سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020

16/06/1399 12:14:00 ب.ظ

شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.

شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد. افزایش اجاره‌بها و بالا رفتن شدید اجاره پس از بازسازی ساختمان‌های قدیمی مهم‌ترین علت حضور معترضان در خیابان‌های لایپزیگ عنوان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آلمان در تظاهرات سه شب گذشته بارها معترضان به سمت پلیس سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کرده‌اند و در مواردی با ایجاد مانع و برپایی آتش راه عبور خودروها را سد کردند.

شامگاه شنبه پس از به خشونت کشیده شدن تظاهراتی که با مجوز مسئولان محلی در محله کونه‌ویتس برپا شده بود پلیس ایالت زاکسن در یک پیام توئیتری اعلام کرد که مسئولان این تجمع را خاتمه یافته می‌دانند و از تظاهرکنندگان خواست آرامش خود را حفظ کنند.

لایپزیگ مشهورترین شهر ایالت زاکسن در شرق آلمان است و با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت سال گذشته در جایگاه هشتمین شهر پرجمعیت آلمان قرار گرفت. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید لایپزیگ یکی از کلانشهرهای آلمان با سرعت رشد جمعیت و گسترش بسیار بالا است و کمبود مسکن با اجاره‌بهای قابل پرداخت برای قشر متوسط در آن، هر سال محسوس‌تر می‌شود. headtopics.com

محله کونه‌ویتس در جنوب لایپزیگ از پایگاه‌های سنتی چپ‌گرایان به شمار می‌رود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ثبت بیشترین موارد ابتلای روزانه به کرونا در انگلستان در 97 روز گذشته

واکنش ترکیه به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدسوزارت امور خارجه ترکیه نسبت به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

تعداد مبتلایان به کرونا در اسلواکی به ۲۲۶ نفر افزایش یافتمقام‌های اسلواکی تصمیم گرفته‌اند تا اقدام‌های سخت گیرانه تری را برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری اعمال کنند. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از جمله تصمیم‌های اتخاذ شده است.

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شناسایی کودکِ مبتلا به کرونا در مدرسه ممکن نیست/ خطر قرار گرفتن دانش‌آموزان در کنار همکلاسی‌های آلوده به ویروس/امکان اجرای پروتکل‌ها در بیشتر مدارس وجود نداردمعاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی در خصوص برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس گفت: درخواست ما این است که تجدیدنظری در این رابطه صورت بگیرد، چون سلامت و جان فرزندان ما و همین طور کنترل این اپیدمی در کشور جزو اولویت بالاتری قرار دارد.

معترضان به استفاده اجباری از ماسک در رم تظاهرات کردنداین معترضان که زدن ماسک را نقض حقوق و آزادی‌های فردی خود می نامیدند، روز شنبه به خیابان آمدند تا اعتراض خود را علیه محدودیت‌های اعمال شده بیان کنند. آنان بر روی یکی از دست نوشته هایی که حمل می‌کردند، نوشته بودند: «بدون ماسک، بدون فاصله اجتماعی»