مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: لابی اسرائیل باعث ادامه فروش اسلحه به عربستان است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

10/05/1398 04:21 ب.ظ

«تحلیلگر آمریکایی: لابی اسرائیل باعث ادامه فروش_اسلحه به عربستان است»

یک تحلیلگر سیاسی آمریکایی بر این باور است که نفوذ لابی قدرتمند صهیونیستی در آمریکا عامل اصلی ناکامی مجلس سنا برای ممانعت فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی بوده است. تاکید کرد: عربستان سعودی و امارات متحدان اسرائیل هستند، رژیمی که به طور فوق العاده‌ای لابی قدرتمندی در آمریکا دارد. رئیس جمهور آمریکا رابطه بسیار نزدیکی با اسرائیل دارد و لابی اسرائیلی کنترل بخش مهمی از کنگره آمریکا را در اختیار دارد.

صنعت نفت آمریکا و سایر شرکت‌های آمریکایی نیز منافع مهمی در عربستان سعودی و امارات دارند. به همین دلایل، رئیس جمهور آمریکا قطعنامه‌ها را وتو کرده است و قطعنامه‌ها نیز حمایت کافی را در سنا برای رد وتوی ترامپ ندارند.

وی در ادامه درباره 3 قطعنامه سنای آمریکا در خصوص جلوگیری از فروش تسلیحات نظامی به عربستان و امارات و وتوی ترامپ، گفت: این 3 قطعنامه اساسا ریشه در 4 نگرانی مهم و عمده داشته است. نخستین نگرانی، نقش عربستان در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی بوده است. مساله دوم تجاوز ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به خاک یمن است. عربستان سعودی ضمن ارتکاب کشتار جمعی در یمن، محاصره اقتصادی را علیه این کشور اعمال کرده است. مساله سوم، وضعیت وحشتناک حقوق بشر در امارات و عربستان سعودی است. مساله چهارم نیز تلاش عربستان برای دستیابی به فناوری هسته‌ای و نگرانی‌های مربوط به تلاش ریاض برای تولید تسلیحات اتمی است.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

مقام های آمریکایی می گویند حمزه بن لادن 'مرده است'به گفته مقام های امنیتی آمریکا حمزه، پسر اسامه بن لادن بنیانگذار گروه القاعده، درگذشته است. در این گزارش ها که به نقل از منابع نام برده نشده گزارش شد جزییات محل یا تاریخ مرگ حمزه بن لادن روشن نیست. آمریکا که قبلأ میگفت حمزه بن لادن درایران زندگی میکند و درهمان ایران هم ازدواج کرده ومراسم عروسی برگزار کرده است. قبلأ هم می گفتید ظریف درحکومت ایران هیچ کاره است حالا چیز دیگری میگویید.واقعأ رسانه های آمریکا درست میگویند که دولت ترامپ همه دروغگو هستند آیا حمزه بن لادن برای جهان خطرناکتر بود؟ یا مسعود بهنود!؟آیا خطر القاعده بیشتر بود یا خطرBBC!؟دوستان میکروبهایی مانند القاعده،در بستر و حمایت پشت پرده سازمانهای جاسوسی کهBBCیکی از شاخه و مظاهر آن هست،تولید و تکثیر می گردد و موجبات سرگرمی و عقب ماندگی ملتها و استمعار نو می گردند کتاب جنگ بی پایان نوشته میشل کلر را بخوانید ، ایشان یکی از اعضای ارشد پنتاگون است که بعد از جدایی از پنتاگون شروع به نوشتن واقعیات حاکمیت آمریکا و روابط خارجی و دخالت در جنگ های ویرانگری که راه انداخته نوشته شده ، نکته جالب اینکه این کتاب در سال ۱۳۵۶ یک سال قبل از انقلاب اسلامی

زنی که برای جفری اپستین 'دلالی سکس' می‌کرد | DW | 31.07.2019نام زن دیگری به پرونده جفری اپستاین، میلیاردر آمریکایی که به سوء استفاده جنسی از دختران زیر سن قانونی و برخورداری از حلقه‌ای برای دلالی سکس متهم است، کشیده شده است. ظاهرا این زن برای اپستاین دلالی سکس می‌کرده است. شمارشو ندارین طرف تا هنوز تازه كاره از تهيه كننده و كارگردان گرفته تا آبدارچي صحنه ميده تا نفش بگيره و سلبريتي بشه. آخه سلبريتي هرجايي ، تهيه كننده مگه اسلحه گذاشته رو سرت كه اون موقع نمي تونستي پيشنهاد سكسش رو رد بكني؟ اين ادا واطوارا حال بهم زنه. مایکل جکسون 2

سی‌ان‌ان به نقل از مقام آمریکایی: موشک‌های آزمایش شده کره‌شمالی تهدیدی برای آمریکا نیستندیک مقام آمریکایی گفته است که موشک‌های اخیرا شلیک شده از سوی کره شمالی، تهدیدی برای ایالات متحده نیستند. شبکه سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام آمریکایی - بدون ذکر نام - ضمن تایید پرتاب دو موشک از سوی کره‌ نه تهدید نیستن کره شمالی برای خنده موشک آزمایش کرده باشه ، با تهدید ، بی تهدید ، دمش گرم.

آیا خوانندگان «پاپ» از سالن «میلاد» کوچ می‌کنند!؟سالن «میلاد» نمایشگاه بین‌المللی که یکی از مهمترین سالن‌های کشور در زمینه برگزاری کنسرت است، چند ماهی است کیفیت سابق را ندارد و از استاندارهای لازم دور شده است. مدیر پشتیبانی نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌گوید: جابجایی پیمانکار در عرض یک روز انجام شد و آن سازه‌ای که باید نصب می‌کردند و کادرکشی‌های زیر کار با عجله انجام شد و در نهایت آن اتفاقی که باید رخ نداد. حال قرار است در ماه محرم و صفر این کاستی‌ها رفع شود.

حمزه بن لادن کشته شده استدر سال‌های اخیر این گمانه‌زنی وجود داشت که حمزه بن‌‌لادن رهبری گروه انصار الفرقان سوریه را بر عهده دارد؛ سازمان نوظهوری که توانسته بود شمار قابل توجهی از جنگجویان اسلام‌گرای بریده از جبهه النصره و داعش را به خود جلب کند. Bravo. Hope it's true. They don't deserve to be alive. 😍

پمپئو: ظریف بزرگترین مدافع رهبر ایران استپمپئو با انتشار پیامی در توییتر به تحریم ظریف واکنش نشان داد.