سفر غیرمترقبه نخست‌وزیر اسرائيل به مسکو؛ رسانه‌ها: برای میانجی‌گری جنگ رفته است

14/12/1400 09:01 ب.ظ

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، برای دیدار و مذاکره با ولادیمیر پوتین به مسکو سفر کرده است. دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، گفته است نفتالی بنت برای یک «سفر کاری»...

روسیه دسترسی به پلتفرم‌های مختلف رادیو اروپای آزاد را مسدود کردرادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی روز جمعه در بیانیه‌ای مسدود شدن دسترسی کاربران داخل روسیه به سرویس‌های خبری روسی‌زبان این رسانه و همچنین سایر پلتفرم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر را محکوم کرد.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی روز جمعه در بیانیه‌ای مسدود شدن دسترسی کاربران داخل روسیه به سرویس‌های خبری روسی‌زبان این رسانه و همچنین سایر پلتفرم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر را محکوم کرد.

او تاکید کرد که به‌رغم محدودیت‌های اعمال شده، رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از سانسور محتوای خود در این لحظه سرنوشت‌ساز خودداری می‌کند، چرا که مخاطبان روسی شایسته حقیقت هستند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

به 🥚چپم کص خار جفتشون با آدمین 😂🍆 برای امنیت یهودیان رفته جنگ در جهت منافع اسراییل است شما‌چه‌ساده‌اید‌برای‌مداخله‌دربرجام‌وسهم‌خواهی روسیه‌رفته

گروسی: زمان حساسی است/ رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر استمدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه سفرش به تهران گفت: زمان حساسی است اما رسیدن به نتیجه‌ای که برای همه مثبت‌ باشد امکان‌پذیر است.\n‌ بدون رفع تمامی تحریمها وراستی ازمایی،توافق یعنی ادامه ننگ برجام

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی: برای سفر به چرنوبیل آماده هستممدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه پیشنهاد داد به چرنوبیل به منظور مذاکره با اوکراین و روسیه با هدف تضمین امنیت سایت‌های هسته‌ای اوکراین سفر کند.

بلینکن: ناتو دنبال درگیری نیست اما برای درگیری آماده استبلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا:ائتلاف ناتو ترجیح می‌دهد از رویارویی با روسیه اجتناب کند، اما اگر 'درگیری به سراغش بیاید' برای آن آماده است

گروسی عازم تهران شد؛ لحظاتی حیاتی است اما نتیجه مثبت ممکن است

برای سفرهای نوروزی به ثبت‌نام در هیچ سامانه‌ای نیاز نیستبرای سفرهای نوروزی به ثبت‌نام در هیچ سامانه‌ای نیاز نیست سخنگوی ستاد کرونا درباره نحوه فعالیت سامانه «ایران من» برای رصد سفرهای نوروزی، گفت: اصلا اینطور نیست که قرار باشد مردم برای سفر، در سامانه یا سایتی ثبت‌نام کنند و نیازی به ثبت‌نام مردم وجود ندارد.

ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی برای سال آینده، با تصمیم مجلس حذف شد

روسیه دسترسی به پلتفرم‌های مختلف رادیو اروپای آزاد را مسدود کرد

نمایی از تحریریه دفتر مسکوی رادیو اروپای آزاد که پیشتر به دنبال فشارهای روسیه، فعالیتش را متوقف کرد. وب‌سایت بخش روسی رادیو اروپای آزاد به تازگی در روسیه مسدود شده است.

رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی روز جمعه در بیانیه‌ای مسدود شدن دسترسی کاربران داخل روسیه به سرویس‌های خبری روسی‌زبان این رسانه و همچنین سایر پلتفرم‌های آن در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک و توییتر را محکوم کرد.

جیمی فلای، رئیس رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، در واکنش به این اقدام مقام‌های روس گفت که ولادیمیر پوتین در مورد دامنه و هزینه‌های جنگ در اوکراین، سلسله دروغ‌های ثابت و مداومی را به خورد روس‌ها می‌دهد.

او تاکید کرد که به‌رغم محدودیت‌های اعمال شده، رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی از سانسور محتوای خود در این لحظه سرنوشت‌ساز خودداری می‌کند، چرا که مخاطبان روسی شایسته حقیقت هستند.

آقای فلای افزود: «ما به گردآوری اطلاعات مبتنی‌بر واقعیت درباره اقدامات دولت روسیه و پیامدهایی که هم‌اکنون آن‌ها (مردم روسیه) باید متحمل شوند، ادامه خواهیم داد.»

رادیو فردا که به گزارش و انعکاس اخبار مربوط به ایران می‌پردازد نیز از جمله سرویس‌های تحت مجموعه رادیو اروپای آزاد است.

نهاد ناظر بر فعالیت‌های رسانه‌ای و مقررات ارتباطات در روسیه موسوم به «روسکومنادزُر» روز جمعه تایید کرد که دسترسی به وب‌سایت‌های رسانه‌های خبری مستقل را «محدود» کرده است.

گزارش‌های گروه‌های ناظر اینترنتی همچنین حاکی است دسترسی به وب‌سایت‌های روسی بی‌بی‌سی و دویچه وله به همراه صفحات رسمی این رسانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر و نیز اپلیکیشن آن‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی اپل و گوگل برای کاربران روسیه مسدود شده است.

این تصمیم که آشکارا با هدف قطع دسترسی مخاطبان روسی‌زبان به اطلاعات مستقل و خارج از دستگاه تبلیغاتی کرملین در بحبوحه تهاجم روسیه به اوکراین اتخاذ شده است، از نیمه‌شب پنج‌شنبه و جمعه به اجرا درآمد.

در یک هفته گذشته و از زمان صدور فرمان ولادیمیر پوتین برای تهاجم همه‌جانبه روسیه به اوکراین، سرویس روسی رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی و سایر رسانه‌های مستقل بارها از سوی مقام‌های روسیه تهدید به تعلیق و ممنوعیت فعالیت شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا در روزهای اخیر مسکو را به «نقض همه‌جانبه آزادی رسانه‌ها و حقیقت» متهم کرد و گفت که مقام‌های روسیه در صدد ایجاد «انحراف و سرکوب» گردش آزاد اطلاعات مربوط به جنگ کرملین علیه اوکراین هستند.