جنگ اوکراین؛ مجمع عمومی سازمان ملل به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای داد

18/01/1401 07:32:00 ب.ظ

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه به کی‌یف سفر می‌کند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، از اعضای این سازمان خواست که سلاح‌های بیشتری را برای اوکراین تهیه کنند و تنها به ارسال سلاح‌های دفاعی اکتفا نکنند. پوشش زنده آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه هفتم آوریل (۱۸فروردین) را در این...

پوشش زنده آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین در روز پنجشنبه هفتم آوریل (۱۸فروردین) را در این صفحه دنبال کنید. اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که روز جمعه برای ابراز «حمایت خلل ناپذیر» بروکسل از اوکراین به کی‌یف، پایتخت این کشور سفر خواهد کرد.

18:16 از ۱۹۳ کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل ۹۳ کشور با تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این نهاد رای موافق دادند. در مقابل ۲۴ کشور با تعلیق روسیه مخالفت کردند. ۵۸ کشور نیز رای ممتنع دادند. 16:53 سخنگوی وزارت خارجه اندونزی با اشاره به اطلاعات متنوع منتشر شده در این خصوص، خواستار روشن شدن ماجرا توسط یک گروه تحقیقاتی مستقل شد.

وزیر خارجه اوکراین: هم اکنون به یاری ناتو نیازمندیم، فردا دیر است ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در حاشیه این نشست گفت: «درخواست من از متحدان این است که از طریق فراهم‌کردن سامانه‌های مختلف از جمله سلاح‌های سبک و سنگین‌تر، از اوکراین حمایت بیشتری کنند. اوکراین در حال دفاع از خود است و تمایز قائل‌شدن بین تسلیحات دفاعی و تهاجمی معنایی ندارد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مرگ راننده‌ای که در بخارست خودرویش را به ورودی سفارت روسیه «کوبید»پلیس رومانی روز چهارشنبه خبر داد راننده خودرویی که با در ورودی سفارت روسیه در بخارست برخورد کرده و آتش گرفته بود جان خود را از دست داده است.

مقام کاخ سفید: انتظار تورم «۲۰۰ درصدی» در روسیه به دلیل تحریم‌های غربمدیر شورای اقتصادی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت تخمین زده می‌شود که اقتصاد روسیه نیز امسال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کوچکتر شود.

حملات روسیه به شهرک لوسووا در منطقه خارکیفمقامات محلی در شرق اوکراین می‌گویند که شهرک لوسووا در منطقه خارکیف هدف حملات موشکی نیروهای روسیه قرار گرفته است.

رای منفی ایران به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان مللاز ۱۹۳ کشورعضو مجمع عمومی سازمان ملل، ۹۳ کشور به قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده برای تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر رای مثبت دادند. ۲۳ کشور از جمله ایران، چین، بلاروس، سوریه، مالی، زیمبابوه، کوبا به این قطعنامه رای منفی دادند. تعلیق_روسیه نتیجه چی شد؟

زلنسکی به شورای امنیت: روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کندرئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کند.

افزایش صادرات ترکیه به کشورهای همسایه در ترکیه در سه ماهه اول سالصادرات ترکیه به کشورهای همسایه در سه ماهه اول سال جاری با 30.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 5.6 میلیارد رسید. - خبرگزاری آناتولی