«قصاص» شتاب‌زده نوید افکاری؛ آیا می‌توان شکایت کرد؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین فایل صوتی از نوید_افکاری نشان می‌دهد او و خانواده‌اش از اجرای حکم اطلاعی نداشته‌اند.حتی خانواده اولیای دم هم احتمالا از اجرای حکم بی‌خبر بوده‌اند.مسئولان این روند چه کسانی هستند و آیا می‌توان علیه آنها شکایت کرد؟ آن_سوی_خبر miladpoureisa

با خانواده، نسبت به آینده این پرونده ابراز امیدواری و از اعزام خود به «تهران» برای روز بعد خبر می‌دهد. او همچنین در این تماس تلفنی از دلیل این اعزام ابراز بی‌اطلاعی می‌کند.

اطلاع و حضور یافتن خانواده فرد محکوم به قصاص در ملاقات حضوری با او نیز یکی دیگر از موارد قانونی است که در این روند مورد بی‌توجهی قرار گرفته است: «در صورت‌جلسه‌ای که ادعا شده قبل از اجرای حکم تنظیم شده، به نوید افکاری پیشنهاد ملاقات حضوری و یا تماس تلفنی داده شده است. جدا از این که اصلاً نوید افکاری در تماس تلفنی آخر خود که فایل صوتی آن هم منتشر شده، نشان می‌دهد از اجرای قریب‌الوقوع حکم اطلاع ندارد، نفس برقراری تماس تلفنی به جای ملاقات حضوری، امری کاملاً غیرقانونی است.

در بخش دیگری از اطلاعیه دادگستری استان فارس که چهار روز پس از اجرای حکم قصاص نوید افکاری منتشر شده است، هر گونه شکنجه او در طول حدود دو سال حبس و زمان بازجویی در اداره آگاهی و زندان عبرت شیراز تکذیب شده است. همچنین، تاکید شده است که نمایندگان پزشکی قانونی مشاهده هر گونه آثار شکنجه جسمی را رد کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زهرا رهنورد: 'قتل بی‌رحمانه' نوید افکاری ملت را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرد - BBC News فارسیزهرا رهنورد، از سران مخالفان انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ ایران که در حصر خانگی است، اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی را 'قتل بی‌رحمانه' خوانده و گفته مجموعه‌ای از مسائل از جمله محیط پلیسی، فقر و بیماری به همراه این اعدام دل ملت ایران را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرده است. جناب ايت_الله_بي_بي_سي دست از این کثیف بازیاتون بردارید. بازی چپ و راست و بساط اصلاح‌طلب هاتون خیلی وقته نخ نما شده! شرم بر شما ! نونتون رو تو خون مردم نزنید! قصاص یک قاتل دل خانواده مقتول انسانهای مظلوم را شاد کرد و ظاهراً دل شما را غمگین کرده اونم بعید می‌دونم چون اگه اعدام نمیشد شما که مجال گزافه گویی پیدا نمی کردی خاک بر سر در سال 88چه تعداد جوان بی گناه به خاطر دروغ احق هایی مثل شما به قتل رسیدن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نیروهای امنیتی 'راه‌های منتهی به روستای محل دفن نوید افکاری را بستند' - BBC News فارسیمنابع آگاه به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که روز جمعه ماموران امنیتی راه‌های منتهی به روستای سنگر، محل دفن نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله اعدام شده، را بسته‌اند. مراسم هفتمین روز درگذشت او پنج‌شنبه برگزار و فیلم‌ها و عکس‌های مراسم در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دادگستری استان فارس: شاهین ناصری در دوران تحقیقات ملاقاتی با نوید افکاری نداشته استرییس کل دادگستری استان فارس با رد ادعای فردی که اظهار داشته است شاهد شکنجه نوید افکاری بوده گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

BBC NEWS فارسی on Instagram: “گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام #نوید_افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله #پویا_بختیاری تجمع…”گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام نوید افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله پویا بختیاری تجمع کردند. ویدیوهای دریافتی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی:
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نماینده پارلمان آلمان: نقض مستمر حقوق بشر در ایران را نمی‌توان تحمل کرد | DW | 18.09.2020در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید_افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سرنوشت نامعلوم شاهد شکنجه نوید افکاری | DW | 19.09.2020همزمان با تدابیر شدید امنیتی در مراسم هفتم نوید افکاری، از وضعیت و محل نگهداری شاهد شکنجه او خبری نیست. در این فاصله اسناد جدیدی منتشر شده که فاش می‌کنند در محاکمه و اعدام ورزشکار معترض شیرازی هیچ اصلی رعایت نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »