اسرائیل, نیروی دریایی اسرائیل, حماس, حزب‌الله, ایران, جنگ نفتکش‌ها, دریای سرخ

اسرائیل, نیروی دریایی اسرائیل

گسترش حضور نظامی اسرائیل در دریای سرخ با هدف مقابله با ایران | DW | 16.09.2021

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله، می‌داند.

16/09/2021 08:42:00 ب.ظ

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله ، می‌داند.

دریای سرخ برای اسرائیل از اهمیتی راهبردی برخوردار است. از این رو اسرائیل بر توان نظامی خود در این دریا افزوده است. اسرائیل مهم‌ترین تهدید امنیتی خود را از سوی جمهوری اسلامی و متحدانش در منطقه، حماس و حزب‌الله ، می‌داند.

الی شرویت، ژنرال ارتش اسرائیل و فرمانده نیروی دریایی این کشور، اندکی پس از بازنشستگی خود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس از سیاست‌های راهبردی اسرائیل در دریای سرخ سخن گفته است.شرویت در این مصاحبه گفته است که اسرائیل ظرف سالیان گذشته اقدام به افزایش توان و حضور نظامی خود در دریای سرخ نموده است. می‌گوید توان نظامی اسرائیل در آب‌های این دریا رشدی چشمگیر داشته است.

جو بایدن: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می‌کنیم | DW | 22.10.2021 تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد ۴۳ کشور برخورد چین با اقلیت مسلمان اویغور را محکوم کردند | DW | 22.10.2021

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدگرچه او حاضر به تایید اخبار مربوط به حملات اسرائیل به کشتی‌های متعلق به جمهوری اسلامی نشده اما اعلام کرده است که نیروی دریایی اسرائیل در موقعیتی است که با هر حمله‌ای که متوجه اقتصاد و امنیت این کشور باشد، مقابله کند.

شرویت گفته است که دفاع از امنیت کشتیرانی برای اسرائیل اهمیتی حیاتی دارد و برای این کشور دور یا نزدیک بودن مرکز تهدید به خاک خود تعیین کننده نیست.یوئل گازانسکای، یک کارشناس ارشد مسائل ایران در موسسه مطالعات امنیت ملی در تل‌آویو به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که نیروی دریایی اسرائیل"خوب اما کوچک" است و عملکرد آن تابعی از سیاست استراتژیک اسرائیل در قبال تهدیدات جمهوری اسلامی ایران است. headtopics.com

اسرائیل و تهدیدهای دریایینیروی دریایی اسرائیل در دو عرصه فعالیت می‌کند: تامین امنیت سواحل مدیترانه و همچنین امنیت کشتیرانی در دریای سرخ که برای اسرائیل در عرصه بازرگانی با آسیا نقشی حیاتی دارد.آسوشیتدپرس ضمن تاکید بر این موضوع که توان نیروی دریایی اسرائیل در قیاس با دشمنانش در منطقه برتری دارد، به تهدیدهای اشاره می‌کند که متوجه این کشور در آب‌های منطقه است.

به عنوان نمونه، حزب‌الله لبنان موشک‌های هدایت شونده زمین به دریا در اختیار دارد و حماس در نوار غزه نیز یک نیروی دریایی نسبتا کوچک را ایجاد کرده است.یکی از نقاط حساس برای اسرائیل پلاتفرم‌های گاز طبیعی این کشور در دریای مدیترانه است. گفته می‌شود حدود ۷۵ درصد برق اسرائیل از طریق این پلاتفرم‌ها تامین می‌شود.

حزب‌الله اعلام کرده است که در صورت افزایش تنش، به این پلاتفرم‌ها حمله خواهد کرد. در سال ۲۰۰۶ حزب‌الله به یک ناو جنگی اسرائیل حمله موشکی کرده بود. حمله‌ای که منجر به کشته شدن چهار سرباز اسرائیل شده بود.این در حالی است که بر طبق ارزیابی کارشناسان امور نظامی احتمال می‌رود که حزب‌الله در حال حاضر از موشک‌های پیشرفته‌تری برخوردار باشد. شرویت گفته است که اسرائیل بر حمل و نقل جنگ‌افزار برای تحویل به حزب‌الله نظارت دارد.

حماس نیز از جنگ‌افزارهای نسبتا پیشرفته‌تری استفاده می‌کند. شرویت به استفاده از یک پهپاد زیرآبی اشاره کرده است که در جریان جنگ ماه مه سال جاری بین اسرائیل و حماس به سوی هدف‌های اسرائیلی پرتاب شده بود.تهدید بزرگی به نام ایرانبه باور شرویت، بزرگ‌ترین تهدید امنیت اسرائیل و امنیت دریایی این کشور مربوط به جمهوری اسلامی می‌شود. حضور نظامی جمهوری اسلامی در سوریه، تلاش برای دست‌یابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای و همچنین حمایت از حماس و حزب‌الله جلو‌ه‌هایی از تهدید امنیتی اسرائیل از سوی این کشور است. headtopics.com

وداع با آنگلا مرکل؛ اتحادیه اروپا بدون مرکل مانند 'پاریس بدون برج ایفل' | DW | 22.10.2021 رسانه‌های اسرائیل از آغاز تمرین ارتش برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران خبر دادند سقوط شدید لیر ترکیه؛ علت‌ها و پیامدها | DW | 22.10.2021

