ساخت نخستین تله‌کابین فرا‌مرزی جهان میان چین و روسیه؛ سفر بین دو کشور در کمتر از ۸ دقیقه

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ساخت نخستین تله‌کابین فرامرزی جهان میان چین و روسیه؛ سفر مرزی در کمتر از ۸ دقیقه

چین و روسیه در اقدامی مشترک ساخت نخستین تله‌کابین فرامرزی جهان که روی رودخانه آمور قرار دارد و شهر مرزی «بلاگووشچنسک» در روسیه را به شهر همسایه‌اش «هی‌هه» در چین وصل می‌کند، آغاز کردند.معماران هلندی شرکت «یو‌.‌ان.استودیو» ترمینال این تله‌کابین را در شهر بلاگووشچنسک طراحی کرده‌اند. سفر با این تله‌کابین، چشم‌اندازی از رودخانه آمور و شهرهای مرزی چین را مقابل دیدگان مسافران به نمایش می‌گذارد.

«بن وان برکل» معمار و بنیانگذار شرکت «یو‌.‌ان.استودیو» می‌گوید: «این تله‌کابین از مرز طبیعی رودخانه آمور عبور می‌کند و شهر بلاگووشچنسک در روسیه را به شهرهی‌هه در چین وصل می‌کند. این نخستین تله‌کابین است که دو کشور و دو فرهنگ را به هم متصل می‌کند.» رودخانه آمور که اغلب در زمستان یخ زده است، بطور تاریخی مسیر ارتباطات تجاری و اجتماعی مردمان دو شهر بلاگووشچنسک و هی‌هه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاخ سفید جدیدترین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین را «سازنده» توصیف کرد♦️ کاخ سفید جدیدترین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین را «سازنده» توصیف کرد ⚡️ این مذاکرات در شانگهای چین و با هدف پایان دادن به «جنگ تعرفه ها بر سر اختلافات تجاری و فناوری، بین واشنگتن و پکن برگزار شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار ظریف با وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چینوزیر خارجه ایران امروز با وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چین در تهران دیدار گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رهبر انقلاب مایلند روابط ایران و چین گسترده باشدرئیس مجلس شورای اسلامی، توسعه روابط دو کشور ایران و چین را برای امنیت و صلح جهانی سودمند توصیف کرد و گفت: رهبر انقلاب و دولت ایران مایلند روابط دو کشور گسترده باشد و مجلس شورای اسلامی نیز پشتیبان این مناسبات است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چین سفرهای انفرادی شهروندان به تایوان را تعلیق کردوزارت فرهنگ و گردشگری چین از تعلیق سفر انفرادی شهروندان خود به تایوان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آلبوم عکس؛ 'مثل زندگى' فیلمی به کارگردانی چینی‌ها و نظارت محسن مخملبافده فیلمساز چینى یک فیلم سینمایى ده اپیزودى با نام 'مثل زندگى' را با راهنمایى و نظارت محسن مخملباف، کارگردان ایرانی مقابل دوربین بردند. موضوع این فیلم مشکلات خانوادگى در چین مدرن است. تهیه‌کننده این فیلم اولین کمپ آموزشى بین‌المللى چین (سازمان غیردولتى مستقل) است که در ژوئیه امسال (٢٠١٩) هشتمین دوره خود را برگزار کرد. 🙃
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای ایران را تمدید ‌کردآمریکا روز چهارشنبه معافیت هایی را تمدید کرد که به روسیه، چین و کشورهای اروپایی اجازه می دهد به همکاری هسته ای غیرنظامی با ایران ادامه دهند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »