گُلِ «دست خدا»؛ پیراهن مارادونا در جام جهانی ۸۶ به حراج گذاشته شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مسئول حراج‌خانه «ساتِبیز» در گفتگو با خبرگزاری فرانسه قیمت اولیه پیراهن مارادونا را ۴ میلیون پوند (بیش از ۵.۲ میلیون دلار) اعلام کرد.

پیراهنی که دیه‌گو مارادونا هنگام زدن گل معروفِ «دست خدا» به انگلیس در مسابقات جام جهانی سال ۱۹۸۶ در مکزیک به تن داشت به حراج گذاشته شد.

استیو هاج، بازیکن میانی سابق تیم ملی انگلیس پیش‌تر به مدت ۳۵ سال تنها مالک این پیراهن آبی رنگِ شماره ۱۰ بود که دیه‌گو مارادونا در دیدار تاریخی و ماندگار تیم ملی آرژانتین مقابل انگلیس در یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ آن را به تن کرده بود. بازیکن سابق تیم ملی انگلیس که حتی در بیوگرافی خود نیز با درج عبارت «مردی با پیراهن مارادونا» داشته ارزشمند خود را به رخ می‌کشید در نهایت این پیراهن را به موزه فوتبال ملی شهر منچستر سپرد تا در آنجا به معرض نمایش عموم گذاشته شود.

در بیانیه حراج‌خانه «ساتِبیز» با موضوع فروش پیراهن افسانه‌ای مارادونا ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگی عمیق این پیراهن برای دنیای فوتبال، و نیز برای مردم آرژانتین و انگلیس، به نقل از استیو هاج آمده است که وی اطمینان دارد صاحب جدید این پیراهن به داشتن آن افتخار خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۴ میلیون نفر در کشور شغل 'شایسته‌ای' ندارند/ ۶ـ ۷‌میلیون دارای شغل 'غیررسمی‌' هستندبه گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کشور ۱۴ میلیون تن از شغل شایسته‌ای برخوردار نیستند، حدود ۶ تا ۷ میلیون شغل غیر رسمی و ۲ میلیون اشتغال ناقص وجود دارد، همچنین افرادی نیز وجود دارند که از درآمد مکفی برخوردار نیستند. در شرایطی که با اینهمه آشفتگی در حوزه کار برای اتباع ایرانی روبرو هستیم چرا وزارت_کار در برابر فرصت های شغلی که هر روز از کارگر ایرانی خالی و در اختیار اتباع خارجی قرار می گیرد سکوت کرده و بعضا تسهیلگری هم می کند؟ اول باید از بیکارا شروع میکردید ، ۱۷ میلیون بیکار اشک تمساح یه ملعون رانتی دولتی😂😅🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۵ میلیون دانش‌آموز چاق داریم/ ورزش‌ ایران در سایه حوزه قهرمانی!معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه نزدیک به پنج میلیون دانش‌آموز در کشور دچار اضافه وزن هستند، ‌گفت: این مسئله بسیار نگران کننده است و می‌تواند پیامدهای منفی برای نظام سلامت و اجتماعی کشور به دنبال داشته باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لهستان: احتمالا شمار آوارگان اوکراینی در لهستان به بیش از 7 میلیون نفر برسدوزیر سیاست‌های منطقه‌ای لهستان گفت که احتمالا شمار پناهجویان اوکراینی ساکن کشورش به 7 میلیون و 300 هزار نفر افزایش یابد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ظرفیت تولید ماهانه ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا در کشور / صادرات ۴ میلیون دز واکسن ایرانی کرونارییس سازمان غذاودارو: ظرفیت تولید ماهانه ۵۰ میلیون دز واکسن کرونا در کشور وجود دارد برخی از تولیدکنندگان داخلی توانسته‌اند مشتری‌های خارجی را جذب کنند نزدیک به ۴ میلیون دز واکسن تاکنون صادر کرده‌ایم در زمینه تولید واکسن‌های mRNA به نتایج مطلوب رسیده‌ایم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نزدیک به ۴ میلیون جمعیت آلمان با اینترنت بیگانه‌اند | DW | 05.04.2022حدود شش درصد جمعیت آلمان در سنین ۱۶ تا ۷۴ سال تا کنون هیچگاه از اینترنت استفاده نکرده‌اند. بنا بر داده‌های اداره آمار فدرال این رقم در کل اتحادیه اروپا ۸ درصد است، با اختلافاتی فاحش میان کشورهای عضو.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین می‌گوید بیش از ۴۵۰۰ جنایت جنگی روسیه در دست بررسی استایرینا وندیکتوا، دادستان کل اوکراین، در نشست خبری که روز سه‌شنبه در پی کشتار در بوچا برگزار شد، وعده مجازات «نامردمانی» را داد که دست به چنین اقداماتی در خاک اوکراین زده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »