گوترش: اسرائيل سریعا شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند

05/02/2021 11:16:00 ق.ظ

گوترش: اسرائيل سریعا شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند بیشتر بخوانید🔽

روند صلح اسرائیل و فلسطین, سرزمینهای فلسطینی

گوترش: اسرائيل سریعا شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند بیشتر بخوانید🔽

نخستین جلسه کمیته «اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین» روز پنجشنبه در سازمان ملل متحد برگزار شد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل بار دیگر از اسرائيل خواست هر چه سریعتر به تمام فعالیت‌های شهرک سازی خود در سرزمین‌های اشغالی پایان دهد.آقای گوترش چهارم فوریه در سخنرانی خود در نخستین جلسه کمیته «اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین» شهرک‌سازی‌های اسرائيل را مانع بزرگی برای دستیابی به راه حل دو کشور و صلح عادلانه، جامع و پایدار در منطقه خواند.

دبیرکل سازمان ملل همچنین ادامه داد: «اقدامات خشونت آمیز مداوم در کرانه باختری اشغالی، قدس شرقی و غزه و همچنین محدودیت‌های اسرائيل علیه فلسطینی‌ها و البته سایر موارد نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه، عدم اعتماد میان دو طرف را تشدید کرده و ما را از دستیابی به صلح دور می‌کند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

شهرک سازی بهترین کار برای مردمه ای احمق جان گوترش گوه خورد هم الان هم موقف می‌کنه با این حرف شما ترامپ رفت دوباره زبون مافیای فاسد جهانی دراز شد. و دوباره بازی فرسایشی خاورمیانه با هدف تقویت بازوهای تروریستی جمهوری اسلامی کلید خورد. اونم میگه باشه.. دبیرکل زنده شد؟ حرف تا عمل شما متفاوت هست مگر قوانین بشری و بین المللی برای این رژیم معنا و مفهومی دارد؟

چون شما میگی،،،بی بی هم انجام میده. باشه

گوترش: توزیع فراگیر واکسن تنها راه عبور از کابوس کروناستدبیرکل سازمان ملل متحد به کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: آزمون‌ها و چالش‌های جهانی ما، بزرگتر و پیچیده‌تر می‌شوند. باوجود این، پاسخ‌های ما همچنان ناکافی است. کووید-۱۹ این مسائل را به خوبی عیان کرد و نقاط شکننده و شکستگی‌های عمیق را نشان داد.

گوترش خواستار تداوم تلاش‌های ایران در کمک به برقراری صلح در یمن شددبیر کل سازمان ملل در گفت‌و گو با ظریف خواستار تداوم تلاش‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن شد. به گوه خوردن افتادن ، مثل اینکه جاهایی که مورد علاقه شونه داره از بین میره

گوترش نماینده ویژه خود در امور افغانستان را معرفی کرد | DW | 18.03.2021اژان آرنو، دیپلمات فرانسوی، نماینده جدید دبیرکل ملل متحد در امور افغانستان شد. آرنو ماموریتی‌ مشابه همچون ماموریت‌ها سابق در کلمبیا و بولیوی خواهد داشت. او در کنار هیات معاونت 'پوناما' در افغانستان، انجام وظیفه کند. از نظر حرفه ای/خبری باید عکس آرنو رو منتشر میکردین نه عکس رییس سازمان ملل رو

گوترش: عاملان جنایت در سوریه باید مجازات شوندگوترش: عاملان جنایت در سوریه باید مجازات شوند فرحان حق، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد پس از حملات اخیر به غیرنظامیان در شمال سوریه خواستار مجازات عاملان این جنایت شد.

برگزاری نشست اقلیمی به میزبانی بایدن؛ گوترش: این اجلاس یک نقطه عطف استجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه میزبان نشست مجازی تغییرات اقلیمی با حضور ۴۰ رهبر جهان بود؛ نشستی که با هدف حصول توافق جهانی برای کاهش آثار مخرب زیست محیطی سوخت‌های فسیلی به ویژه زغال سنگ و نفت برگزار ‌شد. اصلا بایدن یادش هست که اون اجلاس موضوعش چی هست؟ 🤣🤣🤣🤣 حاج بایدنم که مثل مموتی هاله نور داره انگار :))) فعلأ که ایالات متحده آمریکا از توافق_زیست_محیطی_پاریس خارج شده!

