گسترش حضور نظامی اسرائیل در دریای سرخ با هدف مقابله با ایران | DW | 16.09.2021

25/06/1400 08:42:00 ب.ظ

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله، می‌داند.

اسرائیل, نیروی دریایی اسرائیل

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله ، می‌داند.

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله ، می‌داند.

الی شرویت، ژنرال ارتش اسرائیل و فرمانده نیروی دریایی این کشور، اندکی پس از بازنشستگی خود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس از سیاست‌های راهبردی اسرائیل در دریای سرخ سخن گفته است.شرویت در این مصاحبه گفته است که اسرائیل ظرف سالیان گذشته اقدام به افزایش توان و حضور نظامی خود در دریای سرخ نموده است. می‌گوید توان نظامی اسرائیل در آب‌های این دریا رشدی چشمگیر داشته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدگرچه او حاضر به تایید اخبار مربوط به حملات اسرائیل به کشتی‌های متعلق به جمهوری اسلامی نشده اما اعلام کرده است که نیروی دریایی اسرائیل در موقعیتی است که با هر حمله‌ای که متوجه اقتصاد و امنیت این کشور باشد، مقابله کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تجمع اعتراضی گروهی از مردم در اراک را نشان می‌دهد. معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.‎'. Follow their account to see 72081 posts. ادامه مطلب >>

کدوم تهدید ؟! همش شعار و جنگ زرگری ... ! ❤️🇮🇷❤️☝🏻 مهم ترین دشمن اسرائیل و آمریکا خوی استکباری و ددمنشانه آنهاست که با خونریزی و ترور ریشه خود را می خشکانند!

«اینجا زندان است»؛‌ روایت خبرنگار تسنیم از حضور 2 روزه در اوین- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاینجا زندان است روایت خبرنگار تسنیم از حضور ۲ روزه در زندان_اوین: افراد مشهوری در بند ۴ حضور دارند از آقای «الف. ط» گرفته تا متهمان یا محکومان پرونده پتروشیمی، محیط زیست و «و»، «خ» که می‌گویند شاخ اینستاگرام بوده؛ اینها زندان را طور دیگری روایت می‌کنند مازنداپهارادانشگاه می کنیم .امام خمینی.حالا هراستاد دانشگاهی که درجه بالاتری درکشور یاجهان دارد دراوین است جالب نیست؟ بخشهایی از گزارش با اندکی تفسیر 1. سپیده قلیان ماههاست که از زندان اوین به زندان آبادان منتقل شده اما درخواست او برای مواد اولیه کیک، هنوز روی میز رئیس زندان اوین در تهران است! خبرنگار از حجم و تنوع نامه ها، روی میز رئیس زندان سخن می گوید اگر ایشان ماشین امضا هم بود باز هم نمی شد

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران با آژانس برای جلوگیری از صدور قطعنامه توافق کرده است«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» می‌گوید در حالی که بر اساس برآورد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تنها یک ماه تا تولید بمب اتم فاصله دارد، مقامات این کشور

پروازها از ایران به افغانستان با فرود هواپیمای ماهان در کابل از سر گرفته شد ایران یک روز پس از سقوط کابل به دست طالبان به «دلایل امنیتی» پروازها به افغانستان را متوقف کرده بود. جز رفت آمد تروریست ها کسی دیگه هم میره افغانستان تو این اوضاع بکش بکش نه_به_جمهوري_اسلامي توريست ؟ شوخيت گرفته ؟ ميخوان برن ببينن طالبان چطور آدم مي كشند ؟ هیچ ایرانی در این شرایط حاضر نیست به افغانستان سفر کند و اینهایی که به افغانستان از ایران رفت و آمد می‌کنند افرادی از طالبان هستند که در ایران زندگی می‌کنند.

'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل می‌گوید این نهاد بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند به بحران افغانستان پایان دهد. او همچنین گفته که امکانات سازمان ملل برای میانجیگری در افغانستان با هدف ایجاد دولتی فراگیر محدود است. پس ببند در اون ‌گاله رو مرتیکه جولنبور پس چرا در اون خراب شده را گِل نميگيريد شما كه هيچ قدرت اجرايى در مقابل حكومتهاى ظالم و ديكتاتور نداريد بهتره كاسه كوزه را جمع كنيد بريد دنبال يه كار شرافتمندتر تنها کشوری که می‌تواند درافغانستان امنیت برقرارکند ایران است که جهان بااذیت و آزار مردم افغانستان درنهایت به‌ آن‌ تن میدهد،

غریب‌آبادی ادعا کرد: منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» است. قیافه رو تو رو خدا احتمالا کار بلال فروشه بوده Ajene ein aloodegiha ro eijad kardan, vase Hamin Islamic Republic government in Iran azash khabar nadareeee!!!! Pinokiooooooo e ravaniiii 🤥🤥🤥🤥🤥🤥fek karde mellat goshhashon makhmaliiiii!

