ترکیه ماهواره‌های خود را با تکنولوژی ملی به فضا خواهد فرستاد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ترکیه تا سال 2025 ماهواره‌های خود را با استفاده از موشک ماهواره بر ملی به فضا ارسال خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

31.08.2020بر اساس پروژه «توسعه سامانه پرتاب میکروماهواره» که در سال 2018 میان شرکت راکت‌سان و سازمان صنایع دفاعی امضا شد، ترکیه تا سال 2025 ماهواره‌های خود را با استفاده از موشک ماهواره بر ملی به فضا ارسال خواهد کرد.

بر این اساس رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح مرکز تحقیقات و پرتاپ ماهواره فضایی شرکت راکت‌سان از پرتاب موشک ژرفاسنج و پژهشی ترکیه به فضا خبر داد و سپس تصاویر فضایی ضبط شده توسط این موشک را به اشتراک گذاشت.پس از تکمیل پروژه توسعه سامانه پرتاب میکروماهواره ترکیه، کشور خواهد توانست میکروماهواره هایی با وزن کمتر از 100 کیلوگرم را در مدارپایین با ارتفاع حداقل ارتفاع 400 کیلومتری زمین قرار دهد.

هم اکنون مراحل توسعه این طرح و آزمایشات مربوط به آن با موفقیت و با همکاری دانشگاه‌های ترکیه در حال اجراست.براساس جدیدترین گزارش مجله معتبر «دیفنس نیوز» آمریکا که اوت جاری منتشر شد، شمار شرکت‌های صنایع دفاعی ترکیه که در فهرست 100 شرکت برتر صنایع دفاعی جهان قرار دارند به 7 مورد افزایش یافته است. شرکت راکت‌سان نیز در رتبه 91 جهان و چهارم ترکیه قرار دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه رزمایش نظامی جدید را خود در شرق دریای مدیترانه آغاز کردرزمایش جدید آنکارا در حالی آغاز می‌شود که تنش‌ها بین ترکیه و یونان بر سر منابع گازی در منطقه افزایش یافته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شنتوپ: ترکیه از حقوق خود در مدیترانه شرقی حفاظت می‌کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: همه شاهد عزم ترکیه در دفاع از حقوق مشروع خود هستندرئیس‌جمهور ترکیه گفت تمام کشورهایی که در زمین، دریا و هوا مقابل ما قرار گرفتند، شاهد عزم ترکیه در دفاع از حقوق مشروع خود براساس حقوق بین‌الملل بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه در تمام عرصه‌ها به ویژه در شرق مدیترانه از حقوق خود حفاظت و حمایت خواهد کرداردوغان: ترکیه در تمام عرصه‌ها به ویژه در شرق مدیترانه از حقوق خود حفاظت و حمایت خواهد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو سرباز ترکیه طی درگیری با تروریست‌های پ.ک.ک در نزدیکی مرز ایران شهید شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »