'تلاش دیرهنگام' روسیه برای مهار آتش‌سوزی وسیع جنگل‌های سیبری | DW | 01.08.2019

10/05/1398 08:43:00 ب.ظ

سطح بسیار پهناوری از جنگل‌های سیبری همچنان در آتش می‌سوزد. جنگل‌بانی مرکزی روسیه از سوختن حدود سه میلیون هکتار از جنگل‌های منطقه خبر داده است. برخی از کارشناسان معتقدند که تصمیم برای مقابله با آتش‌سوزی دیر اعلام شده است.

سطح بسیار پهناوری از جنگل‌های سیبری همچنان در آتش می‌سوزد. جنگل‌بانی مرکزی روسیه از سوختن حدود سه میلیون هکتار از جنگل‌های منطقه خبر داده است. برخی از کارشناسان معتقدند که تصمیم برای مقابله با آتش‌سوزی دیر اعلام شده است. اداره جنگل‌بانی روسیه از سوختن حدود سه میلیون هکتار از جنگل‌های این منطقه خبر داده است. تا کنون در پنج منطقه دیگر وضعیت اضطراری اعلام شده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، روز گذشته، چهارشنبه ۹ مرداد (۳۱ ژوئیه)، به ارتش این کشور دستور داده است تا برای کمک به نیروهای آتش‌نشانی وارد عمل شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گفته یکی از کارکنان اداره آتش‌نشانی در این منطقه برگ‌ها و شاخه‌های خشک سطح زمین را پوشانده‌اند و آتش بسیار سریع گسترش می‌یابد. گرمای هوا نیز به گسترش آتش‌سوزی جنگل‌ها دامن زده است.

به نظر می‌آید که مسئولان روسیه نمی‌خواهند هزینه زیادی را صرف خاموش کردن جنگل‌ها در مناطقی کنند که تهدید مستقیمی برای انسان‌ها و مناطق مسکونی آن‌ها وجود ندارد. دود ناشی از آتش‌سوزی جنگل‌ها در اطراف کمرووا headtopics.com

😞

فساد اداری و اختلاس در دولت روسیه دست کمی از ایران نداره.

در حال حاضر دود شدید ناشی از این آتش‌سوزی به شهرهای منطقه سیبری رسیده است. برای نمونه در تومسک، یکی از شهرهای بزرگ سیبری با جمعیتی ۵۰۰ هزار نفری خانه‌های مرتفع با بیش از ۲۰ طبقه با دود سیاه و مضر احاطه شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

چه خانم زیبایی هم هستن🌹🌹🌹 خاورمیانه در عصر حجرداره دست وپا میرنه بنده خدا جورج بوش میخواست دموکراسی واسش به ارمغان بیاره همه از دم داعشی هستن در موقعیت و کشورهای متفاوت که به موقع خودش امیال درونیشون رو بروز میدن یارو از دبی فرار کرده ما چکار باید بکنیم😂😂

اخوندا پستون ننشون گاز میگیرن fatemeheshragh2 بله صدرصد اون چند ساله دنبال جاي پا ميگرده از ظفار عمان و أفغانستان بگذريم ايران و بنادر جنوبي بهتر از اين چي

ساخت نخستین تله‌کابین فرا‌مرزی جهان میان چین و روسیه؛ سفر بین دو کشور در کمتر از ۸ دقیقهکابین‌های این تله‌کابین می‌توانند تا ۶۰ مسافر و چمدان‌هایشان را حمل کنند. هر ۱۵ دقیقه یک کابین بین دو شهر در چین و روسیه حرکت می‌کند.

فراخوان بریتانیا برای نشست اروپایی آمریکایی در بحرین جهت پاسداری از تنگه هرمزروزنامه «گاردین» نوشت که بریتانیا نمایندگان نظامی ایالات متحده آمریکا، فرانسه، آلمان و دیگر کشورهای

انتظار بیش از ۱۳ میلیون جوان برای «ازدواج»انتظار بیش از ۱۳ میلیون جوان برای «ازدواج» نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در شورای اجتماعی زنان: متاسفانه بر اساس آمار ثبت احوال در حال حاضر بیش از ۱۳ میلیون نفر در سن و انتظار ازدواج قرار دارند که نشان‌دهنده بی‌توجهی به اجرای سیاست‌های ابلاغی رهبری است با حقوق زیر دو میلیون،ازدواج چی هست،کیه،چه رنگیه،تو جیب جا میشه؟!!! فوری منظور جوانهای ایرانی هستند یا عراقی؟ عراقی ها را که اعلم الهدی دعوت به صیغه در روسپی خانه هایش در مشهد کرده. آنها احتیاج به ازدواج ندارند! سیاستهای ابلاغی رهبری؟؟؟؟! ایشان زیاد حرف میزنند و توی شعار دادن استادن. همینکه در سیاستهای کشور دخالت نکنه ،کافیه.

سی‌ان‌ان به نقل از مقام آمریکایی: موشک‌های آزمایش شده کره‌شمالی تهدیدی برای آمریکا نیستندیک مقام آمریکایی گفته است که موشک‌های اخیرا شلیک شده از سوی کره شمالی، تهدیدی برای ایالات متحده نیستند. شبکه سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی - بدون ذکر نام - ضمن تایید پرتاب دو موشک از سوی کره‌ نه تهدید نیستن کره شمالی برای خنده موشک آزمایش کرده باشه ، با تهدید ، بی تهدید ، دمش گرم.