۱۰ راهکار مؤثر برای کاهش وابستگی اروپا به گاز طبیعی روسیه

15/12/1400 10:50:00 ق.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی که به تازگی منتشر شده ۱۰ راهکار پیشنهادی برای برون‌رفت نسبی اروپا از وابستگی خود به گاز طبیعی روسیه را مطرح کرده است. این راهکارهای ده‌گانه کدامند؟

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی که به تازگی منتشر شده ۱۰ راهکار پیشنهادی برای برون‌رفت نسبی اروپا از وابستگی خود به گاز طبیعی روسیه را مطرح کرده است. این راهکارهای ده‌گانه کدامند؟ کم کردن وابستگی اروپا به گاز طبیعی روسیه به شیوه‌های مختلفی قابل انجام است، اما برخی از این...

کم کردن وابستگی اروپا به گاز طبیعی روسیه به شیوه‌های مختلفی قابل انجام است، اما برخی از این شیوه‌ها همچون بازگرداندن و یا افزایش مصرف زغال سنگ، منجر به عقب رفت در برنامه جهانی مبارزه با گرمایش زمین و به مخاطره انداختن اهداف محیط زیستی جهانی و اتحادیه اروپاست.

در ادامه هر یک از این راهکارها به صورت مختصر بیان شده است. با توجه به منقضی شدن برخی قراردادهای بلندمدت با روسیه در زمینه صدور گاز طبیعی، عدم تمدید و یا انعقاد قرارداد (در صورت یافتن منابع جایگزین) می‌تواند راه حل بدون تنشی برای برون‌رفت از وابستگی باشد.

راهکار دوم: یافتن منابع جایگزین برای واردات گاز طبیعی یکی از مهم‌ترین برون‌رفت‌ها برای اروپا افزایش واردات LNG از طریق پایانه‌های دریافت و بازتبدیل LNG در بنادر است. با توجه به نقش کمتر روسیه در تجارت جهانی LNG و قابل اطمینان‌تر بودن کشورهای صادرکننده (آمریکا، استرالیا، قطر و..) این مسیر می‌تواند مسیر قابل اطمینان‌تری برای جایگزینی گاز روسیه باشد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی: برای سفر به چرنوبیل آماده هستممدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه پیشنهاد داد به چرنوبیل به منظور مذاکره با اوکراین و روسیه با هدف تضمین امنیت سایت‌های هسته‌ای اوکراین سفر کند.

گروسی: زمان حساسی است/ رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر استمدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفرش به تهران گفت: زمان حساسی است اما رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر است.\n‌ بدون رفع تمامی تحریمها وراستی ازمایی،توافق یعنی ادامه ننگ برجام

مجوز مجلس به دولت برای واردات خودرومجوز مجلس برای واردات ۷۰ هزار خودروی سواری نمایندگان مجلس به دولت مجوز واردات ۷۰ هزار خودروی سواری دوگانه سوز، هیبریدی و برقی را برای سال ۱۴۰۱ دادند.

هیتلر چگونه از دعوای رهبران سیاسی آلمان برای به قدرت رسیدن استفاده کرد؟

برای سفرهای نوروزی به ثبت‌نام در هیچ سامانه‌ای نیاز نیستبرای سفرهای نوروزی به ثبت‌نام در هیچ سامانه‌ای نیاز نیست سخنگوی ستاد کرونا درباره نحوه فعالیت سامانه «ایران من» برای رصد سفرهای نوروزی، گفت: اصلا اینطور نیست که قرار باشد مردم برای سفر، در سامانه یا سایتی ثبت‌نام کنند و نیازی به ثبت‌نام مردم وجود ندارد.

سفر غیرمترقبه نخست‌وزیر اسرائيل به مسکو؛ رسانه‌ها: برای میانجی‌گری جنگ رفته استنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، برای دیدار و مذاکره با ولادیمیر پوتین به مسکو سفر کرده است. دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، گفته است نفتالی بنت برای یک «سفر کاری»... شما‌چه‌ساده‌اید‌برای‌مداخله‌دربرجام‌وسهم‌خواهی روسیه‌رفته برای امنیت یهودیان رفته جنگ در جهت منافع اسراییل است به 🥚چپم کص خار جفتشون با آدمین 😂🍆