ساختار سازمان زندان‌ها باید نظارت‌پذیر شود/ در مجلس دهم طرح نظارت بر زندان‌ها را ارائه دادیم/ نفس اینکه نهادی غیر از قوه قضائیه از زندان‌ها بازدید کند، فتح باب خوبی استیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی طرح نظارت از سازمان زندان‌ها را به مجلس ارائه دادیم و درخواست داشتیم یک کمیته متشکل از دولت، قوه قضائیه، مجلس و سازمان‌های مردم نهاد از زندان‌ها بازدید کنند.

نیروی دریایی اسرائیل و حفاظت از پلاتفرم گاز طبیعی در دریای مدیترانه الی شرویت، ژنرال ارتش اسرائیل و فرمانده نیروی دریایی این کشور، اندکی پس از بازنشستگی خود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس از سیاست‌های راهبردی اسرائیل در دریای سرخ سخن گفته است.، مهدی مشکینی : "بازداشتگاه اوین " این نشان‌ سَر‌در ساختمانی قدیمی‌ در یکی از مناطق خوش آب و هوای تهران‌ است که به "زندان اوین" مشهور است.اخیرا به آژانس اجازه دادند بازرسی تاسیسات هسته‌ای ایران را از سر بگیرد، تنها به این دلیل که می‌خواستند از صدور احتمالیِ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه خود در جریان نشست شورای حکام آژانس که هم‌اکنون در وین در جریان است جلوگیری کنند.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید شرکت هواپیمایی ماهان تا پیش از سقوط کابل به دست طالبان هر هفته دو پرواز از مشهد به کابل انجام می‌داد.

شرویت در این مصاحبه گفته است که اسرائیل ظرف سالیان گذشته اقدام به افزایش توان و حضور نظامی خود در دریای سرخ نموده است. می‌گوید توان نظامی اسرائیل در آب‌های این دریا رشدی چشمگیر داشته است. اوین‌ اما انگار بیش از آنکه زندان باشد، یک کد اختصاصی برای تهاجم ‌و تخریب‌ نظام جمهوری اسلامی از سوی جریانات معاند‌ و کشورهای متخاصم‌ است که با اسم رمز "حقوق بشر" در رسانه‌ها‌ و شبکه‌های اجتماعی گاه و بی‌گاه به ایران هجمه می‌‌آورند‌. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید گرچه او حاضر به تایید اخبار مربوط به حملات اسرائیل به کشتی‌های متعلق به جمهوری اسلامی نشده اما اعلام کرده است که نیروی دریایی اسرائیل در موقعیتی است که با هر حمله‌ای که متوجه اقتصاد و امنیت این کشور باشد، مقابله کند. Advertisement ایران در مجموع 200 گرم فلز اورانیوم غنی‌شده نزدیک به 20 درصد تولید کرده است. شرویت گفته است که دفاع از امنیت کشتیرانی برای اسرائیل اهمیتی حیاتی دارد و برای این کشور دور یا نزدیک بودن مرکز تهدید به خاک خود تعیین کننده نیست. حضور در زندان و بازدید از بخش‌های مختلف آن برای روایت‌گری واقعی، جذابیت‌های خاص خودش را دارد. یوئل گازانسکای، یک کارشناس ارشد مسائل ایران در موسسه مطالعات امنیت ملی در تل‌آویو به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که نیروی دریایی اسرائیل"خوب اما کوچک" است و عملکرد آن تابعی از سیاست استراتژیک اسرائیل در قبال تهدیدات جمهوری اسلامی ایران است.

