برگزاری نشست اقلیمی به میزبانی بایدن؛ گوترش: این اجلاس یک نقطه عطف است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

نشست تغییرات اقلیمی به میزبانی بایدن؛ گوترش: این اجلاس یک نقطه عطف است جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه میزبان نشست مجازی تغییرات اقلیمی با حضور ۴۰ رهبر جهان بود؛ نشستی که با هدف حصول توافق جهانی برای کاهش آثار مخرب زیست محیطی سوخت‌های فسیلی به ویژه زغال سنگ و نفت و جلب مشارکت چین و سایر کشورهای آلاینده محیط زیست در تسریع اقدام‌های اصلاحی برگزار ‌شد.

آقای بایدن طی سخنرانی خود تاکید کرد که انتخاب هدفی بلند پروازانه برای کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای به دلیل است که او می‌خواهد ایالات متحده را در کانون تلاش جهانی برای مقابله با بحران آب و هوایی و مهار انتشار گازهای کربن قرار دهد.دولت ایالات متحده برای رسیدن به چشم‌اندازی که آقای بایدن از آمریکای متکی بر انرژی‌های پاک ترسیم کرده، قصد دارد با تزریق بود‌جه‌ای ۲ تریلیون دلاری سیستم‌های حمل و نقل و خودروهای تولیدی در این کشور را الکتریکی کند، زیرساخت‌های متکی به سوخت‌های فسیلی را اصلاح کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در این نشست وعده داد که کشورش تا سال ۲۰۳۰ حداقل ۵۵ درصد از میزان انتشار گازهای کربنی در مقایسه با سال ۱۹۹۰ بکاهد. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم از رهبران جهان خواست که با سرعت بیشتری بر روی فن‌آوری‌های نوآورانه سرمایه‌گذاری کنند و با ایجاد یک تحول مالی عظیم از بها دادن به سوخت‌های فسیلی بپرهیزند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این مشنگ هم مثل مموتی هاله گوه دور سرش پیدا کرده اروپا خر تر از این بایدن مشنگ گیر نمیاره تا میتونید ازش سواری بگیرید

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

به به ! بایدن جان .. چطوری ؟ 😏

فعلأ که ایالات متحده آمریکا از توافق_زیست_محیطی_پاریس خارج شده!

حاج بایدنم که مثل مموتی هاله نور داره انگار :)))

اصلا بایدن یادش هست که اون اجلاس موضوعش چی هست؟ 🤣🤣🤣🤣

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری نشست اقلیمی به میزبانی بایدن؛ حمایت متحدان اروپایی و آسیایی از اهداف بلندپروازانه آمریکاجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه میزبان نشست مجازی تغییرات اقلیمی با حضور ۴۰ رهبر جهان خواهد بود؛ نشستی که با هدف حصول توافق جهانی برای کاهش ۵۰ درصدی آثار مخرب زیست محیطی سوخت‌های فسیلی به ویژه زغال سنگ و نفت برگزار می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نشست مجازی تغییرات اقلیمی به میزبانی بایدن آغاز شدرئیس جمهور آمریکا در سخنرانی افتتاحیه نشست سران تغییرات اقلیمی گفت که کشورش در نظر دارد تولید گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 به نصف کاهش دهد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نشست سران اتحادیه اروپا درباره کرونا، تغییرات اقلیمی و روسیه | DW | 23.04.2021سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تبادل‌نظر پیرامون پاندمی کووید۱۹، تغییرات آب‌وهوایی و چگونگی برخورد با دولت روسیه در ماه مه نشستی برگزار می‌کنند. این نخستین جلسه حضوری آنها در سال جاری خواهد بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شرکت‌کنندگان در نشست کمیسیون مشترک برجام با «تسریع» مذاکرات موافقت کردندبه گفته معاون وزیر امور خارجه ایران شرکت کنندگان در نشست روز سه‌شنبه توافق کردند که «فعالیت گروه‌های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم‌ها و هسته‌ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد». عباس هول
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مصر: نشست سیاسی با هیئت ترکیه 5 می آغاز می‌شودوزارت امور خارجه مصر از برگزاری نشست رایزنی سیاسی با هیئت اعزامی ترکیه در قاهره در روزهای 5 و 6 می خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »