تنش در خلیج فارس, قایق‌های سپاه پاسداران, تنش ایران و آمریکا

تنش در خلیج فارس, قایق‌های سپاه پاسداران

فرمانده کل سپاه: بخش خطرناک قدرت ما پنهان است | DW | 28.05.2020

وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از ۱۱۲ قایق تندروی موشک‌انداز، از افزایش حضور نیروهای مسلح در آب‌های آزاد خبر داد. فرمانده کل سپاه پاسداران نیز عنوان کرد که جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است.

28/05/2020 08:06:00 ب.ظ

وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از ۱۱۲ قایق تندروی موشک‌انداز، از افزایش حضور نیروهای مسلح در آب‌های آزاد خبر داد. فرمانده کل سپاه پاسداران نیز عنوان کرد که جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است.

وزیر دفاع ایران در مراسم رونمایی از ۱۱۲ قایق تندروی موشک‌انداز، از افزایش حضور نیروهای مسلح در آب‌های آزاد خبر داد. فرمانده کل سپاه پاسداران نیز عنوان کرد که جزء مهم و خطرناک قدرت نظامی دریایی ایران پنهان است.

با حضور وزیر دفاع ایران و فرمانده کل و فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، طی مراسمی در بندرعباس ۱۱۲ شناور جدید به ناوگان نیروی دریایی سپاه اضافه شد.خبرگزاری تسنیم این شناورها را از نوع قایق‌های تندروی نسل جدید هجومی"عاشورا"،"ذوالفقار"،"میعاد" و"حیدر" معرفی کرد و نوشت: «قابلیت تهاجمی نیروهای مدافع امنیت خلیج فارس با این شناورها بیشتر و قدرت نیروی دریایی سپاه دوچندان خواهد شد.»

پیشنهاد فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران برای تعطیلی و قرنطینه کامل پایتخت آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است' پمپئو: آمریکا و متحدانش یک کشتی حامل سلاح‌های ایرانی را در آب‌های یمن توقیف کردند

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداین خبرگزاری نزدیک به نیروهای امنیتی ایران می‌نویسد: «این شناورها با قابلیت هیدرو دینامیکی بسیار مطلوب، سرعت زیاد، قابلیت مانور مناسب، سطح مقطع راداری بسیار کم و قدرت آفندی بالا تأثیر بسزایی در ارتقای توان رزمی نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز دارند.»

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران نیز در مراسم یاد شده، این شناورها را واجد"سرعت و تحرک بالا، هوشمندی و رادارگریزی" خواند و گفت: «بیش از ۸۰ درصد تجهیزات بکار رفته در این شناورها ساخت داخل بوده و تمامی سامانه‌ها و سیستم‌های هدایت آتش، سلاح‌ها و مخابرات، رادارها و سیستم کنترل و مانیتورینگ و پردازش‌گر بومی و ساخت وزارت دفاع است.»

خبرگزاری فارس منتسب به سپاه پاسداران نیز به نقل از حاتمی نوشت: «حفظ امنیت این منطقه در کانون تمرکز و توجه جمهوری اسلامی قرار دارد و حتی تصمیمات استراتژیک سیاست خارجی همواره با در نظر گرفتن اهمیت این منطقه اتخاذ و تدوین می شود.»وزیر دفاع جمهوری اسلامی از افزایش"عمق حضور" نیروهای مسلح ایران در آب‌های آزاد خبر داد و با اشاره به تحویل ناوشکن دماوند، ناو موشک‌انداز سپهر، انواع زیردریایی‌های سبک و نیمه‌سنگین از جمله غدیر و فاتح به نیروهای مسلح گفت: «کمربند امنیت خلیج فارس و به ویژه تنگه حیاتی هرمز محکم‌تر خواهد شد.»

سلامی: عملیات و تاکتیک ما تهاجمی استفرمانده کل سپاه پاسداران در این مراسم عنوان کرد که بخش مهمی از"قدرت نظامی دریایی" جمهوری اسلامی ناشناخته است و گفت: «جزء مهم و خطرناک این قدرت پنهان است. دشمنان ما این قدرت را روزی خواهند دید که نیت و نگاه بد به این سرزمین داشته باشند و آن روز آتش اصلی نیروهای ما را در دریا و آسمان خواهند دید.»

او شناورهای تازه را"نسلی جدید از قدرت در عرصه دفاع" خواند و افزود: «آنچه می‌بینیم عرصه‌ای از تولید و تولد قدرت است و روز به روز با آرایه‌های جدیدی از قدرت روبرو می‌شویم. قلمرو دفاعی خود را تا دوردست امتداد می‌دهیم. نیروی دریایی ما ماموریت دارد با تاثیرگذاری و دفاع امنیت بخش به حفظ منافع ملی و تعقیب و انهدام دشمن در دوردست بپردازد.»