Aa آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل بار دیگر از اسرائيل خواست هر چه سریعتر به تمام فعالیت‌های شهرک سازی خود در سرزمین‌های اشغالی پایان دهد.به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل در سخنان خود برای کنفرانس مجازی امنیتی مونیخ گفت: این آسیب پذیری‌ها بسیار فراتر از پاندمی کرونا و مسائل حوزه سلامت عمومی است.به گزارش ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ضمن تشریح آخرین اقدامات سازمان ملل متحد به منظور پایان دادن به جنگ یمن و برقراری صلح عادلانه و آغاز گفت‌وگوهای سیاسی در یمن، خواستار تداوم تلاش‌های برجسته جمهوری اسلامی ایران در کمک به برقراری صلح در یمن شد.جهان گوترش نماینده ویژه خود در امور افغانستان را معرفی کرد اژان آرنو، دیپلمات فرانسوی، نماینده جدید دبیرکل ملل متحد در امور افغانستان شد.

آقای گوترش چهارم فوریه در سخنرانی خود در نخستین جلسه کمیته «اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین» شهرک‌سازی‌های اسرائيل را مانع بزرگی برای دستیابی به راه حل دو کشور و صلح عادلانه، جامع و پایدار در منطقه خواند. دبیرکل سازمان ملل همچنین ادامه داد: «اقدامات خشونت آمیز مداوم در کرانه باختری اشغالی، قدس شرقی و غزه و همچنین محدودیت‌های اسرائيل علیه فلسطینی‌ها و البته سایر موارد نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه، عدم اعتماد میان دو طرف را تشدید کرده و ما را از دستیابی به صلح دور می‌کند. دبیر کل سازمان ملل متحد تصریح کرد: توزیع فراگیر واکسن کرونا، تنها راه عبور از کابوس کروناست.» نتانیاهو در روزهای پایانی دوره‌ ترامپ دستور ساخت شهرک‌های جدید در کرانه باختری را داد آقای گوترش با اشاره به چالش‌های پیش‌رو در خصوص بیماری کووید-۱۹، ادامه داد: «درسال جاری باید با ویروس کرونا مقابله کنیم و این چالشی بزرگ است که چگونه می‌توان وضعیت بهداشت درکرانه باختری و غزه را بهبود بخشید. انتهای پیام. ما می‌دانیم که سیستم بهداشت عمومی برای فلسطینی‌ها به دلیل مشکلات عدیده‌ای چون اقتصاد اجتماعی شکننده و بحران سیاسی و همچنین فشارهای اسرائيل به شدت در شرایط بحرانی قرار دارد. البته ما شاهد علائم خوبی هستیم بطوریکه کشورهای غربی از (ابتکار ضدکرونایی) کوواکس حمایت می کنند.» رئيس پرتغالی سازمان ملل، ضمن استقبال از دستور برگزاری انتخابات در کرانه باختری از سوی محمود عباس، اظهار داشت: «انتخابات یک بخش حیاتی از ساخت دولت دموکراتیک فلسطین است و گامی مهم در جهت وحدت بخشی به گروه‌های مختلف فلسطینی به شمار می‌رود.  آرنو به موازات تحرکات تازه در گفت‌وگوهای صلح افغانستان معرفی شده است.

» آقای گوترش همچنین در پایان تاکید کرد که کمیته «اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین» نقش مهمی در بسیج افکار عمومی بین‌المللی و کمک به گروه‌های فلسطینی و اسرائيل برای انجام مجدد مذاکرات جدی میان دو طرف بر عهده دارد. اما ۷۵درصد دوزهای واکسن کرونا که تاکنون توزیع شده است فقط در ۱۰ کشور بوده است. وی در ادامه اظهار داشت: «هدف ما مشخص است؛ پایان بخشی به اشغال و تحقق راه حل دو کشور بر اساس مرزهای قبل از سال ۱۹۶۷، مطابق با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌هایی که سازمان ملل متحد در این خصوص صادر کرده است.» . خطر مطرح این است که اگر ما فقط کشورهای توسعه یافته را واکسینه کنیم و اجازه دهیم ویروس در کشورهای در حال توسعه گسترش یابد،​ ویروس دچار جهش خواهد شد.