یک شهروند از وزیر خارجه و سفیر ایران برای بی‌توجهی در قبال «هتک حرمت» ایرانیان در فرودگاه مسکو شکایت کرد

29/10/1400 12:17 ق.ظ

یک شهروند از وزیر خارجه و سفیر ایران برای بی‌توجهی در قبال «هتک حرمت» ایرانیان در فرودگاه مسکو شکایت کرد بر همین اساس این شهروند ایرانی از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، و کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، شکایت کرده است.

در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به روسیه یک شهروند ایرانی به دلیل «تحقیر و هتک حرمت» شدن در روسیه و «کم‌کاری یا سهل‌انگاری در انجام وظایف محول‌شده» از وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی و سفیر ایران در مسکو شکایت کرد. بر همین اساس این شهروند ایرانی از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، و کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، شکایت کرده است.

آقای جمالی با بیان این که برای اخذ ویزای سه‌ماهه روسیه مبلغ «۲۳۰ دلار» به سفارت این کشور در تهران پرداخته و به همراه همسرش به مسکو سفر کرده است، گفت که در روز ۲۹ مهر در سالن فرودگاه ونوکووا در مسکو به «همراه مسافران هواپیمای ماهان حدود پنج ساعت محبوس و به دفعات مختلف و به بهانه‌های متفاوت تحت بازجویی‌های شدید و حقارت‌آمیز پلیس امنیت روسیه» قرار گرفته و این برخورد در ۲۵ آذر نیز تکرار شده است.

او اضافه کرد: «بنا بر اظهارات سرپرستی شرکت ماهان مستقر در فرودگاه، این اذیت و آزار و تحقیر مسافران ایرانی به موضوعی روزمره در این فرودگاه مبدل شده است و کسی هم از طرف سفارت و کنسولگری ایران در مسکو نه پیگیری می‌کند و نه جواب‌گو است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

معاون وزیر جهاد: اسراییل در فلفل دلمه‌ای از ایران شکست خورد😂😂😂🤣🤣🤣🤣

انفجار مرگبار در ابوظبی؛ امارات از احتمال حمله پهپادی و حوثی‌ها از «حمله گسترده» سخن گفتندبه گزارش خبرگزاری دولتی امارات عربی متحده سه نفر در انفجارها و آتش‌‌سوزی ابوظبی کشته شدند. بنا به همین گزارش شش نفر نیز مجروح شده‌اند. دوران بزن دررو تمام شده یمن

فرانسه: همه ورزشکارانی که از خارج از کشور می‌آیند باید در برابر کرونا واکسینه باشنددولت فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که داشتن «گواهی واکسیناسیون» تنها برای ورزشکاران آماتور و حرفه مستقر در فرانسه اجباری نیست، بلکه همه ورزشکاران خارجی که برای شرکت در مسابقات بین‌المللی به فرانسه می‌آیند نیز باید در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده باشند.

درخواست استفاده از تجربه چین در شبکه ملی اطلاعات و محدودیت اینترنت در ایرانیک نماینده مجلس گفته است چین در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به ابتکار منحصربه‌فرد و خاصی دست یافته و ایران باید از تجربه این کشور برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات استفاده کند.

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است

بازداشت سینا شهری، شهروند بهائی در تبریز

به گزارش روزنامه شرق در روز سه‌شنبه ۲۸ دی، «شکراله جمالی» شهروند ایرانی که به دعوت فرزندش برای دیدن او پس از سپری کردن مراحل قانونی در سفر به روسیه در فرودگاه با «برخورد بد مأموران روس» با خود و سایر ایرانی‌ها مواجه شد و برای پی‌گیری به سفارت و کنسولگری ایران مراجعه کرد، اما «به در بسته» خورد.

بر همین اساس این شهروند ایرانی از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، و کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، شکایت کرده است.

آقای جمالی با بیان این که برای اخذ ویزای سه‌ماهه روسیه مبلغ «۲۳۰ دلار» به سفارت این کشور در تهران پرداخته و به همراه همسرش به مسکو سفر کرده است، گفت که در روز ۲۹ مهر در سالن فرودگاه ونوکووا در مسکو به «همراه مسافران هواپیمای ماهان حدود پنج ساعت محبوس و به دفعات مختلف و به بهانه‌های متفاوت تحت بازجویی‌های شدید و حقارت‌آمیز پلیس امنیت روسیه» قرار گرفته و این برخورد در ۲۵ آذر نیز تکرار شده است.

او اضافه کرد: «بنا بر اظهارات سرپرستی شرکت ماهان مستقر در فرودگاه، این اذیت و آزار و تحقیر مسافران ایرانی به موضوعی روزمره در این فرودگاه مبدل شده است و کسی هم از طرف سفارت و کنسولگری ایران در مسکو نه پیگیری می‌کند و نه جواب‌گو است.»

هم‌زمان، روزنامه ایران در گزارشی به نقل از کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو نوشت: «برخی با شبیه‌سازی روسیه نوین امروز با برداشت‌های منفی و رسوب‌شده از رفتار تاریخی روسیه تزاری و نیز تمایلات سلطه‌گری اتحاد جماهیر شوروی در زمان حاکمیت کمونیست‌ها، هرگونه تحکیم روابط امروز ایران با روسیه نوین را تخریب می‌کنند.»

کاظم جلالی گفته است که انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها با «عملیات روانی و تبلیغات» می‌خواهند با ارائه «سیمای روس شرور» موجب «نفرت از روسیه» بشوند و آنها را «بد و خطرناک و «غیرقابل اعتماد و غیرقابل پیش‌بینی» معرفی کنند تا «نگاه و حس افکار عمومی در ایران را علیه تحکیم روابط ایران با روسیه نوین تحریک و حساس نمایند تا بتوانند از هم‌افزایی قدرت نوظهور ایران با قدرت بین‌المللی در حال احیای روسیه نوین جلوگیری نمایند.»

تلویزیون دولتی روسیه-١ یک‌شنبه ۲۶دی گزارش داد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، هفته آینده در مسکو میزبان همتای ایرانی خود ابراهیم رئیسی خواهد بود.

دیدار روسای جمهوری این دو کشور همزمان با گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی و قدرت‌های بزرگ در وین برای احیای برجام، که روسیه نیز در آن مشارکت دارد، صورت می‌گیرد.