جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

در حالی که وزرای دفاع ناتو روز پنجشنبه در بروکسل گرد هم آمده‌اند، استولتنبرگ گفت: «من از متحدان ناتو خواسته‌ام که هم تسلیحات سبک و هم سلاح‌های سنگین بیشتری در اختیار اوکراین بگذارند.»

رئیس پارلمان اروپا پیش از این ضمن سفر به اوکراین با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرده بود.مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این نهاد رای داداز ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل ۹۳ کشور با تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این نهاد رای موافق دادند. در مقابل ۲۴ کشور با تعلیق روسیه مخالفت کردند. ۵۸ کشور نیز رای ممتنع دادند.

قرار است نشست گروه بیست امسال به میزبانی اندونزی برگزار شود و گفته شده بود که پوتین مایل است شخصا در این نشست شرکت کند.وزیر خارجه اوکراین روز پنجشنبه در حاشیه جلسه پیمان آتلانتیک شمالی در بروکسل گفت ما «هم اکنون» به تسلیحات کشورهای عضو ناتو نیازمندیم، بعدا «خیلی دیر خواهد شد». سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: «بار دیگر این ناتوانی در دستیابی به توافق از طریق مذاکره نشان دهنده نیات واقعی کی‌یف است. اوکراینی‌ها روز گذشته پیش‌نویس یک توافقنامه جدید را ارائه کرده‌اند که با پیش‌نویسی که در استانبول پیشنهاد داده بودند، متفاوت است.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روسیه را متهم کرده که مانع از ورود کاروان‌های بشردوستانه به ماریوپل می‌شود. این در حالیست که کمیسیون اروپا نیز به ۲۷ کشور عضو پیشنهاد کرده که با تشدید تحریم‌ها علیه روسیه، خرید زغال سنگ از این کشور را متوقف کنند. روسیه ۴۵ درصد زغال سنگ مصرفی اروپا را تامین می کند. نشریه اشپیگل گزارش کرده که سرویس امنیتی آلمان موفق به رهگیری پیام هایی شده که بین نظامیان روسیه در مورد کشتن غیرنظامیان بوچا رد و بدل شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عربستان در زمان ریاست شورا بزرگترین مراسم اعدام خودش رو برگزار کرد آمریکا چرا کاری برای تعلیقش نکرد؟

مگر جنایتهای رنگارنگی که تشگیلات فاشیسم شئونیزم‌ فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران سالهاست بر ملتهای ایرانیان میکند کمتر از جنایتهای روسیه به اوکراین است چرا صلیبچیهای ناتو بیش از ۱۰۰ ساله خاموشی اختیار کردند اکنون هم با فاشیسم به مذاکره نشسته اند؟!!!...

خیلی زحمت کشیدن.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرگ راننده‌ای که در بخارست خودرویش را به ورودی سفارت روسیه «کوبید»پلیس رومانی روز چهارشنبه خبر داد راننده خودرویی که با در ورودی سفارت روسیه در بخارست برخورد کرده و آتش گرفته بود جان خود را از دست داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مقام کاخ سفید: انتظار تورم «۲۰۰ درصدی» در روسیه به دلیل تحریم‌های غربمدیر شورای اقتصادی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت تخمین زده می‌شود که اقتصاد روسیه نیز امسال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کوچکتر شود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حملات روسیه به شهرک لوسووا در منطقه خارکیفمقامات محلی در شرق اوکراین می‌گویند که شهرک لوسووا در منطقه خارکیف هدف حملات موشکی نیروهای روسیه قرار گرفته است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زلنسکی به شورای امنیت: روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کندرئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش صادرات ترکیه به کشورهای همسایه در ترکیه در سه ماهه اول سالصادرات ترکیه به کشورهای همسایه در سه ماهه اول سال جاری با 30.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 5.6 میلیارد رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »