سازمان هواپیمایی ایران: بدلیل گرانی بلیط فقط 2 درصد مردم ایران سوار هواپیما می‌شوند

13/06/1398 01:53:00 ب.ظ

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که فقط دو درصد از مردم ایران توان تهیه بلیط

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که فقط دو درصد از مردم ایران توان تهیه بلیط بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما، چهارشنبه 4 سپتامبر 2019، رضا جعفرزاده از استفاده تنها 2 تا 2.5 درصد مردم از سیستم حمل و نقل هوایی در حال حاضر خبر داد.

مطابق گفته او، سازمان هواپیمایی طبق قانون، نرخ تکلیفی برای شرکت‌های هواپیمایی ندارد، اما مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی دامنه نرخی را بر اساس هزینه‌های تمام شده یک ساعت صندلی پرواز تعیین می‌کنند.

جعفرزاده، از لزوم کاهش نرخ بلیط به دلیل کاهش نرخ ارز در ایران خبر داد. او فروش بلیت هواپیما خارج از دامنه نرخ مورد تعیین از سوی شرکت‌های هواپیمایی را تخلف دانست که با آن برخورد می‌شود. نوسانات نرخ ارز طی سال گذشته در ایران، با توجه به اینکه بخشی از هزینه شرکت‌های هواپیمایی با ارزهای خارجی محاسبه می‌شود، موجب بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما شد. اما طی چند ماه اخیر، نرخ دلار، روند نزولی به خود گرفته است. اما نه تنها کاهشی در قیمت‌ها از جمله نرخ بلیت هواپیما ایجاد نشد بلکه به طور بی‌سابقه‌ای نرخ آن افزایش یافت.

احسن علوی، نماینده مردم سنندج در مجلس ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بالا بودن نرخ بلیط پروازهای هوایی داخلی، از افزایش چشمگیر بلیط هواپیما طی یک سال اخیر خبر داد که باعث شده مردم اقدام به حذف سفرهای هوایی از سبد مسافرتی خود کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

رئیس سازمان محیط زیست ایران: دستگاه اطلاعاتی موازی فعالان محیط زیست را مجرم می‌داندرئیس سازمان محیط زیست ایران: دستگاه اطلاعاتی موازی فعالان محیط زیست را مجرم می‌داند رئیس سازمان محیط زیست ایران همچنین گفت که «دستگاه قضایی رسما به ما اعلام کرده که حق ورود به این مسئله را نداریم» و کاری هم از کسی ساخته نیست.

آمریکا سه سازمان مربوط به برنامه فضایی ایران را تحریم کردواشنگتن ادعا می‌کند که این مراکز «پوششی» برای توسعه برنامه‌ موشک‌های بالستیک ایران هستند.

آمریکا سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کردآمریکا سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد مایک پمپئو گفت این تحریم‌ها از این بابت اعمال شده که ایران از سازمان‌های غیرنظامی برای گسترش برنامه موشکی بالستیک خود استفاده می‌کند.

آمریکا: تحریم‌هایی علیه سازمان فضایی و برنامه هسته‌ای ایران اعمال کردیممایک پمپیو وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه 3 سپتامبر گفت ایالات متحده آمریکا، تحریم‌های علیه

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سهم ایران از تجارت گردشگری در دنیا تنها نیم درصد است