ترامپ در میان ناآرامی‌ها به شهر کنوشا سفر می‌کند - BBC News فارسی

09/06/1399 08:27 ق.ظ

ترامپ در میان ناآرامی‌ها به شهر کنوشا سفر می‌کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تا به شهر کنوشا در ویسکانسین که در روزهای اخیر و پس از شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست، شاهد ناآرامی‌های گسترده‌‌ای بود سفر کند. به گفته کاخ سفید، سفر آقای ترامپ قرار است روز سه‌شنبه انجام شود و در این سفر وی با ماموران پلیس دیدار کرده و خسارات وارد شده از اعتراضات را بررسی می‌کند. ماموران پلیس کنوشا، یکشنبه هفته گذشته به جیکوب بلیک، از پشت سر ۷ بار شلیک کردند که در پی آن وی فلج شده و ممکن است دیگر نتواند راه برود. در سال جاری میلادی اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا علیه خشونت پلیس پس از کشته شدن جورج فلوید که در بازداشت پلیس بود، به وقوع پیوسته است.

سخنگوی کاخ سفید گفته است که آقای ترامپ قرار است تا با پلیس‌های محلی در کنوشا دیدار کند و از "محل‌هایی که آسیب خیلی زیادی از شورش‌ها دیده‌اند" هم بازدید کند.

از سخنگوی کاخ سفید پرسیده شد که آیا آقای ترامپ با خانواده جیکوب بلیک نیز دیدار می‌کند یا خیر، که پاسخ داد هنوز زمان آن قطعی نشده است. تا امروز آقای ترامپ درخصوص تیراندازی به آقای بلیک صحبت زیادی نکرده است و روز جمعه وقتی از وی در این خصوص سوال شد، که آیا او موافق تفهیم اتهام ماموران پلیسی که به آقای بلیک شلیک کرده‌اند هست یا نه، پاسخ داد: "من با دقت دارم این مسئله را بررسی می‌کنم و گزارش‌ها را دریافت می‌کنم".

یکی از شعارهای اصلی کارزار انتخاباتی آقای ترامپ برای انتخاب مجدد به مقام ریاست جمهوری، شعار نظم و قانون است. تاکنون هزاران نفر در شهر کنوشا با شعار "جان سیاهان اهمیت دارد" به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کرده‌اند. headtopics.com

مادر آقای بلیک از تظاهرات کنندگان خواسته تا دست به هیچگونه خشونتی در اعتراضات خود نزنند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا🔺سفر پرزیدنت ترامپ به لوئیزیانا و تگزاس برای بازدید از مناطق طوفان‌زده در جنوب آمریکا ⚡️پرزیدنت ترامپ برای دیدار و نظارت بر عملیات امداد رسانی به مردم آسیب دیده از توفان ایالت های لوئیزیانا و تگزاس، وارد شهر لیک چارلز در ایالت لوئیزیانا شد.

داوطلبان آزمون سراسری از سفر پرهیز کنند/ در سال ۱۴۰۰ با تراکم دانشجو مواجه نخواهیم شددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: داوطلبان آزمون سراسری از سفر رفتن پرهیز کنند و به توصیه‌هایی که وزارت بهداشت اعلام کرده به عنوان یک امر الزامی نگاه کنند و به آن توجه ویژه داشته باشند.

کرونا در جهان؛ آمار مبتلایان به بیش از 24 میلیون و 630 هزار تن رسید

آمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 985 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز 25 میلیون نفر فراتر رفتشمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از مرز 25 میلیون نفر فراتر رفت

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 242 هزار و 812 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 242 هزار و 812 نفر رسید در 24 ساعت گذشته 1549 تن دیگر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده و مجموع مبتلایان به 267 هزار و 64 نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز با مرگ 39 نفر دیگر در این مدت به 6284 نفر رسید

ناآرامی نژادی در آمریکا؛ آیا دونالد ترامپ حق اعزام ارتش را دارد؟

در سال جاری میلادی اعتراضات گسترده‌ای در آمریکا علیه خشونت پلیس پس از کشته شدن جورج فلوید که در بازداشت پلیس بود، به وقوع پیوسته است.

سخنگوی کاخ سفید گفته است که آقای ترامپ قرار است تا با پلیس‌های محلی در کنوشا دیدار کند و از "محل‌هایی که آسیب خیلی زیادی از شورش‌ها دیده‌اند" هم بازدید کند.

از سخنگوی کاخ سفید پرسیده شد که آیا آقای ترامپ با خانواده جیکوب بلیک نیز دیدار می‌کند یا خیر، که پاسخ داد هنوز زمان آن قطعی نشده است.

تا امروز آقای ترامپ درخصوص تیراندازی به آقای بلیک صحبت زیادی نکرده است و روز جمعه وقتی از وی در این خصوص سوال شد، که آیا او موافق تفهیم اتهام ماموران پلیسی که به آقای بلیک شلیک کرده‌اند هست یا نه، پاسخ داد: "من با دقت دارم این مسئله را بررسی می‌کنم و گزارش‌ها را دریافت می‌کنم".

یکی از شعارهای اصلی کارزار انتخاباتی آقای ترامپ برای انتخاب مجدد به مقام ریاست جمهوری، شعار نظم و قانون است.

تاکنون هزاران نفر در شهر کنوشا با شعار "جان سیاهان اهمیت دارد" به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کرده‌اند.

مادر آقای بلیک از تظاهرات کنندگان خواسته تا دست به هیچگونه خشونتی در اعتراضات خود نزنند.

در عین حال خبرگزاری رویترز گزارش کرده که بیش از هزار مامور گارد ملی آمریکا از ایالت‌های دیگر به کنوشا آمده‌اند.

در همین حال وکیل نوجوانی که متهم به قتل دو نفر در جریان ناآرامی‌های کنوشا شده به خبرنگاران گفته که موکلش "در دفاع از خود" دست به این اقدام زده است.

کایل ریتنهوس، نوجوان ۱۷ ساله متهم به قتل، به خبرنگاران گفته که این "وظیفه او" بوده که از ساختمان‌ها در مقابل معترضان کنوشا دفاع کند.