حسین سلامی گفت: «دفاع، منطق ما در جنگ است اما دفاع به مفهوم انفعال در برابر دشمن نیست، عملیات و تاکتیک ما تهاجمی است و این را در میدان نشان دادیم."الحاق ۱۱۲ شناور تندرو به ناوگان دریایی سپاه در خلیج فارس، به موازات تشدید تنش میان نیروهای ایران و آمریکا در منطقه انجام گرفته است. ده روز قبل، نیروی دریایی ایالات متحده هشدار داد که هر وسیله‌ای بیشتر از ۱۰۰ متر به کشتی‌های آمریکایی در خلیج فارس نزدیک شود، پاسخ دفاعی خواهد گرفت.

پرواز ۷۵۲ اوکراین؛ مقام‌های هواپیمایی کشوری 'از دقایق اول از حمله موشکی سپاه خبر داشتند' هشدار تند وزیر بهداشت ایران: رئیس‌جمهور و نیروهای امنیتی به معیشت و طغیان مردم فکر کنند مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم یک علت بازگشایی‌‌ها بود/ تأکید نمکی بر جداسازی بیمارستان‌‌های کرونایی- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim

شش هفته قبل نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توییتر نوشته بود: «به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داده‌ام که در صورت ایجاد مزاحمت قایق‌های ایرانی‌ برای کشتی‌های ما‌، به آنها شلیک و همه را منهدم کنند.»این توییت واکنشی بود به اعتراض ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا به نزدیک شدن چند باره قایق‌های سپاه به ناو‌های این کشور. فرمانده سپاه پاسداران اما متقابلا واشنگتن را تهدید کرد و گفت: «اگر شناور یا واحدی جنگی از نیروهای دریایی ارتش آمریکا بخواهد امنیت کشتی‌های غیرجنگی و یا شناورهای رزمی جمهوری اسلامی را مورد مخاطره قرار دهد، هدف حمله قرار خواهد گرفت.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدتنش بین ایران و آمریکا پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ میلادی بالا گرفت و با کشتن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس توسط آمریکا به اوج خود رسید. ایران همواره تاکید می‌کند که حضورش در آب‌های خلیج فارس"حضور در خانه" است و این نیروهای آمریکایی هستند که باید این منطقه را ترک کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

بخصوص آن دستگاه ویروس یاب کرونا دهن همه دشمنان را بست و ترامپ از ترسش رفت شب را تو خانه مادرش خوابید لاف بله، به كورى چشم دشمنان ايران وراجیهای ابلهانه و توپ‌ها ی تو خالی ! هنوز مردم در قابلمه کرونا یاب را فراموش نکرده اند یا زدن موشک به ناو خودی و کشتن ۱۹ نفر افسر و ملوان و مجروح کردن بیش از بیست تن از آنان را !!! این سردار مهم سپاه تصور میکنند که شنوندگانش هم چون خودشان ابله هستند!

احتمالا زیر شلوار فرمانده سپاه بلمی به سوی ساحل والا من استراتژی نظامی نمی دونم ولی فکر نمی کنم با قایق تند رو بدون پشتیبانی ناوچه یا ناو بشه وارد اب های ازاد شد جزـ مهم و خطرناک قدرت نظام آخوندی هینطور پشت سر هم داره آشکار میشه، و پنهان نمیمونه. صداوسیما بخش آلمان دفتر دویچه‌وله بهش بگین آشکار شد، دیگه پنهان نیست.

بخش خطرناکش: که به ما فشار بیاورید ،مردم خودمان را میکشیم ،رحم هم نمیکنیم، زدن هواپیما و ناو خودی هم نمونه‌اش یه کمی هم در مورد گوبلز خبر کار کنید 🤗 امید به خدا بعد ناوچه کنارک بیت رهبری رو می زنند🤣🤣🤣 Hatman jozish hamone ke nave khodemono tarakond الان باز کدوم ناوچه میخوان بزنند نيروى دريائى غايب؟ انشالله به جایی برسیم که این قدرت بیشتر دشمن را به هراس بیندازد تا خودی ها را

دهن گشادی بعضی نظامیان سپاه که افتاده اندبرثروت ملی مردم ایران ومیخورندوعربده میکشندمثل دادستان چوپانی می ماندکه دربیابان مرتب فریادمیکشید یکی رسید بهش گفتچرااین همه فریادمیکشی اوگفت هم میترسم و هم میخواهم شیرها بدانندقلدرهستم وهم کنارگوسفندان هستم این نظامی ها ازترس فریادمیکشن خُب با درب قابلمهٌ همه چی یاب دو قطبی!!! آشکارش کُن تو که از بی آبرویی ابایی نداری . اینهم روش بیچاره مردم خوزستان آب آشامیدنی ندارند. در سیستان و بلوچستان فقر ریشه ملت را خشکانیده و در کردستان ملت هنوز سقف بالای سر ندارند . این عقب افتاده دنبال امیال و عُقده های کودکانه اش هست🧐

