گوگل قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری کند

15/07/2020 08:07:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

هند

گوگل قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری کند سوندار پیچای، مدیر عامل گوگل، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: «این بازتابی از اطمینان ما به آینده هند و اقتصاد دیجیتال آن است.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا ـ گوگل اعلام کرد با هدف مقرون‌به‌صرفه‌تر و مفیدتر شدن اینترنت برای بیش از یک میلیارد مردم هند، در آن کشور ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.سوندار پیچای، مدیر عامل گوگل، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: «این بازتابی از اطمینان ما به آینده هند و اقتصاد دیجیتال آن است.»

این پول طی پنج تا هفت سال آینده از طریق یک «صندوق دیجیتالی کردن هند» در بخش فناوری هند سرمایه گذاری خواهد شد: «ما این مهم را از طریق ترکیبی از سرمایه گذاری نقدی، مشارکت، و سرمایه‌گذاری عملیاتی، زیرساختی، و زیست محیطی انجام خواهیم داد.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

روسیه: موضوع ایاصوفیه، امور داخلی ترکیه استمعاون وزیر امور خارجه روسیه تصمیم ترکیه برای تبدیل وضعیت ایاصوفیه از موزه به مسجد را امور داخلی این کشور دانست. - خبرگزاری آناتولی

بیانات راهگشای رهبری نقشه راه سه قوه در مسیر هم افزایی و همکاری است/ دولت مصمم است برای بهبود شرایط زندگی مردم با همراهی دو قوه دیگر تلاش کندرئیس جمهور با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم بواسطه تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، بر ضرورت همکاری، همدلی و تلاش سه قوه در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی و بهبود اوضاع زندگی مردم تاکید کرد.

نامه سرگشاده شهردار لندن: افراط گرایی همچون کرونا در حال گسترش استصادق خان، شهردار لندن و نماینده حزب کارگر در مجلس عوام بریتانیا در نامه‌ای خطاب به پایتخت نشینان این کشور اعلام کرد که باید دولت با بزرگترین تهدید جامعه بریتانیا یعنی «افراط گرایی» مبارزه کند.

سیامک نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده استسیامک_نمازی با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی مجدد به پرونده‌اش شده است لازم به ذکر است که بابک نمازی برادر سیامک نمازی در پی تماس صدای آمریکا، صحت این نامه و درخواست مجدد این شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار برای بازنگری در پرونده‌اش را تایید کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع ایران در قبال منطقه «قره‌باغ» هیچ تغییر نکرده استسخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران که آیا موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال منطقه «قره باغ» تغییر کرده است؟ اظهار کرد : موضع ما درباره این منطقه که بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار دارد هیچ تغییری نکرده است.

هوا چونینگ: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل استسخنگوی وزارت خارجه چین: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با ایران قائل است جوسازی‌ها برای مختل کردن همکاری‌های راهبردی بین ایران و چین است بعد از تایید سند از سوی چینی‌ها و نهایی شدن آن مطالب مرتبط با آن به اطلاع افکار عمومی رسانده می‌شود

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ گوگل اعلام کرد با هدف مقرون‌به‌صرفه‌تر و مفیدتر شدن اینترنت برای بیش از یک میلیارد مردم هند، در آن کشور ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.معاون وزیر امور خارجه روسیه تصمیم ترکیه برای تبدیل وضعیت ایاصوفیه از موزه به مسجد را امور داخلی این کشور دانست.به گزارش ایلنا،حجت‌الاسلام والمسلمین  حسن روحانی روز دوشنبه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه با اشاره به اینکه این شورا پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و تحمیل جنگ اقتصادی تشکیل شد، گفت: در جلسه‌ای رهبر معظم انقلاب با تاکید بر ضرورت آمادگی و هماهنگی همه ارکان کشور در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن فرمودند که فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد و سایر قوا نیز می بایست در کنار دولت به میدان بیایند.Aa صادق خان، شهردار لندن با انتشار نامه‌ای سرگشاده در رسانه‌های بریتانیا از خطر قدرت گرفتن «نفرت پراکنی‌های گروه‌های راست افراطی و اقدامات تروریستی دیگر گروه‌ها» ابراز نگرانی کرد.

سوندار پیچای، مدیر عامل گوگل، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: «این بازتابی از اطمینان ما به آینده هند و اقتصاد دیجیتال آن است.» این پول طی پنج تا هفت سال آینده از طریق یک «صندوق دیجیتالی کردن هند» در بخش فناوری هند سرمایه گذاری خواهد شد: «ما این مهم را از طریق ترکیبی از سرمایه گذاری نقدی، مشارکت، و سرمایه‌گذاری عملیاتی، زیرساختی، و زیست محیطی انجام خواهیم داد.07.» این سرمایه‌گذاری تازه نشانگر بزرگترین تعهد گوگل به هند تاکنون است. روحانی با بیان اینکه امروز به واسطه تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، کشور در شرایط سختی از لحاظ اقتصادی قرار دارد، تاکید کرد: علیرغم همه مشکلاتی که در بخش‌های مختلف اعم از واردات، صادرات، فروش نفت و تامین ارز با آنها مواجه هستیم، اما دولت مصمم است که در راستای رفع مشکلات و بهبود شرایط سخت زندگی مردم با همه توان تا آخرین لحظه تلاش کند. تمرکز این سرمایه‌گذاری‌ها بر دسترسی به اینترنت در سراسر هند و همچنین کمک به کسب و کارها در گذار به فعالیت های آنلاین است. به نظر ما این امر، مسئله داخلی ترکیه است، که در آن قطعاً نه ما و نه دیگران نباید مداخله کنیم. هدف گوگل این است که از این طریق دسترسی به اینترنت را فراتر از زبان انگلیسی به زبان‌های محلی‌تر در هند فراهم کند.» او افزود: «مطالعات نشان می‌دهد که افراط گرایی یکی از مهمترین خطراتی است که در حال حاضر جامعه بریتانیا را تهدید می‌کند.

گوگل همچنین امیدوار است از این سرمایه گذاری برای بهبود بخش های آموزش، کشاورزی، و بهداشت و درمان در هند استفاده شود. دیوان عالی اداری ترکیه دیروز طی بیانیه‌ای با لغو مصوبه شورای وزیران کشور در 24 نوامبر 1934 اعلام کرد که ایاصوفیه در مالکیت بنیاد سلطان فاتح محمدخان بوده و به عنوان مسجد در اختیار جامعه گذاشته شده است. همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه حل مشکلات اقتصادی کشور را دغدغه اصلی قوه مقننه و نمایندگان مجلس برشمرد و با تاکید بر  آمادگی مجلس شورای اسلامی برای همکاری با دولت در جهت حل مشکلات افزود: با هماهنگی، همراهی و انسجام در تصمیم‌گیری‌ها از سوی همه قوا و مسوولان در سطوح مختلف کارشناسی، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، می توان اقدامات موثری برای حل این مشکلات اقتصادی انجام داد. خبرهای بیشتر .