونی برودند اما مسئولان زندان از تحویل برگه شکایت "خودداری" کرده‌اند. اما بر اساس آنچه دانش فیزیک از تحولات درون ستاره‌های عظیم و شکل‌گیری سیاه‌چاله‌ها می‌گوید، تشکیل سیاه‌چاله‌هایی با جرم ۶۵ تا ۱۲۰ برابر خورشید غیرممکن ‌است. حسن یونسی، وکیل پرونده خانواده افکاری، گفته بود که هر سه برادر از روز پنج‌شنبه از زندان به مکان‌های نامعلومی منتقل شده‌اند و از وضعیت آنها اطلاعی در دسترس نیست. خانواده افکاری مقابل زندان تجمع کرده بودند. اگر دانش ما درست باشد، محتمل‌ترین توضیح برای وجود سیاه‌چاله‌ای با جرمی ۸۵ برابر خورشید این است که خود این سیاه‌چاله محصول ادغام سیاه‌چاله‌های دیگری بوده است. پرونده این سه برادر مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته و خبرساز شده است تا جایی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، هم خواستار لغو حکم اعدام نوید افکاری شده است. شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور با فوت 10 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 41 هزار و 537 نفر افزایش یافت.

وکیل خانواده افکاری: سه برادر زندانی به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند این سه برادر در جریان اعتراض‌های مرداد ماه ۱۳۹۷ بازداشت شده‌اند. منبع تصویر، LIGO-VIRGO توضیح تصویر، این کشف احتمال وجود سلسله مراتبی در شکل‌گیری سیاه‌چاله‌ها را مطرح می‌کند، از کوچک به بزرگ‌تر به گفته او "ما داریم درباره سلسله مراتب ادغام صحبت می‌کنیم، راهی احتمالی برای شکل‌گیری سیاه‌چاله‌های بزرگتر و بزرگتر. نوید افکاری سنگری به اتهام قتل حسن ترکمان کارمند حراست اداره آبفای شیراز و محاربه به "دو بار اعدام" محکوم شده‌ است. وحید افکاری سنگری هم به ۵۴ سال زندان و حبیب افکاری سنگری به ۲۷ سال زندان محکوم شده‌اند." نتیجه این پژوهش جدید قرار است در دو مقاله علمی منتشر شود؛ یکی به توصیف این کشف و دیگری به خصوصیات فیزیکی این موج و پیامدهای علمی آن خواهد پرداخت. دستگاه قضائی ایران متهم است که در این پرونده "ناعادلانه" برخورد کرده و "با شکنجه‌های سنگین" برادران افکاری را به اعتراف علیه یکدیگر مجبور کرده تا جایی که یکی از آنها در زندان دست به خودکشی زده است. برنامه ۲۰:۳۰ تلویزیون ایران هم که با نهادهای امنیتی ارتباط نزدیک دارد، فیلمی را پخش کرده که در آن ماموران امنیتی نوید افکاری را به محل قتل برده‌اند تا "اعتراف کند" چطور مقتول را "کشته است. این همکاری بین‌المللی نخستین بار در سال ۲۰۱۵ موفق به شناسایی امواج گرانشی شد و به همین خاطر جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۱۷ را نیز کسب کرد.

" گزارشگر این برنامه بر روی تصاویر می‌گوید که نوید افکاری با میل خودش و "بدون شکنجه" توضیح داده که چطور مقتول را کشته است. اما حسن یونسی، وکیل برادران افکاری می‌گوید که اعتراف‌ها تحت شکنجه گرفته شده است و برادران افکاری در طول بازجویی و حتی دادگاه کوتاهی که داشته‌اند، به وکیل خود دسترسی نداشته‌اند. باران سیاه‌چاله خواهد بارید. فرنوش امیرشاهی، خبرنگار بی‌بی‌سی، با توضیح ابهامات و تضادهایی که در برنامه تلویزیونی "اعتراف‌های" نوید افکاری بوده، می‌گوید یکی از اهداف پخش این فیلم، و نشان دادن تصویر پسر مقتول برای این است که حکم صادر شده در افکار عمومی توجیه شود. توضیح ویدئو، علت پخش اعترافات تلویزیونی نوید افکاری چیست؟ مازیار ابراهیمی که پیشتر ماجرای اعتراف اجباری خود در تلویزیون ایران را تعریف کرده و توضیح داده بود که چطور تحت فشار بوده تا به قتل دانشمندان هسته‌ای اعتراف کند، فیلم پخش شده را "کپی سناریوی" فیلم اعترافات خود می‌داند." پرتو لیزر به درون این ماشین تابیده و بعد به دو قسمت می‌شود و هر یک در مسیری جداگانه حرکت می‌کند این دو پرتو بین آینه ‌ها این دو پرتو مجددا با یکدیگر ترکیب و به یک حسگر فرستاده می‌شوند عبور امواج گرانشی از داخل این آزمایشگاه باید قاعدتا این چیدمان را مختل کنند بر اساس نظری. او با انتشار فیلمی توضیح داده تصویری که از نوید افکاری در محل قتل و هنگام توضیح جزئیات گرفته شده شبیه همان چیزهایی است که متهمان دروغین قتل دانشمندان هسته‌ای ایران که با او زندانی بوده‌اند، در نقاط مختلف تهران مجبور به ضبط مقابل دوربین شده‌اند.

.