آنجا که قلب و ذهن آدم ها آرامش داشته باشد امنیت برقرار است. وقتی ذهن ها و قلب ها نگران باشد هر چقدر شناور موشک انداز بسازیم نمی توانیم امنیت را برقرار کنیم. پروپاگاندا حرف_مفت این گوه زیاد میخوره!مث بعد کتلت شدن یارو رفت بالا منبر و گفت انتقاااام میگیریم بزررررگ سختتتتت بعد زرتی هواپیمای خودی رو زدن خخخخخ

شما هم مثل صدای امریکا تبدیل به رسانه جمهوری اسلامی شدید و متاسفانه مسئولین شما نیز توسط حکومت اخوندی و پول نفت و خون مردم خریداری شدند. مزاق میکنه سپاه اسلام پیروز است، تا کور شود هر آنکس که نتوان دید در واقع دارید برایشان. موفق باشید. مستعان ۱۱۰ را همه دیدیم . FreeAlirezaGholampour ✌✌✌✌✌✌ سگ با دروغگو برخورد خوبی نمیکنه

و آمار تلفات ایرانیها روز به روز بیشتر میشود. زاررررررت! همچین پنهان هم نیست. خطرناکترین بخش وجودی شماها حماقت بی حد و حصرتان است که تازه وقتی «در اثر اشتباه» کاری میکنید در یک آن باعث مرگها دهها و هزاران نفر میشوید. باعث افتخارید .........🙏🙏🙏🙏 البته منظور از 'جزء مهم و خطرناك قدرت نظامي دريايي ايران' ك معرف حضورتون هست!! زدن ناوچه و هواپيما و نفرات خودي!!

باز خالی بستن اونی که تبلیغ در قابلمه میکرد؟ در آلمان رسانه هاي غير وابسته به حكومت هاي ديكتاتوري وجود دارند؟؟! دون کیشوت ... مستعان ... یعنی سر بزرگش زیر لحافه

آخرین خبرهای پنجشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۹ | DW | 28.05.2020الان عجله نکن باصبر ودقت کار کن ببین ی قانونی مصوب کن که بشه نمایندگان رابیشتر کرد 12 تا رای مصطفی میرسلیم و عشق است . خخخخخخخ سال ۹۲ به روحانی رای دادند تا قالیباف رئیس جمهور نشه؟ دوباره سال ۹۶ به روحانی رای دادند تا رییسی نشه؟ الان هر سه جنایتکار سران سه قوه اند ... فرقه_تبهکار رژیم_ریاکار براندازم

قتل رومینا؛ صورت‌ مسئله‌هایی که رو شده‌اند | DW | 28.05.2020رسانه‌ها، دستگاه‌ها و تبلیغات رسمی، سال‌ها با کتمان واقعیات، صورت مسئله بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را پاک کرده‌اند. فاجعه دخترکشی اخیر اما متولیان سیاست کلان را نیز وارد بحث پدرسالاری و ناکارایی قوانین کرده است.

نگارگر نوگرا | DW | 28.05.2020هشتم خرداد ۱۳۰۳: ۹۶ سال پيش در چنين روزی بهجت صدر در اراک زاده شد. می‌گفت: «وابستگی‌های دینی را در جوانی با چرخاندن كره كنار گذاشتم.» روزشمار چهره‌های تاریخی

مایک پمپئو: معافیت‌های هسته‌ای ایران تمدید نمی‌شوند | DW | 28.05.2020وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد معافیت همکاری در برخی پروژه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی از تحریم‌ها تمدید نمی‌شود. با این تصمیم همکاری شرکت‌های بین‌المللی در پروژه‌هایی نظیر تغییر کاربری راکتور اراک باید طی ۶۰ روز متوقف شود. این نوع رفتارهای کودکانه دولتمردان کوته فکر امریکا،نشانه روشنی از شکست پروژه 'حماقت حداکثری'آنهاست! امریکا با این رویکرد،هم اذعان به ناکارآمدی تحریم های قبلی می کند،هم خود را با متحدان سنتی خود درگیر می کند و خود را به انزوا می برد!

آخرین خبرهای چهارشنبه هفتم خرداد ۱۳۹۹ | DW | 28.05.2020

پارلمان آلمان از سازمان جهانی بهداشت پشتیبانی می‌کند | DW | 28.05.2020در سراسر جهان از عملکرد سازمان جهانی بهداشت در پیکار با ویروس کرونا انتقاد می‌شود. ایالات متحده سازمان جهانی بهداشت را به سختی زیر فشار قرار داده است. پارلمان آلمان اما خواهان تقویت سازمان جهانی بهداشت است. فقط ترامپ از سازمان بهداشت جهانی انتقاد می کند و از آن جدا شده است جهان از او پیروی نمی‌کند..! آمریکا و فقط هم ترامپ ، سراسر جهان نیست