حکم حبس ایرایی و دائمی تائید شد

06/09/2019 10:41:00 ق.ظ

امیر رئیسیان، وکیل مدافع گلرخ ایرایی اعلام کرد حکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید شده است. اخبار_ایران

امیر رئیسیان، وکیل مدافع گلرخ ایرایی گفته این حکم از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود که در دادگاه تجدید‌نظر عینا تائید شد.رئیسیان افزوده «حکم دادگاه بدوی گلرخ ایرایی که دو سال و یک‌ماه از بابت توهین به رهبری و یک‌سال و شش ماه برای تبلیغ علیه نظام بود، عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شده» است.

وی اضافه کرده «من وکالت خانم دائمی را بر عهده ندارم، اما حکم ایشان هم عینا تایید شده است.»گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی سابق و آتنا دائمی زندانی سیاسی که همچنان زندانی است، بیست و هشتم خرداد سال‌جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در پرونده‌ای جدید محاکمه شده بودند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

دادگاه تجدیدنظر حکم ۳سال و ۷ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی را عینا تایید کردحکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ_ایرایی و آتنا_دائمى به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. بیشتر بخوانید:

یک آمریکایی عضو داعش با احتمال دریافت حکم حبس ابد روبرو استیک آمریکایی عضو داعش با احتمال دریافت حکم حبس ابد روبرو است مقام های وزارت دادگستری ایالات متحده سه شنبه علیه روسلان ماراتوویچ آسائینوف، ۴۳ ساله، ساکن بروکلین در نیویورک، پرونده ای با پنج مورد اتهامی جدید در دادگاه فدرال تشکیل دادند.

از کاخ ریاست جمهوری تا زندان؛ بانوی اول پیشین هندوراس به ۵۸ سال حبس محکوم شدوکیل مدافع روزا النا بولینا ضمن تاکید بر «بی گناهی» موکلش اعلام کرد که برای حکم صادره از دیوان عالی این کشور تقاضای تجدیدنظر خواهد کرد.

آمریکا: تاجر ترک به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران به حبس محکوم شدوزارت دادگستری آمریکا سه‌شنبه 3 سپتامبر اعلام کرد که یک تاجر اهل ترکیه را به دلیل دور زدن تحریم‌های

گذشت ۲ خانواده زنجانی از اجرای حکم قصاصبا حضور رئیس سازمان زندان‌ها دو خانواده زنجانی از اجرای حکم قصاص و برای آزادی زندانیان اعلام رضایت کردند.

واکنش‌ها به خودسوزی زنی که 'به ورزشگاه رفت' و حکم زندان گرفت | DW | 05.09.2019زنی که به گفته خواهرش، به دلیل 'ورود به ورزشگاه آزادی' حکم زندان گرفت از 'سوختگی ۹۰درصد' ناشی از خودسوزی رنج می‌برد. رئيس سابق فدراسیون فوتبال ایران از این حکم انتقاد کرده و طوماری اینترنتی در حمایت از او بنا شده است.

استان‌وایر- حکم سه سال و هفت ماه حبس گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید شد.اب تهران صادر شده بود، از سوی دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک شهروند آمریکایی که گفته می‌‌شود به عنوان تک تیرانداز به گروه اسلامگرای تروریستی «داعش» پیوسته و سرانجام به رتبه امیری رسیده بود، با اتهام های جدید و احتمال حبس ابد روبرو است.روزا النا بولینا در زمینه سوءاستفاده از رقمی معادل ۷۷۹ هزار دلار آمریکا در فاصله بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ مجرم شناخته شده است.

امیر رئیسیان ، وکیل مدافع گلرخ ایرایی گفته این حکم از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود که در دادگاه تجدید‌نظر عینا تائید شد. رئیسیان افزوده «حکم دادگاه بدوی گلرخ ایرایی که دو سال و یک‌ماه از بابت توهین به رهبری و یک‌سال و شش ماه برای تبلیغ علیه نظام بود، عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شده» است.» رئیسیان همچنین درباره‌ حکم دادگاه تجدید نظر آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی، گفت: «من وکالت خانم دائمی را بر عهده ندارم، اما حکم ایشان هم عینا تایید شده است. وی اضافه کرده «من وکالت خانم دائمی را بر عهده ندارم، اما حکم ایشان هم عینا تایید شده است. اگر او در رابطه با تمام اتهامات جدید مجرم شناخته شود، احتمالا با حکم حبس ابد روبرو خواهد شد.» گلرخ ایرایی، زندانی سیاسی سابق و آتنا دائمی زندانی سیاسی که همچنان زندانی است، بیست و هشتم خرداد سال‌جاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در پرونده‌ای جدید محاکمه شده بودند. در این جلسه محاکمه، دادگاه انقلاب، آن‌ها را به تبلیغ علیه نظام از طریق «نوشتن نامه‌ها و بیانیه‌های از داخل زندان» و «ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور» و همچنین «توهین به رهبری» از طریق «سرود خوانی پس از اعدام زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی در سالن ملاقات زندان» متهم کرد. اتهام این افراد «تبلیغ علیه نظام» از طریق «نوشتن نامه‌ها و بیانیه‌های از داخل زندان» و «ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور» و همچنین  «توهین به رهبری» اعلام شده بود. یکی از فرزندان پورفیریو لوبو، رئیس جمهوی سابق هندوراس و همسر روزا النا بولینا در سال ۲۰۱۷ به جرم طرح ریزی برای ورود کوکائین به خاک آمریکا به ۲۴ سال زندان محکوم شده ست.

آتنا دائمی براساس حکم قبلی قرار بود  ۱۴تیرماه ۱۳۹۹ تا نزدیک به یک سال دیگر آزاد شود، اما با تایید این حکم او باید در زندان بماند. آتنا دائمی براساس حکم قبلی قرار بود ۱۴تیرماه ۱۳۹۹ تا نزدیک به یک سال دیگر آزاد شود اما با تایید این حکم او باید در زندان بماند. آسائینوف که شهروند آمریکا است از قزاقستان به ایالات متحده آمده بود. گلرخ ایرایی نیز که فروردین ماه سال‌جاری آزاد شد و همسرش آرش صادقی همچنان زندانی است، حالا با حکم دادگاه تجدید نظر در خطر زندانی شدن دوباره قرار دارد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . گلرخ ایرایی، اولین بار در رویدادهای بعد از انتخابات بحث‌برانگیز سال ۱۳۸۸ در حکمی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق شرکت در تجمعات مختلف مقابل زندان اوین و دیدار با زندانیان سیاسی و خانواده‌های کشته‌شدگان سال ۱۳۸۸ به یک‌سال حبس محکوم شد.