یکی دیگر از سرداران سپاه پاسداران بر صندلی ریاست مجلس؛ قالیباف و پرونده قطور اتهامات اقتصادی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

یکی دیگر از سرداران سپاه_پاسداران بر صندلی ریاست مجلس؛ قالیباف و پرونده قطور اتهامات اقتصادی قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری۱۳۸۴ پیروز نشد، اما به عنوان شهردار تهران انتخاب شد تا ۱۲ سال شهردار پایتخت باشد و دو بار دیگر برای کسب ریاست قوه مجریه تلاش کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با حسن روحانی و ابراهیم رئیسی سودای رسیدن به ریاست جمهوری را داشت، اما حالا هر سه در تقسیم قدرت به سبک جمهوری اسلامی، عهده‌دار ریاست سه قوه شده‌اند.

در جلسه روز پنج شنبه ۸ خرداد مجلس شورای اسلامی محمد باقر قالیباف با کسب ۲۳۰ رای از مجموع ۲۶۷ رای توانست در رقابت با فریدون عباسی و مصطفی میرسلیم برای یک سال به ریاست مجلس شورای اسلامی برسد. قالیباف ۵۹ ساله پس از طی مدارج در سپاه پاسداران و رسیدن به فرماندهی نیروی هوایی سپاه در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ به نیروی انتظامی منتقل شد و پنج سال فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی شد. پس از آن بود که او ترجیح داد به جای لباس نظامی و انتظامی کت و شلوار بپوشد و این بار با تاکید بر استفاده از عنوان «دکتر خلبان» برای خود در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند.

قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ پیروز نشد، اما به عنوان شهردار تهران انتخاب شد تا ۱۲ سال شهردار پایتخت باشد و دو بار دیگر برای کسب ریاست قوه مجریه تلاش کند. او در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شد و در اولی شکست خورد و در دومی به نفع ابراهیم رئیسی انصراف داد تا هر دو بار مقابل حسن روحانی شکست خورده باشد. با این حال هر سه آنها امروز روسای سه قوه نظام حاکم بر ایران هستند.

این سردار سپاه که رابطه نزدیکی با سردار قاسم سلیمانی - تروریست شناخته شده بین‌المللی که با دستور پرزیدنت ترامپ حذف شد – داشت، فردی نزدیک به راس هرم قدرت جمهوری اسلامی نیز محسوب می‌شود و اگرچه از حمایت علنی در انتخابات برخوردار نشده، اما با وجود اتهامات پرشمار مالی هیچ گاه گزندی به او نرسیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صدای_جورج_سوروس

همشون سر تا پا دزد و بی شرفن

قوای سه گانه جمهوری اسلامی، به صورت عادلانه بین دزدان تقسیم شد .

آخی بلای جون ضد انقلاب و کاسه لیسانشون اومد، حالا حالاها باید بسوزید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاندیداهای ریاست و هیات رئیسه مجلس یازدهم در فراکسیون اکثریت مشخص شدندیک عضو فراکسیون مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از تعیین نامزدهای ریاست، نواب رئیسی، دبیران و ناظران هیات رئیسه در جلسه امروز این فراکسیون خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزدهای نهایی ریاست مجلس یازدهم مشخص شدند + اسامیدر جلسه امروز فراکسیون اکثریت مجلس کاندیدای نهایی ریاست مجلس یازدهم مشخص شدند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامزدهای ریاست و نواب رییسی مجلس مشخص شدندتهران- ایرنا - نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی آقامیرسلیم، حمیدرضا حاجی‌بابایی و همچنین حسن نوروزی برای ریاست مجلس اعلام کاندیداتوری کردند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نماینده عضو مجلس قبلی ایران بازداشت شدمحمد عزیزی نماینده سابق مجلس و یکی از متهمان پرونده فساد در حوزه خودرو شب گذشته (سه‌شنبه ۶ خرداد) برای اجرای حکم محکومیت بازداشت شد. دزدان جديد دزدان سابق را مجازات ميكنند واين داستان همچنان باقيست...
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نامزدهای ریاست و نواب رییسی مجلس مشخص شدندتهران- ایرنا - نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی آقامیرسلیم، حمیدرضا حاجی‌بابایی و همچنین حسن نوروزی برای ریاست مجلس اعلام کاندیداتوری کردند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف: همدلی اکثریت مجلس سهم مهمی در تشکیل مجلس قوی و کارآمد دارد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمنتخب تهران در مجلس یازدهم با اشاره به اعتماد منتخبان در فراکسیون انقلاب اسلامی در انتخابش به‌عنوان گزینه ریاست، عنوان کرد: نتیجۀ اتحاد و همدلی اکثریت مجلس سهمی مهم در تشکیل مجلس قوی و کارآمد دارد. جون حاجی چققققققدر بی مزه شده این حرفا،حرف نزنین خزه اگر ب نیت خیر باشید دست شهدا یارتان🌹 شما آقای قالیباف در مقابل رفاقتتان با شهدا مسئولید که متفاوت عمل کنید ، و در تمام تصمیمانتان نگاه و نظر شهدا را لحاظ کنید ، هرچه بودید رو کنار بگذارید من به حرمت عکس شما با شهید خرازی و قاسم سلیمانی به شما رای دادم ، برایتان لبخند رضایت شهدا را از پروردگار غفار و منان خواستارم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »