سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم

25/04/1399 08:41 ب.ظ

«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»

«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.» اروپایی‌های بسیاری در امارات عربی متحده کار و زندگی می‌کنند و اتحادیهٔ اروپا نیز از سال ۲۰۱۳ دفتری در امارات عربی متحده تأسیس کرده است.

در این برنامه، آندرئا ماتئو فونتانا، سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات عربی متحده در گفتگو با یورونیوز از نقش خود و همکاری‌های اتحادیه اروپا و امارات می‌گوید.

متن کامل این گفتگو را در زیر می‌خوانید. یورونیوز: آقای ماتئو فونتانا ممکن است دربارهٔ نقش خود در امارات توضیح بدهید؟ آندرئا ماتئو فونتانا: دفتر نمایندگی اتحادیهٔ اروپا سال ۲۰۱۳ اینجا گشایش یافت و دلیلش آن بود که می‌خواستیم همکاری‌هایمان را با این کشور توسعه بدهیم. کار من در اینجا از یک‌سو تقویت روابط دوجانبه با امارات است، و از سوی دیگر معرفی اتحادیهٔ اروپا به عموم مردم این جامعه.

یورونیوز:‌ رابطهٔ کنونی امارات و اتحادیهٔ اروپا را چطور می‌بینید؟ ماتئو فونتانا: رابطهٔ کنونی ما خوب است و معتقدم روابط روبه‌رشدی داریم. فکر می‌کنم اماراتی‌ها توانایی و رویکرد استراتژیک دارند. هدف ما در اینجا آن است که در زمینه‌های مختلف با امارات همکاری کنیم. این نکتهٔ مهمی است. ما یکی از مهمترین شرکای تجاری امارات هستیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مناقشه ترکیه و اتحادیه اروپا؛ تهدید به اعمال تحریم علیه آنکارا جدی‌تر شددر نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، علیه مداخله ترکیه در لیبی و صادرات سلاح به این کشور، تغییر کاربری موزه ایاصوفیه به مسجد و حفاریهای گازی ترکیه در مدیترانه موضع گیری شد و قرار شد در صورت یافتن راه حل در گفتگو در یکماه آینده تحریم هایی علیه ترکیه اجرا شود.

احتمال کاهش تعداد کشورهایی که اتباع آنها اجازه سفر به اروپا را دارنداتحادیه اروپا قصد دارد با هدف مقابله با آغاز موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا، مرزهای خود را دو هفته دیگر به روی اتباع آمریکا و سایر کشورهای دارای شدت شیوع بالای روزانه بسته نگاه دارد.

امارات نخستین کاوشگر بین سیاره‌ای جهان عرب را به مدار مریخ می‌فرستددر رویدادی بی‌سابقه در جهان عرب، کشور امارات متحده عربی در روز ۱۷ ژوئیه (۲۷ تیر) یک کاوشگر را به مدار مریخ اعزام می‌کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا: ایران به دنبال دست یابی به یک سلاح هسته‌ای استمشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد: ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است رابرت اوبرین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره برخی 'انفجارهای مشکوک' در ایران، مدعی شد: آنچه ما می‌دانیم این است که ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است.

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 740 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 740 نفر رسید افغانستان:‌ با فوت 24 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا به 1062 نفر رسید

افغانستان: شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 994 نفر رسیدافغانستان: با شناسایی 254 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 34 هزار و 994 نفر رسید افغانستان:‌ با فوت 32 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا به 1094 نفر رسید