«۳۰ درصد مردم کشور نزدیک به خط فقر هستند»

06/09/2019 10:44:00 ق.ظ

خط_فقر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته که «۳۰ درصد مردم شهری و روستایی، نزدیک به خط_فقر قرار دارند.» براساس پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس در سال‌جاری دست‌کم ۵۷ میلیون نفر به زیر خط فقر خواهند رفت. اخبار_ایران

محمد شریعتمداریاین مطلب را در دیدار با محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بیان کرده و افزوده «مروز کشور تحت فشارهای گوناگونی قرار دارد.»شریعتمداری اضافه کرده «در بسیاری از شهرها الان افرادی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند رقم قابل توجهی دارند و این موضوع زندگی را برای این افراد سخت کرده است.»

وی گفته «الان با مشکلاتی که در کشور به وجود آمده، آمار بیکاری در یزد هم افزایش یافته است.»براساس پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس در سال‌جاری دست‌کم ۵۷ میلیون نفر به زیر خط فقر خواهند رفت.آمارهای مربوط به وضعیت فقر در جامعه ایران متفاوت و متناقض هستند. عموما گفته می‌شود بین ۲۵ تا ۳۵ درصد مردم ایران زیر «خط فقر» به سر می‌برند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزیر کشور: تجمعات و اعتراضات در کشور 38 درصد کاهش یافته استوزیر کشور گفت: ما تکلیف قانونی و شرعی داریم که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم، استان قزوین سرشار از موقعیت‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است، قزوین دارای مشاهیر بزرگ و مردم متدین و انقلابی است، این استان هسته مقاومت در برابر دشمنان و تأمین رضایتمندی مردم است.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳۰ درصد مردم ایران نزدیک به خط فقر هستند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳۰ درصد مردم ایران نزدیک به خط فقر هستند

سازمان هواپیمایی ایران: بدلیل گرانی بلیط فقط 2 درصد مردم ایران سوار هواپیما می‌شوندیک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که فقط دو درصد از مردم ایران توان تهیه بلیط

تراز آب دریای خزر ۱۲ درصد کم شدساری - ایرنا - سرپرست مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر مستقر در ساری گفت که تراز آب این دریا در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۲ درصد کاهش یافت.

۹۸ درصد روحانیون زیر خط فقر هستندشکوری، نماینده سابق مجلس: *۹۸ درصد روحانیون زیر خط فقر هستند *اغلب روحانیون مستاجر هستند و زن و بچه‌شان را با موتوری قراضه به این‌طرف و آن‌طرف می‌برند *آن‌ها با نماز و روزه استیجاری امرارمعاش می‌کنند *حقوق یک روحانی حداکثر ۶۰۰ هزار تومان است/ اعتمادآنلاین

استان‌وایر- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته که «۳۰ درصد مردم شهری و روستایی، نزدیک به خط فقر قرار دارند.به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تکریم و معارفه استاندار قزوین، با اشاره به ایام محرم تصریح کرد: محرم ماندگار است و می‌توان گفت موضوع محرم ملکوتی شده است، این ایام در هر زمان و مکانی به قوت باقی است، عشق، محبت، ایمان و عرفان باعث شده که این ایام در طول تاریخ مورد عزت قرار بگیرد.افزایش ۵.افزایش ۵.

» محمد شریعتمداری این مطلب را در دیدار با محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بیان کرده و افزوده «مروز کشور تحت فشارهای گوناگونی قرار دارد.» شریعتمداری اضافه کرده «در بسیاری از شهرها الان افرادی که زیر خط فقر زندگی می‌کنند رقم قابل توجهی دارند و این موضوع زندگی را برای این افراد سخت کرده است. وزیر کشور با اشاره به تودیع عبدالمحمد زاهدی، اظهار کرد: زاهدی فردی فعال، باانگیزه و صدیق است که بیش‌ازاین شش سال در کردستان استاندار بود و باتجربه خوبی وارد استان قزوین شد، امروز نیز به دلیل بازنشستگی مجبور به تودیع وی شدیم.» وی گفته «الان با مشکلاتی که در کشور به وجود آمده، آمار بیکاری در یزد هم افزایش یافته است. اصلا نظارت و کنترلی در سازمان مدیریت یا برنامه و بودجه وجود ندارد.» براساس پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس در سال‌جاری دست‌کم ۵۷ میلیون نفر به زیر خط فقر خواهند رفت. رحمانی فضلی تأکید کرد: اگرچه زاهدی می‌توانست چند ماه دیگر به‌عنوان استاندار در قزوین حضورداشته باشد اما به دلیل نزدیک بودن ایام انتخابات وی ترجیح داد که استاندار جدید زودتر منصوب شود تا با شرایط استان برای انتخابات آشنایی پیدا کند و بتواند انتخابات را به‌خوبی مدیریت کند. آمارهای مربوط به وضعیت فقر در جامعه ایران متفاوت و متناقض هستند.۲ برابر شده است.

عموما گفته می‌شود بین ۲۵ تا ۳۵ درصد مردم ایران زیر «خط فقر» به سر می‌برند. وزیر کشور تأکید کرد: این نشان می‌دهد که کادرسازی در وزارت کشور صورت گرفته است و جایگزین استانداران بازنشسته از فرمانداران و معاونان سیاسی استانداری انتخاب شدند که نشان‌دهنده توان مدیریتی کشور است. منبع: روزنامه کیهان. شهاب نادری، نماینده مجلس هم اواخر اسفندماه گذشته گفته بود ۸۰ درصد از جامعه ایران زیر خط فقر هستند. فریبرز رئیس‌دانا، اقتصاددان و استاد دانشگاه نیز می‌گوید با تورم و حداقل دستمزد‌های فعلی، ۷۰ درصد کارگران ایران زیر خط فقر مطلق قرار دارند. رحمانی فضلی تأکید کرد: از جمالی‌پور می‌خواهم بر رعایت خط اعتدال، انتخاب شایستگان، تقویت رضایتمندی مردم تأکید بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از نیروهای جوان و بانوان تمرکز داشته باشد. مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌تر نسبت به مخاطرات اجتماعی برخاسته از فقر و فقر مطلق هشدار داده است. طبق برآورد این مرکز،  خط فقر در شش ماهه نخست سال ۹۷، خط فقر از بهار ۹۶ تا ۹۷ در مناطق مختلف ایران ۹ تا ۱۱درصد بالا رفته است. وزیر کشور عنوان کرد: ۴۰ سال است که مردم دنیا تهدیدات آمریکا نسبت به ایران را می‌شنوند آن‌ها زمان داده بودند که ظرف یک سال یا چند ماه ایران از بین می‌رود و حتی در دوران دفاع مقدس می‌خواستند کشورمان را چندروزه تصاحب کنند اما خبرهایی که مردم از ایران می‌شنوند نشان می‌دهد جمهوری اسلامی به فضای رقابتی فناوری‌ها واردشده که این امر ناشی از قدرت، اقتدار و تأثیرگذاری و نفوذ ایران است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .