عقب‌نشینی دولت ترامپ؛ ویزای تحصیلی برای دوره‌های آنلاین صادر می‌شود

25/04/1399 08:30 ب.ظ

عقب‌نشینی دولت ترامپ؛ ممنوعیت صدور ویزای تحصیلی برای دوره‌های آنلاین لغو می‌شود

دولت آمریکا اعلام کرد که تصمیم به لغو قانون پیشنهادی ممنوعیت صدور و تمدید روادید(ویزا) تحصیلی دانشجویانی گرفته که قرار است کلاس‌های سال تحصیلی آنها به صورت برخط(آنلاین) و مجازی برگزار شود. دولت آمریکا اعلام کرد در قانون پیشنهادی لغو و عدم تمدید روادید برای آن دسته از دانشجویان خارجی که تمامی کلاس‌هایشان بر خط (آنلاین) است، بازنگری کرده است.

اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده روز ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که وزارت امور خارجه آمریکا برای دانشجویانی که برنامه‌ها و کلاس‌های درسی آنها برای ترم پاییز کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، روادید ورود به ایالات متحده صادر نمی‌کند و روادید آن دسته از دانشجویانی که در خاک آمریکا حضور دارند نیز تمدید نخواهد شد و آنها ناگزیرند خاک این کشور را ترک کنند.

در واکنش به این تصمیم دولت دونالد ترامپ، دانشگاه‌های هاروارد و ام‌آی‌تی آمریکا از دولت این کشور شکایت کردند. مطابق اعلام منشی دادگاه رسیدگی کننده به دعوی حقوقی دولت آمریکا و دو دانشگاه شاکی، دولت در جریان رسیدگی به این پرونده از موضع نخستین خود عقب‌نشینی کرده و اعلام کرده که دستورالعمل صادر شده در تاریخ ۶ ژوئیه را به زودی لغو خواهد کرد.

هاروارد و ام‌آی‌تی به دلیل لغو ویزای دانشجویان خارجی از دولت آمریکا شکایت کردند ائتلافی از دانشگاه‌های ۱۷ ایالت آمریکا به اضافه منطقه کلمبیا نیز روز دوشنبه با ارائه دادخواستی تصمیم اخیر دولت را «بی‌رحمانه، ناگهانی و غیرقانونی» خوانده بودند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

به دنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم/ اولویت مجلس یازدهم نظارت استرئیس مجلس گفت: بین قانونگذاری و نظارت اولویت ما نظارت است و به دنبال مچ گیری نیستیم؛ بدنبال این نیستیم که چوب لای چرخ دولت بگذاریم.

سالگرد برجام در گفتگو با مرندی: دولت به تدریج فهمید که تمرکز بر نگاه به غرب اشتباه است/ «کربلای 5» حماسه بود نه برجام!- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمحمد مرندی در واکنش به اظهارنظر عده ای که معتقدند برجام دستاوردی بی نظیر و حماسه ای عظیم بوده است، گفت: حماسه عظیم کاری است که رزمندگان ما در عملیات کربلای 5 و یا والفجر 8 و یا مدافعان حرم در سالهای گذشته در عراق و سوریه انجام دادند.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

رهبری اجازه نمی‌دهند مجلس به دولت آسیب برسانداحمد خرم گفت‌: ما هم نسبت به دولت نقدهایی جدی داریم، اما به خوبی می‌دانیم که پرداختن به فضای رادیکالی و ترویج هیاهو و هرج‌ومرج نه تنها هیچ دردی را درمان نخواهد کرد بلکه باعث کور شدن گره‌ها خواهد شد.

جریان‌های پنهان تلاش می‌کنند دولت را ناکام بگذارندمحمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین:جریان‌های پنهان تلاش می‌کنند دولت را ناکام بگذارند/مردم مشکلات اقتصادی را با گوشت و پوست خود حس می‌کنند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

چرا قانون جدید دولت هند،‌ مردم کشمیر را نگران کرده؟اقدام دولت فدرال هند مبنی بر صدور مجوز اقامت در منطقه تحت کنترل خود، کشمیر برای بیش از ۳۲ هزار نفر 'خارجی'، باعث افزایش ترس از تغییرات جمعیتی در این ناحیه شده است.

Aa

دولت آمریکا اعلام کرد در قانون پیشنهادی لغو و عدم تمدید روادید برای آن دسته از دانشجویان خارجی که تمامی کلاس‌هایشان بر خط (آنلاین) است، بازنگری کرده است.

اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده

روز ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که وزارت امور خارجه آمریکا برای دانشجویانی که برنامه‌ها و کلاس‌های درسی آنها برای ترم پاییز کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، روادید ورود به ایالات متحده صادر نمی‌کند و روادید آن دسته از دانشجویانی که در خاک آمریکا حضور دارند نیز تمدید نخواهد شد و آنها ناگزیرند خاک این کشور را ترک کنند.

در واکنش به این تصمیم دولت دونالد ترامپ، دانشگاه‌های هاروارد و ام‌آی‌تی آمریکا از دولت این کشور شکایت کردند.

مطابق اعلام منشی دادگاه رسیدگی کننده به دعوی حقوقی دولت آمریکا و دو دانشگاه شاکی، دولت در جریان رسیدگی به این پرونده از موضع نخستین خود عقب‌نشینی کرده و اعلام کرده که دستورالعمل صادر شده در تاریخ ۶ ژوئیه را به زودی لغو خواهد کرد.

هاروارد و ام‌آی‌تی به دلیل لغو ویزای دانشجویان خارجی از دولت آمریکا شکایت کردند

ائتلافی از دانشگاه‌های ۱۷ ایالت آمریکا به اضافه منطقه کلمبیا نیز روز دوشنبه با ارائه دادخواستی تصمیم اخیر دولت را «بی‌رحمانه، ناگهانی و غیرقانونی» خوانده بودند.

در این دادخواست تاکید شده بود که به دلیل وجود ضعف توزیع مناسب امکانات ارتباطی و اینترنت پرسرعت در سایر کشورها، تحصیل آنلاین برای بسیاری از دانشجویان خارجی وجود ندارد. همچنین اجرای این تصمیم دولت، دانشگاه‌ها را وادار خواهد کرد تا با تحمل هزینه‌های بالا برگزاری کلاس‌های حضوری را با نگرانی بسیار از تبعات آن برای سلامتی دانشجویان و اساتید، اجرایی کنند.

بدین ترتیب دولت ترامپ کمتر از ۱۰ روز پس از انتشار قانون جدید صدور ویزای دانشجویی تحت فشار دانشگاه‌های این کشور ناگزیر به عقب‌نشینی شد.