«جهنم موریا» در آتش سوخت؛ رهایی پناه‌جویان یا آوارگی بیشتر؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

موریا در آتش سوخت. با این که بیشتر پناهجویان موفق به خروج از کمپ شده‌اند، اما در حال حاضر هیچ سرپناهی ندارند. هنوز هیچ آماری از مجروحان یا کشته‌شدگان احتمالی این آتش_سوزی منتشر نشده‌است. قاچاق_انسان گزارش آوات پوری را اینجا بخوانید👇 awatpouri

شب گذشته، هشتم سپتامبر ۲۰۲۰، «کمپ موریا»، بزرگ‌ترین کمپ پناه‌جویان اروپا که در میان پناه‌جویان به «جهنم» معروف است، در آتش سوخت و هزاران پناه‌جو آواره شدند. موریا زندانی است به وسعت جزیره‌ «لس‌بوس» از توابع شهر «میتیلینی» که سال‌ها است به کابوسی برای پناه‌جویان تبدیل شده است.

انتقال این پناه‌جویان به خیوس در حالی صورت گرفته است که هزاران پناه‌جوی مازاد بر ظرفیت در این کمپ اسکان داده شده‌اند. خیوس، مانند لس‌بوس و «ساموس»، یکی از سه جزیره‌ یونانی نزدیک به ترکیه است که پناه‌جویان پس از بازداشت توسط پلیس یونان به آن جا منتقل می‌شوند. آتش‌سوزی در کمپ‌های پناه‌جویی معمولا به چند دلیل عمده اتفاق می‌افتد. از آن جایی که بیشتر این کمپ‌ها برق ندارند، پناه‌جویان مجبور هستند خودشان با سیم‌ها و کابل‌های غیراستاندارد از منابع برقی موجود در کمپ برق بگیرند و اتصال در این سیم‌ها معمولا به آتش‌سوزی منجر می‌شود. همچنین انفجار کپسول‌های گاز که پناه‌جویان برای تهیه‌ غذا از آن استفاده می‌کنند، یکی دیگر از عوامل آتش‌سوزی در این کمپ‌ها است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بزرگترین اردوگاه پناهجویان اروپا در آتش سوخت | DW | 09.09.2020شامگاه سه‌شنبه آتش در چند نقطه از کمپ موریا در جزیره لسبوس شعله کشید. موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویان در اروپا است. پناهجویان به کمپ‌های دیگر منتقل شده‌اند. آیا آتش‌سوزی عمدی بوده است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان - BBC News فارسیبزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان آتش گرفت. تا کنون گزارشی از تلفات این آتش‌سوزی منتشر نشده است. مهاجران بلافاصله از این اردوگاه که موریا نام دارد تخلیه شدند. اردوگاه موریا بیش از ۱۳ هزار نفر را در خود جای داده است. این تعداد چهار برابر آمار رسمی است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آتش ۸۰۰ هزار هکتار از زمین‌‌های کالیفرنیا را سوزاندآتش‌سوزی‌ مراتع کالیفرنیای آمریکا، در سه روز گذشته اوج تازه‌ای یافت تا جایی که بزرگترین نیروگاه ایالتی از کار افتاد و امدادگران ناگزیر شدند بیش از ۲۰۰ تن را به‌وسیلهٔ بالگرد از محاصرهٔ آتش بیرون بکشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بزرگ‌ترین گورستان ماموت‌های جهان در مکزیک هنوز هم اسکلت داردبزرگ‌ترین گورستان ماموت‌های جهان در مکزیک هنوز هم اسکلت دارد ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دلیل آتش سوزی جدید در بندر بیروت چه بود؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim🎥 آتش‌گرفتن بخشی از ویرانه‌های انفجار_بیروت مرکز دفاع شهری اعلام کرد که آتش‌سوزى جدید ناشی آواربرداری و آثار به جاى مانده از انفجار از طرف ارتش بوده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چطور ممکن است بورس با وجود رکود عمیق اقتصادی رونق بگیرد؟ - BBC News فارسیبورس در روزهای اخیر دچار ریزش شده اما حتی در دوره‌ای که رو به رشد بود برای بسیاری بیشتر نگران کننده بود تا اطمینان بخش.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »