«قصاص» شتاب‌زده نوید افکاری؛ آیا می‌توان شکایت کرد؟

30/06/1399 03:23:00 ب.ظ

آخرین فایل صوتی از نوید_افکاری نشان می‌دهد او و خانواده‌اش از اجرای حکم اطلاعی نداشته‌اند.حتی خانواده اولیای دم هم احتمالا از اجرای حکم بی‌خبر بوده‌اند.مسئولان این روند چه کسانی هستند و آیا می‌توان علیه آنها شکایت کرد؟ آن_سوی_خبر miladpoureisa

با خانواده، نسبت به آینده این پرونده ابراز امیدواری و از اعزام خود به «تهران» برای روز بعد خبر...

با خانواده، نسبت به آینده این پرونده ابراز امیدواری و از اعزام خود به «تهران» برای روز بعد خبر می‌دهد. او همچنین در این تماس تلفنی از دلیل این اعزام ابراز بی‌اطلاعی می‌کند. «موسی برزین خلیفه‌لو»، حقوق‌دان و مشاور حقوقی «ایران‌وایر»، با غیرعادی خواندن شمار امضاهای مقامات زندان پای این صورت‌جلسه، اشاره می‌کند که با توجه به اعدام شتاب‌زده نوید افکاری، احتمالاً نیروهای امنیتی با پیش‌بینی چنین انتقادهایی، صورت‌جلسه را تهیه کرده‌اند.

این حقوق‌دان در مورد ادعای دادگستری استان فارس مبنی بر انجام تمام مراحل قانونی پیش از اجرای حکم نوید افکاری معتقد است: «اطلاع دادن و دعوت از اولیای دم برای حضور در زمان اجرای حکم قصاص یکی از الزامات قطعی آیین‌نامه اجرای احکام است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زهرا رهنورد: 'قتل بی‌رحمانه' نوید افکاری ملت را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرد - BBC News فارسیزهرا رهنورد، از سران مخالفان انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ ایران که در حصر خانگی است، اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی را 'قتل بی‌رحمانه' خوانده و گفته مجموعه‌ای از مسائل از جمله محیط پلیسی، فقر و بیماری به همراه این اعدام دل ملت ایران را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرده است. جناب ايت_الله_بي_بي_سي دست از این کثیف بازیاتون بردارید. بازی چپ و راست و بساط اصلاح‌طلب هاتون خیلی وقته نخ نما شده! شرم بر شما ! نونتون رو تو خون مردم نزنید! قصاص یک قاتل دل خانواده مقتول انسانهای مظلوم را شاد کرد و ظاهراً دل شما را غمگین کرده اونم بعید می‌دونم چون اگه اعدام نمیشد شما که مجال گزافه گویی پیدا نمی کردی خاک بر سر در سال 88چه تعداد جوان بی گناه به خاطر دروغ احق هایی مثل شما به قتل رسیدن

نیروهای امنیتی 'راه‌های منتهی به روستای محل دفن نوید افکاری را بستند' - BBC News فارسیمنابع آگاه به بی‌بی‌سی فارسی گفته‌اند که روز جمعه ماموران امنیتی راه‌های منتهی به روستای سنگر، محل دفن نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله اعدام شده، را بسته‌اند. مراسم هفتمین روز درگذشت او پنج‌شنبه برگزار و فیلم‌ها و عکس‌های مراسم در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد.

دادگستری استان فارس: شاهین ناصری در دوران تحقیقات ملاقاتی با نوید افکاری نداشته استرییس کل دادگستری استان فارس با رد ادعای فردی که اظهار داشته است شاهد شکنجه نوید افکاری بوده گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.

BBC NEWS فارسی on Instagram: “گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام #نوید_افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله #پویا_بختیاری تجمع…”گروهی از ایرانیان در تورنتو کانادا در اعتراض به اعدام نوید افکاری و گرامیداشت یاد کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ از جمله پویا بختیاری تجمع کردند. ویدیوهای دریافتی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی:

نماینده پارلمان آلمان: نقض مستمر حقوق بشر در ایران را نمی‌توان تحمل کرد | DW | 18.09.2020در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید_افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.

سرنوشت نامعلوم شاهد شکنجه نوید افکاری | DW | 19.09.2020همزمان با تدابیر شدید امنیتی در مراسم هفتم نوید افکاری، از وضعیت و محل نگهداری شاهد شکنجه او خبری نیست. در این فاصله اسناد جدیدی منتشر شده که فاش می‌کنند در محاکمه و اعدام ورزشکار معترض شیرازی هیچ اصلی رعایت نشده است.