اما آنچه در افزایش حضور نظامی اسرائیل در دریای سرخ موثر بوده، تهدیداتی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران متوجه کشتیرانی در آب‌های منطقه می‌شود.آسوشیتدپرس از آن جمله به حضور کشتی ایرانی"ساویز" اشاره کرده است. این آن کشتی است که در ساحل یمن مستقر بود و در ماه آوریل هدف حمله واقع شد. حمله‌ای که گفته می‌شود از سوی اسرائیل صورت گرفته است. اسرائیل این خبر را نه تایید و نه تکذیب کرده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدناظران بر این باور بودند که این کشتی از یک کشتی تجاری به یک کشتی نظامی تغییر ماهیت داده و عملا در اختیار سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بوده است.شرویت تاکید کرده است که تامین امنیت کشتیرانی در دریای سرخ با توجه به کانال سوئز و همچنین باب المندب، برای بازرگانی اسرائیل حائز اهمیتی تعیین کننده است و از این رو، اسرائیل اقدام به تقویت حضور نظامی خود در این دریا نموده است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

بنی‌صدر: نیازی به انقلاب نیست، نظام ایران بسیار شکننده است

بنی‌صدر در گفت‌وگو با رویترز گفته «وقتی خمینی در فرانسه بود بسیار امیدوار بودیم و به نظر می‌رسید خمینی به اصول آزادی باور داشته باشد اما سخن خمینی وقتی به ایران رسید تغییر کرد.»

کدوم تهدید ؟! همش شعار و جنگ زرگری ... ! ❤️🇮🇷❤️☝🏻 مهم ترین دشمن اسرائیل و آمریکا خوی استکباری و ددمنشانه آنهاست که با خونریزی و ترور ریشه خود را می خشکانند!

«اینجا زندان است»؛‌ روایت خبرنگار تسنیم از حضور 2 روزه در اوین- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاینجا زندان است روایت خبرنگار تسنیم از حضور ۲ روزه در زندان_اوین: افراد مشهوری در بند ۴ حضور دارند از آقای «الف. ط» گرفته تا متهمان یا محکومان پرونده پتروشیمی، محیط زیست و «و»، «خ» که می‌گویند شاخ اینستاگرام بوده؛ اینها زندان را طور دیگری روایت می‌کنند مازنداپهارادانشگاه می کنیم .امام خمینی.حالا هراستاد دانشگاهی که درجه بالاتری درکشور یاجهان دارد دراوین است جالب نیست؟ بخشهایی از گزارش با اندکی تفسیر 1. سپیده قلیان ماههاست که از زندان اوین به زندان آبادان منتقل شده اما درخواست او برای مواد اولیه کیک، هنوز روی میز رئیس زندان اوین در تهران است! خبرنگار از حجم و تنوع نامه ها، روی میز رئیس زندان سخن می گوید اگر ایشان ماشین امضا هم بود باز هم نمی شد

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران با آژانس برای جلوگیری از صدور قطعنامه توافق کرده است«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» می‌گوید در حالی که بر اساس برآورد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران تنها یک ماه تا تولید بمب اتم فاصله دارد، مقامات این کشور

پروازها از ایران به افغانستان با فرود هواپیمای ماهان در کابل از سر گرفته شد ایران یک روز پس از سقوط کابل به دست طالبان به «دلایل امنیتی» پروازها به افغانستان را متوقف کرده بود. جز رفت آمد تروریست ها کسی دیگه هم میره افغانستان تو این اوضاع بکش بکش نه_به_جمهوري_اسلامي توريست ؟ شوخيت گرفته ؟ ميخوان برن ببينن طالبان چطور آدم مي كشند ؟ هیچ ایرانی در این شرایط حاضر نیست به افغانستان سفر کند و اینهایی که به افغانستان از ایران رفت و آمد می‌کنند افرادی از طالبان هستند که در ایران زندگی می‌کنند.

'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل می‌گوید این نهاد بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند به بحران افغانستان پایان دهد. او همچنین گفته که امکانات سازمان ملل برای میانجیگری در افغانستان با هدف ایجاد دولتی فراگیر محدود است. پس ببند در اون ‌گاله رو مرتیکه جولنبور پس چرا در اون خراب شده را گِل نميگيريد شما كه هيچ قدرت اجرايى در مقابل حكومتهاى ظالم و ديكتاتور نداريد بهتره كاسه كوزه را جمع كنيد بريد دنبال يه كار شرافتمندتر تنها کشوری که می‌تواند درافغانستان امنیت برقرارکند ایران است که جهان بااذیت و آزار مردم افغانستان درنهایت به‌ آن‌ تن میدهد،

غریب‌آبادی ادعا کرد: منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» است. قیافه رو تو رو خدا احتمالا کار بلال فروشه بوده Ajene ein aloodegiha ro eijad kardan, vase Hamin Islamic Republic government in Iran azash khabar nadareeee!!!! Pinokiooooooo e ravaniiii 🤥🤥🤥🤥🤥🤥fek karde mellat goshhashon makhmaliiiii!

ساختار سازمان زندان‌ها باید نظارت‌پذیر شود/ در مجلس دهم طرح نظارت بر زندان‌ها را ارائه دادیم/ نفس اینکه نهادی غیر از قوه قضائیه از زندان‌ها بازدید کند، فتح باب خوبی استیک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی طرح نظارت از سازمان زندان‌ها را به مجلس ارائه دادیم و درخواست داشتیم یک کمیته متشکل از دولت، قوه قضائیه، مجلس و سازمان‌های مردم نهاد از زندان‌ها بازدید کنند.