۴ میلیون سفر و هزاران مراسم عزاداری طی ۵ روز؛ بی‌اعتمادی مردم، اختلاف‌نظر مقام‌ها

10/06/1399 11:55:00 ق.ظ

در پی اختلاف‌نظر و اظهارات متناقض مقام‌های ارشد حکومت ایران درباره تاثیر سفر در کرونا، روزنامه همشهری گزارش داده طی تعطیلات روزهای اخیر نزدیک به چهار میلیون نفر از مردم سفر کرده‌اند

در پی اختلاف‌نظر و اظهارات متناقض مقام‌های ارشد حکومت ایران درباره تاثیر سفر در کرونا، روزنامه همشهری گزارش داده طی تعطیلات روزهای اخیر نزدیک به چهار مقام‌های رسمی حوزه بهداشت می‌گویند نتایج این سفرها در کرونا دو تا سه هفته دیگر مشخص می‌شود.

همشهری دوشنبه ۱۰ شهریور در گزارشی نوشت از بامداد چهارشنبه تا روز یکشنبه، هم‌زمان با تعطیلات محرم، سفر خودرویی «رکورد زد» و سه استان شمال کشور میزبان «بیشترین حجم تردد مسافران» شد.

بر پایه این گزارش، آمار سفرهای انجام شده به شمال کشور و چهار محور پرتردد منتهی به قزوین،‌ زنجان، قم و مرکزی تا روز عاشورا تعداد سه میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۸۵ مسافر بوده است. در این میان، مازندران با وضعیت قرمز رکورددار پذیرش بیشترین مسافران بوده و استان‌های گیلان و گلستان نیز با وضعیت قرمز و هشدار پس از آن قرار دارند.

پیش از این تعطیلات، دو عضو هیات دولت اختلاف‌نظر خود درباره تاثیر سفر در کرونا را به صورت علنی رسانه‌ای کرده بودند. علی‌اصغر مونسان،‌ وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی،‌ دوم شهریورماه ضمن هشدار درباره ورشکستگی گردشگری کشور گفته بود سفر «کم‌ترین تاثیر» را در شیوع کرونا دارد. headtopics.com

او از اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر توصیه به عدم سفر مردم نیز انتقاد کرده بود.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 971 و در برزیل 366 قربانی گرفت

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.

کرونا در عراق طی یک روز گذشته 68 قربانی گرفت

دو سرباز ترکیه طی درگیری با تروریست‌های پ.ک.ک در نزدیکی مرز ایران شهید شدند

ترامپ در میان ناآرامی‌ها به شهر کنوشا سفر می‌کند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا به شهر کنوشا در ویسکانسین که در روزهای اخیر و پس از شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست، شاهد ناآرامی‌های گسترده‌‌ای بود سفر کند. به گفته کاخ سفید، سفر آقای ترامپ قرار است روز سه‌شنبه انجام شود و در این سفر وی با ماموران پلیس دیدار کرده و خسارات وارد شده از اعتراضات را بررسی می‌کند. ماموران پلیس کنوشا، یکشنبه هفته گذشته به جیکوب بلیک، از پشت سر ۷ بار شلیک کردند که در پی آن وی فلج شده و ممکن است دیگر نتواند راه برود.

سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا🔺سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ برای دیدار و نظارت بر عملیات امداد رسانی به مردم آسیب دیده از توفان ایالت های لوئیزیانا و تگزاس، وارد شهر لیک چارلز در ایالت لوئیزیانا شد.