اسرائیل و تهدیدهای دریایی نیروی دریایی اسرائیل در دو عرصه فعالیت می‌کند: تامین امنیت سواحل مدیترانه و همچنین امنیت کشتیرانی در دریای سرخ که برای اسرائیل در عرصه بازرگانی با آسیا نقشی حیاتی دارد. با خودم گفتم خبرنگار هم که باشی تا چیزی را با دو چشم‌‌ خود نبینی باور نمی‌کنی و نمی‌توانی تصویر درستی به جامعه نشان‌ بدهی. بدین ترتیب، ایران می‌تواند ظرف یک ماه اورانیوم غنی‌شدهٔ کافی برای بمب اول، ظرف سه ماه برای بمب دوم، و ظرف پنج ماه برای بمب سوم تولید کند. آسوشیتدپرس ضمن تاکید بر این موضوع که توان نیروی دریایی اسرائیل در قیاس با دشمنانش در منطقه برتری دارد، به تهدیدهای اشاره می‌کند که متوجه این کشور در آب‌های منطقه است. به عنوان نمونه، حزب‌الله لبنان موشک‌های هدایت شونده زمین به دریا در اختیار دارد و حماس در نوار غزه نیز یک نیروی دریایی نسبتا کوچک را ایجاد کرده است. بازداشت در اوین. یکی از نقاط حساس برای اسرائیل پلاتفرم‌های گاز طبیعی این کشور در دریای مدیترانه است.. گفته می‌شود حدود ۷۵ درصد برق اسرائیل از طریق این پلاتفرم‌ها تامین می‌شود. مامور بدرقه منتظر است اسمش را نگهبان تائید کند تا مددجو برای گذراندن دوران قرنطینه 14 روزه تحویل بند قرنطینه شود؛ پزشک زندان او را معالجه می‌کند.

حزب‌الله اعلام کرده است که در صورت افزایش تنش، به این پلاتفرم‌ها حمله خواهد کرد. در سال ۲۰۰۶ حزب‌الله به یک ناو جنگی اسرائیل حمله موشکی کرده بود. حتی اگر نیاز به جراحی داشته باشد، مددکاری بیمارستان را مکلف به تعیین وقت برای جراحی یا دیگر خدمات بیمارستانی می‌کند و در نهایت اینکه، مددجو وارد محیط زندان اوین می‌شود. حمله‌ای که منجر به کشته شدن چهار سرباز اسرائیل شده بود. این در حالی است که بر طبق ارزیابی کارشناسان امور نظامی احتمال می‌رود که حزب‌الله در حال حاضر از موشک‌های پیشرفته‌تری برخوردار باشد. 2. شرویت گفته است که اسرائیل بر حمل و نقل جنگ‌افزار برای تحویل به حزب‌الله نظارت دارد.

حماس نیز از جنگ‌افزارهای نسبتا پیشرفته‌تری استفاده می‌کند. تقریباً اولین ساختمان متعلق به دفتر رئیس است. شرویت به استفاده از یک پهپاد زیرآبی اشاره کرده است که در جریان جنگ ماه مه سال جاری بین اسرائیل و حماس به سوی هدف‌های اسرائیلی پرتاب شده بود. تهدید بزرگی به نام ایران به باور شرویت، بزرگ‌ترین تهدید امنیت اسرائیل و امنیت دریایی این کشور مربوط به جمهوری اسلامی می‌شود. مشکلات خاص خودش را دارد. حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه، تلاش برای دست‌یابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای و همچنین حمایت از حماس و حزب‌الله جلو‌ه‌هایی از تهدید امنیتی اسرائیل از سوی این کشور است. اما آنچه در افزایش حضور نظامی اسرائیل در دریای سرخ موثر بوده، تهدیداتی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران متوجه کشتیرانی در آب‌های منطقه می‌شود. نامه جوان دیگری که درخواست اتوی مو کرده بود، آن‌هم در زندان!‌ درخواست برای دیدار‌های حضوری که در شرایط کرونا، انجامش سخت‌‌تر شده تا حجم انبوهی از نامه‌ها خطاب به مسئولان عالی دستگاه قضا.

آسوشیتدپرس از آن جمله به حضور کشتی ایرانی"ساویز" اشاره کرده است. این آن کشتی است که در ساحل یمن مستقر بود و در ماه آوریل هدف حمله واقع شد. 3. حمله‌ای که گفته می‌شود از سوی اسرائیل صورت گرفته است. اسرائیل این خبر را نه تایید و نه تکذیب کرده است. رئیس زندان در پاسخ به سوالم‌ این‌طور توضیح می‌دهد: از سال 95 تا 96 هر چه در زندان بوده را گشتند و چند فیلم تقطیع شده ساخته‌اند که در اکثر آن‌ها، زندان و مامورین زندان بی‌تقصیرند و در مقصرها نیز، عاملین در اختیار واحدهای نظارتی و قضایی‌ دستگاه قضا هستند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید ناظران بر این باور بودند که این کشتی از یک کشتی تجاری به یک کشتی نظامی تغییر ماهیت داده و عملا در اختیار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بوده است.

شرویت تاکید کرده است که تامین امنیت کشتیرانی در دریای سرخ با توجه به کانال سوئز و همچنین باب المندب، برای بازرگانی اسرائیل حائز اهمیتی تعیین کننده است و از این رو، اسرائیل اقدام به تقویت حضور نظامی خود در این دریا نموده است.. در همین زمینه: .